Cabo Verde - Informacje ogólne

Wyjazd na Wyspy Zielonego Przylądka to odkrywanie dzień po dniu fascynujących wysp, które tak różnią się od siebie. Proponujemy egzotyczny koktajl 6 – ciu najciekawszych wysp : Fogo, Santiago, Sao Vincente, Santo Antao, Boavista i Sao Nicolau.
Szczegółowych informacji udzielają nasi konsultanci nr.tel. +4822 633-77-79

INFORMACJE O KRAJU

Archipelag Cabo Verde to 10 wulkanicznych wysp położonych pomiędzy równikiem a zwrotnikiem Raka, 600 km na zachód od Senegalu. Odkryte w XV wieku, zostały zamieszkałe przez kolonizatorów z Portugalii i niewolników z Afryki Zachodniej.

W 1975 roku zostały proklamowane Republiką Zielonego Przylądka. Dziś jest ona bardzo stabilna politycznie, co jest wyjątkiem w tym regionie świata.

Mieszkańcy żyją głównie z uprawy ziemi i rybołóstwa. Żyją skromnie, są życzliwi, szczęśliwi i z poczuciem humoru. Bezpieczeństwo i uczciwość jakie spotykamy podczas pobytu na wyspach tworzy uczucie, którego często brakuje nam w codziennej rzeczywistości.

Pomimo bariery językowej, kontakt ze społecznością jest łatwy i częsty, a spotykane wszędzie uśmiechnięte dzieci są najlepszym dowodem, że są to Wyspy Szczęśliwe.

Wyspy Zielonego Przylądka informacje ogólne