Esencja Brazylii, Wycieczka 13-dniowa

RIO DE JANEIRO - AMAZONIA - IGUAZU - SALVADOR DE BAHIA

  

1 dzień  -  RIO DE JANEIRO
Przylot do Rio de Janeiro, jednego z najpiękniejszych miast świata, zwanego cidade maravilhosa (wspaniałe miasto). Transfer do wybranego hotelu przy najsłynniejszej plaży Copacabana. Czas wolny. Wieczorem kolacja i słynny pokaz samby i tańców brazylijskich w Plataforma. Nocleg.

 

2 dzień  -  RIO DE JANEIRO
Śniadanie. Zwiedzanie  miasta, malowniczo położonego nad zatoką Guanaraba, pomiędzy granitowymi wzgórzami. W programie m.in.: Corcovado - ze słynnym posągiem Chrystusa Zbawiciela górującym nad miastem, Głowa Cukru, niezwykłe wzgórze o wysokości 396 m n.p.m., skąd można podziwiać piękny widok na zatokę i Rio, stadion Maracana, najciekawsze kościoły.  Lunch w formie barbecue - różne rodzaje mięs grillowanych i sałatek serwowanych w formie bufetu. Powrót do hotelu. Czas wolny.

 

3 dzień  - AMAZONIA
Śniadanie. Wcześnie rano przelot do stolicy Amazonki MANAUS. Transfer ok. 30-min. łodzią do AMAZON ECOPARK LODGE, kompleksu domków położonego malowniczo w lesie deszczowym nad brzegami rzeki. Po kolacji wycieczka łódkami do miejsca, gdzie można zobaczyć aligatory. Nocleg.

 

4 dzień  - AMAZONIA
Po śniadaniu trekking w dżungli w poszukiwaniu tutejszych gatunków fauny i  flory. Typowy obiad amazoński. Po południu wizyta w wiosce lokalnych Indian „Cablos” oraz w miejscu gdzie spotykają się wody czarnej rzeki Negro i brunatnej Solimoes dających początek Amazonce. Dla chętnych połowy piranii. Kolacja i nocleg.

 

5 dzień - AMAZONKA - IGUAZU
Śniadanie. Transfer do Manaus na lotnisko. Przelot do Iguazu położonego w stanie Parana, w południowej części Brazylii. To tu znajdują się jedne z największych i najpiękniejszych wodospadów świata Foz do Iguacu. Transfer do wybranego hotelu. Nocleg.

 

6 dzień - IGUAZU
Śniadanie. Spacer po Parku Narodowym, na terenie którego znajdują się słynne wodospady Iguazu znajdujące się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wodospady  spadają z wysokości 80 m w głąb wąwozu tworząc 275 mniejszych kaskad. Przy odpowiedniej pogodzie z unoszących się w powietrzu kropelek powstają wyjątkowo piękne tęcze - widoki niesamowite. Nastęnie czeka nas ekscytujący spływ pontonami w głębokim wąwozie prowadzącym prosto pod gardziel wodospadu. Po południu zwiedzanie niezwykle ciekawego Parku Ptaków, gdzie zgromadzono ponad 500 gatunków z Ameryki i innych kontynentów. Zobaczyć tu można m.in. kolorowe papugi, tukany, pelikany, kolibry itp. Nocleg.

 

7 dzień - SALVADOR DE BAHIA
Śniadanie. Przelot do Salvadoru, będącego jedną z największych atrakcji Brazylii. Salvador jest stolicą stanu Bahia, który ma najbardziej afrykańską tożsamość – ok. 80 % mieszkańców Bahia jest potomkami niewolników z czarnego Lądu. Zakwaterowanie w centrum miasta. Zwiedzanie wspaniałych, bogatych kościołów katolickich oraz podziwianie niezwykle uroczej malutkiej starówki Pelourinho pełnej brukowanych uliczek i kolorowych kamienic. Wieczorem kolacja i pokaz tańców brazylijsko- afrykańskich, m.in. copeira.
Nocleg.

 

8/12 dzien - BAHIA
Śniadanie. Transfer w okolice Salvadoru do wybranego resortu nad piaszczystą plażą. Wypoczynek 5 nocy.

 

13 dzień - BAHIA wylot
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

 

Liczba osób dowolna.  Kolejność odwiedzanych miejsc uzależniona jest od przelotów międzynarodowych i wewnętrznych i może być zmieniona według ich dostępności.

Długość pobytu w każdym miejscu może być modyfikowana zgodnie z życzeniem Klientów.

 

O koszty  i terminy wyjazdu pytaj w biurze New Poland :

nr. tel. +4822 633-77-79

Wycieczka Esencja Brazylii 13 dni, wodospady