Barbados - Wycieczki

HARRISON’S CAVE/FLOWER FOREST

Wycieczka do jaskiń Harrisona jest atrakcją turystyczną najwyższej klasy. Przez jaskinię wydrążoną w wapiennej skale koralowej, przecinając nurt podziemnej rzeki, przejeżdża się miniaturową kolejką. Pasażerowie wyruszają na półtorakilometrową trasę poprzez ciąg jaskiń obfitujących w niespotykane formacje stalaktytów i stalagmitów, mijając podziemne jezioro zasilane wodą przez wodospad. Następnie przejazd do znajdującego się w pobliżu jaskini rajskiego ogrodu, dwudziestohektarowego Flower Forest. Ogród ten znajduje się na wyżynie w centralnej części wyspy, a rozciągający się stąd widok sięga aż do Atlantyku. W głębi lasu ścieżki wiją się wśród wspaniałej tropikalnej roślinności, egzotycznych kwiatów i drzew oraz trawiastych polan.

 

DISCOVER BARBADOS (objazd wyspy)

Wycieczka ta to objazd wyspy wzdłuż zróżnicowanej linii brzegowej. Oddaje ona ogólny obraz Barbadosu.

W przeciwieństwie do swych wulkanicznych sąsiadów wyspa ma budowę wapienną, a jej koralowe skały dały początek rozległym plażom Platynowego Wybrzeża na zachodzie wyspy. Obok wspaniałych prywatnych rezydencji znajdują się tu ekskluzywne hotele, pola golfowe i generalnie jest to wysokiej klasy centrum turystyczne. Następnie przejazd na wschód przez wyżynę centralną, której teren był zbyt pofałdowany , by zakładać rozległe plantacje, dlatego krajobraz uległ mniejszym przekształceniom. Falujące wyżyny wnętrza wyspy kończą się gwałtownie na wschodzie ciągiem nabrzeżnych urwisk. Nadbrzeżna droga z północy na południe biegnie wzdłuż skalistego wschodniego wybrzeża. Osiedli jest tu niewiele, za to rejon obfituje w plaże. Zwiedzanie Sunbury Plantation House, trzystuletniej wspaniałej rezydencji plantatorskiej, w której można podziwiać oryginalne mahoniowe meble w stylu kolonialnym, kolekcję starej porcelany, szkła i sreber. Lunch. Przejazd w kierunku południowego wybrzeża, charakteryzującego się rozległym wiejskim krajobrazem zdominowanym przez pola trzciny cukrowej, pastwiska, destylarnie rumu i stare domostwa plantatorskie. Południowe wybrzeże to także pasmo białych plaż, przy których znajdują się hotele i najlepsze na wyspie restauracje.
 

JEEP SAFARI

Wycieczka Landroverem po najciekawszych zakątkach wyspy, z dala od utartych szlaków. Przejazd przez lasy z rodzimymi gatunkami drzew, przez wzgórza i wąwozy, wzdłuż urokliwych zatoczek. Postój na kąpiel na odludnej plaży. Lunch.

 

BARBADOS BY SEA (rejs katamaranem)

Całodzienna wycieczka luksusowym katamaranem po przejrzystych wodach Oceanu Atlantyckiego wokół Barbadosu. Postój na nurkowanie z maską i fajką oraz na kąpiel z żółwiami morskimi. Załoga katamaranu oferuje lunch i otwarty bar podczas rejsu.

Szczegółowe informacje nr.tel. +4822 633-77-79

Barbados wycieczki