Brazylia - informacje ogólne

Brazylia to piąty pod względem wielkości kraj świata graniczący ze wszystkimi państwami Ameryki Południowej z wyjątkiem Chile i Ekwadoru. Kraj o powierzchni 8,5 mln km2 zajmuje ponad połowę obszaru kontynentu.
Brazylia oferuje wspaniałe, niekończące się plaże, nieprzebytą dżunglę Amazonki, kryjącą największą liczbę gatunków fauny i flory; Iguaçu - jedne z największych i najpiękniejszych wodospadów świata na granicy brazylijsko-argentyńsko-paragwajskiej, rejon Bahia, gdzie ponad 80% ludności ma korzenie afrykańskie oraz Rio de Janeiro, niekwestionowaną stolicę samby, miejsce najsłynniejszego karnawału świata znane również z niezwykłego temperamentu mieszkańców.

Ludność Brazylii to mieszanka Indian, potomków murzyńskich niewolników i białych kolonizatorów, co sprawia, iż jest to kraj fascynujących kultur. Różnorodność krajobrazów, kolorów, zapachów, smaków oraz tradycji przyciąga tutaj ludzi z całego świata.

Muzyka i taniec pełnią ważną rolę w życiu wszystkich Brazylijczyków zaspokajając potrzeby społeczne i religijne. W całym kraju w ciągu roku odbywa się wiele ciekawych festynów i imprez również o charakterze religijnym, podczas których gorąca brazylijska samba rozbrzmiewa do białego rana.  Słynny karnawał w Rio de Janeiro - "największa karnawałowa zabawa świata" odzwierciedla etniczne i rasowe dziedzictwo kraju. Największą atrakcją jest parada szkół samby - pokazy wyrafinowanych kostiumów, platformy na kołach i oczywiście muzyka i taniec.

Do Brazylii najlepiej wybrać się w okresie naszej zimy, czyli w miesiącach grudzień /styczeń/luty, kiedy jest najcieplej i występuje najmniej opadów. Jest to najkorzystniejszy okres dla osób nastawionych głównie na plażowanie.

 
Brazylia, sztuczne ognie