Les Trois Vallees - Trzy Doliny

ALPY FRANCUSKIE

Rejon sportów zimowych powstały z połączenia 3 dolin w masywie Tarantaise. Rozciąga się na terenie ponad 400 km2 obejmując doliny St Bon (Courchevel, La Tania), des Allues (Meribel) i Belleville (St Martin de Belleville, Les Menuires, Val Thorens) tworząc największy obszar narciarski na świecie. 210 wyciągów, w tym 37 kabinowych obsługuje ponad 300 tras o łącznej długości przekraczającej 600 km.

Meribel Mottaret
Meribel to stacja narciarska położona w samym sercu Trzech Dolin. Znajduje się tu ponad 150 km doskonale oznakowanych i przygotowanych tras. Miasteczko Meribel - Mottaret pozwala na szybki i bezpośredni dostęp do pozostałych terenów narciarskich regionu, a rozciągająca się od wschodu do zachodu rozległa dolina sprawia, że jazda w pełnym słońcu możliwa jest przez większą część dnia. Z najwyżej położonej części Meribel - Mottaret można dostać się w każdy punkt Trzech Dolin, a do łóżka wręcz wjechać na nartach - wszystkie apartamenty, hotele i pensjonaty zbudowano w bezpośrednim sąsiedztwie stoków.

Courchevel
Najstarsza, najbardziej renomowana i elegancka spośród wszystkich alpejskich stacji narciarskich. Swój dyskretny urok bogactwa zawdzięcza wspaniałym, choć utrzymanym w tradycyjnej architekturze, luksusowym hotelom, renomowanym sklepom i wykwintnym restauracjom. To właśnie w Courchevel w zimowym szczycie sezonu mają miejsce znane wernisaże, wystawy i inne wydarzenia kulturalne. Courchevel składa się z kilku części, położonych na różnych poziomach ( 1300,1550,1650 i 1850 m n.p.m.) i oddalonych od siebie o około 3 km. Skierowane ku północy stoki pokryte są śniegiem od listopada do maja, a jego niedobory mogą być w każdej chwili uzupełnione przy pomocy armatek śnieżnych.

Val Thorens

Najwyżej w Europie położona stacja narciarska (2300 m n.p.m. ) otoczona trzema lodowcami nazywana jest prawdziwym królestwem nart. Tereny zjazdowe leżą między 1800 m n.p.m. a 3300 m n.p.m, są pokryte śniegiem od listopada do połowy maja. Różnorodność tras zapewnia, że każdy, od początkujących narciarzy do wytrawnych zjazdowców znajdzie odpowiednią dla siebie skalę trudności a wrażeń dopełni wspaniała panorama Mont Blanc i Les Ecrins. Należy wymienić chociaż kilka z najbardziej znanych tras: Rosael, Christine oraz uważaną za najtrudniejszą Combe de Caron.W Val Thorens znajduje się Centrum Sportu z krytym basenem, saunami i jacuzzi, licznymi boiskami ( koszykówka , siatkówka), które wraz z lodowiskiem zapewnia największy wybór atrakcji sportowych dla wszystkich spragnionych dodatkowej rozrywki i odprężenia po skończonej jeździe. Dla zapewnienia większej wygody przebywającym w Val Thorens i dla ochrony miejscowego mikroklimatu wprowadzono całkowity zakaz poruszania się po stacji samochodów osobowych. Z pozostawianych przy wjeździe aut bezpłatne autobusy rozwożą turystów do poszczególnych rezydencji i hoteli.

Les Menuires

Stacja Les Menuires położona na wysokości 1850 m n.p.m. w Dolinie Belleville, tuż obok Val Thorens stanowi naturalne zaplecze dla tej najwyżej położonej stacji narciarskiej. To tu znajdują się najciekawsze czarne trasy biegnące ze szczytu -La Pointe de la Masse. Z jego wysokości (2850 m n.p.m.) można zobaczyć przepiękną panoramę Alp. Najlepszy śnieg jest na stokach północnych. Rejon -Mont de la Chambre”, który wznosi się na wysokość 2850 m n.p.m. posiada połączenia z Val Thorens i St Martin. Stacja Les Menuires to raj dla sportowców i amatorów mocnych wrażeń. Inne atrakcje poza narciarskie to piesze wycieczki, wycieczki po śniegu z rakietami, śnieżne skutery. Łączna długość tras 160 km.

 
Rezerwacja: 22 633-77-79

Alpy Francuskie, Les Trois Vallees, oferta dla narciarzy, mapa tras