Chile - Warto zobaczyć

Region Metropolitalny – Santiago

Santiago założone w 1541 przez hiszpańskiego konkwistadora Pedro de Valdivia nad rzeką Mapucho, wiele razy niszczone przez pożary, powodzie i trzęsienia ziemi zachowało niewiele zabytków architektonicznych. Te które przetrwały skupione są wokół najstarszej części miasta, w pobliżu Plaza de Armas. Dużym zainteresowaniem w Santiago cieszy się największy lunapark Ameryki Południowej znajdujący się w Parque Metropolitano.

Okolice Santiago stwarzają doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych, największy tego typu ośrodek - Portillo (2860 m n.p.m.), był m.in. organizatorem mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim w 1966. Inne ośrodki to: La Parva, El Colorado, Lagunillas.

W okolicach Santiago występują również obficie wody mineralne i cieplice, na bazie których powstały uzdrowiska – Colina, Lahuel Resort i Corazon Banos.
 

Region Vina del Mar

Region ten obejmuje odcinek wybrzeża pacyficznego, między Santo Domingo na północy a Papudo na południu. Z racji centralnego położenia, dobrej dostępności komunikacyjnej i duzych walorów klimatycznych, cieszy się on szczególną popularnością. Temperatura lata waha się średnio od 17 do 20C. Vina del Mar jest jednym z największych i najbardziej luksusowych kąpielisk Ameryki Połudiowej, położone w pobliżu największego portu chilijskiego – Valparaiso.
 

Region Lagos

Na południe od rzeki Bio Bio Andy Chilijsko-Argentynskie obniżają się średnio do wyskości 2000-3000 m n.p.m. a ich szczyty są przeważnie czynnymi stożkami wulkanicznymi. Najbardziej charakterystyczną chechą regionu jest jednak duża liczba jezior pochodzenia polodowcowego, z których największe – Llanquihue, powstało w wyniku wybuchu wulkanu Osorno. Utowrzono w tym regionie 5 parków narodowych oraz bazy sportów zimowych. Miasta Osorno i Puerto Montt dysponują bogatą ofertą noclegową, żywieniową oraz aktywności sportowych.
 

Wyspa Wielkanocna

Maleńka Wyspa Wielkanocna, położona na Oceanie Spokojnym, została odkryta przez holenderskiego admirała Jacoba Roggeveena w dzień poprzedzający Wielkanoc roku 1722. Wyspę zamieszkiwała ludność polinezyjska, dziś niekiedy nazywana “ludnością zaginionej kultury”. Pozostały po niej liczne zabytki, m.in. kamienne posągi, niektóre sięgające aż 20 m wysokości, i liczące ponad 1000 lat! W latach 1862-63 na wyspę przybyli peruwiańscy łowcy niewolników. Przywlekli ze sobą choroby, które zdziesiątkowały ludność tubylczą. Do ostatecznego jej wyginięcia przyczynili się chrześcijańscy misjonarze.

Pustynia Atacama
Gejzery, gorące źródła, wulkany, kaniony, pustynia, jeziora solne, flamingi, starożytne ruiny Inków i petroglify, to tylko kilka z 30 atrakcji które tu znajdziemy.

Szczegółowe informacje i rezerwacja: tel. 22 633-77-79

chile warto zobaczyć, trekking