Evasion Mont Blanc

ALPY FRANCUSKIE

Okolice masywu Mont-Blanc świetnie nadają się do uprawiania narciarstwa pozatrasowego - pokonanie najdłuższego alpejskiego zjazdu Vallee Blanche ( około 20 km) po lodowcu usatysfakcjonuje każdego wytrawnego narciarza
Saint Gervais, Megeve, Combloux, Les Contamines i Saint Nicolas to stacje narciarskie, które tworzą region narciarski Domaine Evasion Mont Blanc. Łączna długość tras to 445 km, które obsługuje 107 wyciągów i 647 armatek śnieżnych, co gwarantuje dobre warunki do jazdy przez cały sezon. Trasy narciarskie są bardzo zróżnicowane o wszystkich stopniach trudności. Niektóre z nich prowadzą przez lasy szerokimi przecinkami. Z tras poprowadzonych w wyższych partiach gór rozpościerają się imponujące widoki na Mont Blanc.

Chamonix

To ciesząca się wyjątkową sławą, niezwykła miejscowość leżąca u stóp najwyższego szczytu Europy Mont-Blanc ( 4807 m n.p.m.), w dolinie między szczytami Aiguille du Midi ( 3842 m n.p.m) i le Brevent ( 2525 m n.p.m.). Zorganizowano tutaj pierwsze Igrzyska Olimpijskie w 1924 r. Entuzjaści narciarskiego i snowbordowego szaleństwa mają naprawdę w czym wybierać. Chamonix oferuje około 150 km tras narciarskich i 48 wyciągów. Po nartach można spędzić czas równie aktywnie i przyjemnie- w tutejszym centrum sportowym znajdziemy sztuczne i naturalne lodowisko, kryte korty tenisowe, basen kryty, ośrodek odnowy biologicznej ( a w nim sauna, hammam, solarium). Dla spragnionych nocnych rozrywek stacja poleca kina, kluby nocne oraz liczne restauracje i kafejki.

 

Rezerwacja: 22 633-77-79