Brazylia w pigułce - 7 dni

IGUAZU / AMAZONKA / RIO DE JANEIRO

 

1 dzień IGUAZU

Przylot do Sao Paulo. Przelot do Iguacu położonego w południowej części Brazylii, gdzie znajdują się jedne z największych i najpiękniejszych wodospadów świata Foz do Iguacu. Transfer do wybranego hotelu. Nocleg.

 

2 dzień IGUAZU

Śniadanie. Wycieczka do Parku Narodowego Iguazu, który znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziwianie jednego z najpiękniejszych i największych na świecie wodospadów - z 275 progów skalnych woda spada z wysokości nawet 90 metrów rozbijając się o mniejsze występy skalne, a promienie słońca rysują wokół barwne tęcze. Trekking w dżungli, podziwianie bogactwa fauny i flory. Fascynujący spływ pontonami w głębokim wąwozie, podpłynięcie aż do samych wielkich wodospadów, a w drodze powrotnej naturalny prysznic pod małymi wodospadami. Na koniec wizyta w Parku Ptaków, który oferuje imponującą liczbę okazów ptaków z Brazylii oraz ponad 500 gatunków z innych kontynentów. W naturalnym otoczeniu żyją tu niezwykle barwne papugi, tukany, pelikany, kolibry. Powrót do hotelu. Nocleg. (Za dopłatą przelot helikopterem nad wodospadami Iguazu).

 

3 dzień IGUAZU - AMAZONIA

Śniadanie. Wcześnie rano przelot do MANAUS stolicy Amazonki. Transfer do AMAZON ECOPARK LODGE, oddalonego od Manaus ok. 30 min. łodzią. Kompleks domków położonych malowniczo nad brzegami rzeki. Zakwaterowanie. Po kolacji wycieczka łódkami do miejsca, gdzie można zobaczyć aligatory. Nocleg.

 

4 dzień AMAZONIA

Śniadanie. Trekking w dżungli, odkrywanie bogactwa fauny i flory tutejszej dżungli. Powrót do hotelu na typowy regionalny obiad. Wizyta w wiosce miejscowych Indian “Caboclos” oraz w miejscu, gdzie spotykają się wody czarnej Negro i brunatnej Solimoes dając początek Amazonce, możliwość połowów piranii. Kolacja i nocleg.

 

5 dzień AMAZONKA – RIO DE JANEIRO

Śniadanie. Krótki treking i obserwacja małp żyjących w tym rejonie. Transfer na lotnisko. Przelot do Rio de Janeiro, zwanego cidade maravilhosa (wspaniałe miasto) miasta promieniujące radością i zmysłowością. Zakwaterowanie w wybranym hotelu przy najsłynniejszej plaży świata Copacabana. Nocleg.

 

6 dzień RIO DE JANEIRO

Śniadanie. Zwiedzanie fascynującego miasta będącego niekwestionowaną stolicą salsy, m.in. Corcovado - góra z posągiem Chrystusa Zbawiciela oraz Głowa Cukru, niezwykłe wzgórze o wysokości 396 m n.p.m., skąd rozciąga się piękny widok na zatokę i Rio. Obiad – specjalność Rio – bufet barbecue. Wieczorem słynny pokaz samby i innych tańców brazylijskich - Plataforma. Nocleg.

 

7 dzień

Śniadanie. Transfer na lotnisko i wylot.
 

O koszty  pytaj w biurze New Poland :

nr. tel.+4822 633-77-79

Brazylia w pigułce, wycieczka 7 dni. Iguasu