Korsyka - Informacje ogólne

Nigdzie w całym obszarze śródziemnomorskim nie ma tak pięknych plaż rozłożonych w półkolistych zatokach, pełnych białego piasku i przezroczystej wody,  nigdzie też nie ma takich nadmorskich pejzaży jak te, które rozciągają sie na zachodnim wybrzeżu Korsyki. Turystów przyciąga tutaj łagodny nawet w zimie klimat, oraz jeden z najbardziej urozmaiconych krajobrazów Europy.
Proponujemy Państwu pobyty "szyte na miarę" dostosowane do Państwa oczekiwań w wyselekcjonowanych przez nas hotelach.
Szczegółowych informacji dotyczacych wyjazdów na Korsykę udzielają nasi konsultanci: tel. 22 633-77-79

INFORMACJE O KRAJU
Korsyka to czwarta co do wielkości wyspa na Morzu Srodziemnym ( po Sycylii, Sardynii i Cyprze) , lezy na zachód od Wloch i na poludniowy wschód od Francji. Cieśnina Bonifacio oddziela ją od polożonej 12 km na południe włoskiej wyspy Sardynii.
Początki osadnictwa na Korsyce notuje się mniej więcej na rok 550 p.n.e. Wtedy to wyspa zamieszkiwana byla przez Greków.  300 lat później zostala zdobyta przez Rzymian. Po upadku Wielkiego Rzymskiego Imperium w roku 476 n.e Korsyka zostala przejęta przez Wandali i stała się częścią Bizancjum.  Lata 850-1034 to panowanie Arabow na wyspie, później od roku 1077 przeszla pod zwierzchnictwo papieża, a ten przekazał ją we władanie arcybiskupa Pizy - Grzegorza VII.
W 1553 roku Korsyka zostala zajęta przez Francuzow i od tej pory przez 200 lat trwala ciągla walka pomiędzy Francuzami a Genueńczykami o wplywy na wyspie.
Wyspa stała sie ostatecznie częścią Francji dopiero w 1768,  kiedy to Genua oddała ją , w wyniku postanowień wersalskich, w zamian za dlugi.
Korsyka informacje ogólne