Cabo Verde - Program objazdowy

Dzień 1: Wylot z Warszawy na Wyspy Zielonego Przylądka
Przelot wewnętrzny z wyspy Sal na wyspę Santiago. Transfer do pensjonatu Adega, który znajduje się w miejscowości Praia - stolicy Republiki Zielonego Przylądka. Nocleg.

 

Dzień 2: Śniadanie. Całodzienna wycieczka dookoła Wyspy Santiago (godz. 07.00 / 18.00).
Przejazd mikrobusem drogą wiodącą przez środek wyspy w kierunku miejscowości Tarrafal. Podczas przejazdu zwiedzanie małych malowniczych miejscowości, Ogrodu Botaniczego Sao Jorge dos Orgaos, miejscowości Assomada. Czas wolny (godz.10.30 / 15.00) w Tarrafal, aby zakosztować kąpieli w oceanie i wygrzać się na słońcu na pięknej białej plaży.
Powrót do pensjonatu drogą wzdłuż wschodniego wybrzeża, które zadziwia nas ciekawymi efektami erozji.
Nocleg w pensjonacie Adega.

 

Dzień 3: Śniadanie. Przylot na Wyspę Fogo. Zwiedzanie stolicy wyspy Sao Filipe charakteryzującej się kolonialną portugalską architekturą. Przejazd w stronę wulkanu Pico de Fogo.Kolacja u podnóża wulkanu z tradycyjnymi potrawami Wysp Zielonego Przylądka. Nocleg.

 

Dzień 4: Śniadanie. Poranny trekking na szczyt wulkanu (ok. 3 godziny). Zwiedzanie Kaldery, a następnie podziwianie Parku Krajobrazowego Monte Velha.(piknik).
Transfer do stolicy wyspy Sao Felipe. Nocleg w pensjonacie Bela Vista.

 

Dzień 5: Śniadanie. Wylot na Wyspę Santiago i dalej naWyspę Sao Vincente. Nocleg w hotelu Porto Grande ****.

 

Dzień 6: Śniadanie. Poranny prom na Wyspę Santo Antao (1 godzina). Transfer w głąb wyspy do krateru Cova, gdzie rozpoczniemy 5 godzinny trekking do Paul - najbardziej zielonej doliny na wyspie (piknik). Transfer do miejscowości Ponta do Sol. Kolacja i nocleg w pensjonacie Chez Luizette. 

 

Dzień 7: Śniadanie. Wyjazd w kierunku Fontainhas - miejscowości położonej na zboczach góry, piesza wędrówka wzdłuż klifowego wybrzeża w kierunku miejscowości Cruzinha da Garca. W czasie wycieczki towarzyszy nam widok niezwykłych pasm górskich. Powrót mikrobuem do Ponta do Sol na nocleg.

 

Dzień 8: Po śniadaniu zwiedzanie zachodniej części wyspy. Nocleg w pensjonacie Girasol *** w miejscowości Porto Novo.

 

Dzień 9: Śniadanie. Powrót promem na Sao Vincente. Przejazd do miejscowości Calhau, gdzie znajdują się piękne dzikie plaże. Zwiedzanie Mindelo - głównego portu Wysp Zielonego Przylądka. Mindelo - to miasto zabaw i rozrywki, które pod względem architektury przypomina miasta europejskie.
Nocleg w hotelu Porto Grande ***. Tej nocy będzie okazja bawić się z ludnością wyspy na dyskotekach w Mindelo

 

Dzień 10-13: Śniadanie. Wylot na Wyspę Sal i dalej na Wyspę Boavista. Transfer do Marina Club ****. Pobyt wypoczynkowy w hotelu - 2 posiłki dziennie. Możliwość wycieczek fakultatywnych.

 

Dzień 14: Śniadanie. Po południu transfer na lotnisko.Wylot na Wyspę Sal, a później powrót do Polski

 

Dzień 15: Przylot do Warszawy

 
Wyjazdy indywidualne w dowolnych terminach !

O szczegóły i cenę  pytaj nr tel. +4822 633-77-79

Wyspy Zielonego Przylądka (Cabo Verde) program objazdowy