Esencja Argentyny - 14 dni

BUENOS AIRES - IGUAZU - CALAFATE - USHUAIA - BUENOS AIRES - DELTA LA PLATY - PAMPA - BUENOS AIRES
 

 Dzień 1  - Wylot do Argentyny

Wylot do Buenos Aires z przesiadką w europejskim porcie.  Po przylociet ransfer z lotniska do hotelu Hilton***** lub Alvear Palace *****lux.

Dzień 2  - Buenos Aires (B)
Zwiedzanie Buenos Aires. Podczas wycieczki zwiedzą Państwo najsłynniejsze miejsca stolicy Argentyny: Aleja 9 Lipca – najszersza na świecie, budynek jednego z największych teatrów operowych świata – Teatro Colón, Plac Majowy, przejedziemy obok budynku rządowego, katedry miejskiej, mauzoleum generała Jose San Martina, bohatera narodowego Argentyny. Następnie udamy się do typowo włoskiej dzielnicy – La Boca, gdzie osiedlali się pierwsi włoscy imigranci. Potem przejedziemy do dzielnicy portowej i w kierunku dzielnic Palermo Chico oraz Recoleta, gdzie odwiedzimy cmentarz, gdzie spoczywają zasłużeni Argentyńczycy.Wieczorem kolacja z pokazem argentyńskiego tanga w Porteńo House. Miejse to uważane jest za najlepsze w całym Buenos.
 

Dzień 3  - Buenos Aires – Iguazu (B)

Po śniadaniu transfer  na lotnisko i przelot do Misiones, w okolicach wodospadów Iguazu.  Transfer do hotelu Sheraton*****.

Dzień 4 - Iguazu (B)

Wycieczka do Parku Narodowego Iguazu (strona argentyńska), gdzie znajdują się słynne wodospady o wysokości 70 m.  Przejazd kolejką ekologiczną  do Niższego szlaku, skąd można obserwować imponujące wodospady z poziomu rzeki. Czas wolny na obiad.  Następnie powrót na stację kolejki aby dojechać do największego wodospadu Garganta del Diablo (Diabelska Gardziel), wzdłuż którego nastąpi wspinaczka  na wyższą część wodospadów, przy granicy z Brazylią, skąd będzie można podziwiać  przepiękne widoki z góry.

Dzień 5 -  Iguazu - Calafate (B) 
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Calafare. Po przylocie transfer do hotelu Alto Calafate, oddalonego od centrum miasta o 15 km I wtopionego w przepiękną, patagońską scenerię i majaczące w oddali skaliste szczyty gór. Zakwaterowanie i nocleg.
 

Dzień 6 - Calafate (B)

Wycieczka do Lodowca Perito Moreno, którego olbrzymie i imponujące ściany wznoszą się na wysokość 70 metrów ponad taflę wody, a ich turkusowy kolor odbija się w szmaragdowych wodach jeziora. Co jakiś czas wielkie bryły lodu odrywają się od reszty lodowca i z ogromnym hukiem wpadają do wody. Na miejsce lodowca dojeżdża się 80 km po szutrowej, dziewiczej drodze, gdzie przechodzi się na specjalnie zbudowane drewniane pomosty i balkony. Postój na obiad, w czasie którego można kontemplować glacjalny krajobraz. Orientacyjny czas trwania wycieczki – 8.00 – 18.00. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu Alto Calafate.
 

Dzień 7 - Calafate (B)

Czas wolny. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu Alto Calafate.

Dzień 8 - Calafate – Ushuaia (B)

Po śniadaniu czas wolny. Transfer na lotnisko i przelot do Ushuaia. Transfer do hotelu i zakwaterowanie w hotelu Albatros****.
 

Dzień 9 - Ushuaia (B)

Wycieczka do Parku Narodowego Ziemi Ognistej oraz na Wyspę Lobos. Park Narodowy znajduje się tylko 11 km od miasta chroniąc  unikalny ekosystem. Na jego obszarze znajdują się zarówno strzeliste góry, tereny leśne oraz morze. Przejazd przez dawny zakład karny „pociągiem więźniów” w głąb Parku do Zatoki Ensenada, gdzie można podziwiać Okrągłą Wyspę oraz Kanał Beagle, graniczący z chilijskim łańcuchem górskim Sampaio. Karol Darwin wielokrotnie objeżdżał te wody w swoim okręcie Beagle – stąd wzięła się nazwa kanału. Powrót do Ushuaia, skąd wyruszy statek na ISLA DE LOS LOBOS (Wyspę Lwów Morskich), gdzie żyją liczne kolonie tych sympatycznych ssaków morskich, a także liczne kolonie ptactwa wodnego. Orientacyjne trwanie wycieczki: całodniowa ( od 8.00 do 13.00 Park i  2 godz. popołudniowy rejs statkiem). Zakwaterowanie i nocleg w hotelu Albatros.


Dzień 10  - Ushuaia – Buenos Aires (B)

Po śniadaniu czas wolny, a następnie transfer na lotnisko i przelot do Buenos Aires. Transfer do hotelu Alvear*****lux.

Dzień 11 - Buenos Aires - Delta La Plasty - Buenos Aires  (B) 
Wycieczka do Delty La Platy. Rejs motorówką wzdłuż kanałów delty w celu podziwiania okolicznych wiosek i malowniczego krajobrazu ujścia La Platy. Lunch w restauracji Gato Blanco zlokalizowanej na jednej z wysp. Czas trwania wycieczki ok. 7h. Po południu powrót do Buenos. Czas wolny.

Dzień 12 - Buenos Aires - Pampa - Buenos Aires (B,L)
Wyjazd z Buenos Aires do Estancia El Ombu de Arco na pokaz umiejętności gauchów. Będzie to rzadka okazja, by zapoznać się z życiem argentyńskich gaucho (rolników-kowbojów), poznać ich kuchnię, zwyczaje, tańce
i pielęgnowane do dzisiaj umiejętności. Zobaczymy jak wygląda argentyńska pampa oraz na koniach i wozach zwiedzimy 300-hektarową posiadłość. Będzie także możliwość uczestniczenia w lekcjach gotowania i typowych agroturystycznych zajęciach, jakimi zajmują się tutejsi „gauchos”. Czas trwania ok. 8h. Wieczorem powrót do Buenos Aires.

Dzień 13 - Wylot do Polski (B)
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do portu europejskiego.

Dzień 14 - Przylot do Polski

Wycieczka dostępna juz od 2 osób. Szczegółowych informacji udzielamy nr.tel.+4822 633-77-79

Argentyna, program objazdowy \