Historyczne miasteczko Paraty będące na liście UNESCO, położone jest 252 km od Rio de Janeiro. W czasach gorączki złota był to ważny port handlowy, dziś przyciąga niezwykłym urokiem, ciekawą historią oraz zabytkowymi kościółkami i kamieniczkami stojącymi przy brukowanych wąskich uliczkach. Uroku dodają mu liczne wysepki rozsiane w tej części wybrzeża, a wszystko to sprawia, że jest to miejsce warte zatrzymania się na kilka dni.

1 dzień  -  RIO DE JANEIRO - PARATY

Rano wyjazd z Rio de Janeiro. Przyjazd do Paraty i zakwaterowanie w wybranej Pousadzie (pensjonacie). Piesze zwiedzanie miasteczka – kościoły, muzeum, zabytkowe kamieniczki. Wieczorem kolacja w restauracji lokalnej z muzyką na żywo.

2 dzień  -  PARATY
Ok. 10:30 wyjazd jeepami w kierunku gór Sierra da Bocaina, przystanek w Muzeum Złota. Trekking do wodospadów Toboga i Tarza, możliwość kąpieli. Wizyta w destylarni Cachacy (najpopularniejszego wysokoprocentowego alkoholu brazylijskiego, głównego składnika Caipirinha – narodowego trunku). Degustacja różnych gatunków oraz poznawanie procesu wytwarzania alkoholu. Obiad w restauracji Villa Verde. Po obiedzie wizyta na innej farmie również posiadającej destylarnię cachacy oraz czas na zdjęcia przy pięknym wodospadzie. W drodze powrotnej wizyta na wystawie Bromeliads, pokazującej ponad 300 gatunków rożnorodnych roślin.

3 dzień - PARATY – RIO DE JANEIRO

Po śniadaniu rejs jachtem wokół okolicznych wysepek. W czasie rejsu możliwość pływania i snorkelingu w kryształowych wodach.  Na łodzi serwowane będą świeże owoce tropikalne. Po południu powrót do Rio de Janeiro.


O koszty wyciecki pytaj w biurze New Poland :

nr. tel. +4822 633-77-79

 
Brazylia wycieczka trzydniowa z Rio