Gwadelupa - Wycieczki

Wyjazdy z Grande – Terre

Lunche i napoje są wliczane w cenę
 

Les Saintes Catamaranem z Bas du Fort - Miejscem spotkania przed wejściem na wspaniały catamaran jest Marina Bas du Fort. Po upływie 2 do 2,5 godziny żeglowania, dotarcie do zatoki “Les Saintes” (trzeciej najładniejszej zatoki na świecie). Odkrywanie Terre – de - Haut. Lunch o godzinie 13.00 poza catamaranem Następnie kąpiel w Sugar Loaf z maskami i sprzętem do nurkowania, które są dostępne na pokładzie. Powrót o 18.00

 
Maire Galante Catamaranem z Bas du Fort lub St. Francois  - Miejscem spotkania wejściem na wspaniały catamaran jest Marina Bas – du - Fort. Po upływie 1,30 do 2 godzin żeglowania dotarcie do plaży Anse Canot, w północno zachodniej części wyspy i przeznaczenie czasu na kąpiel. Marie – Galante jest trzecią co do wielkości wyspą Francuskich Antyli o powierzchni 158 km2. Ta zielona wyspa jest położona 38 km na południe od St. Francios. Zachwyca swoimi kwitnacymi polami trzciny cukrowej, młynami, małymi rybackimi wioskami i piaszczystymi plażami. Podczas przemierzania wyspy wizyta w destylarni rumu Chateau Murat (młyn, fabryka cukru oraz ogrod, gdzie można zobaczyć wiele roślin leczniczych). Odkrycie Guelue Grand Gouffre. Grill na plaży lub lunch poza catamaranem: planteur lub punch, sałatka, grillowana ryba lub mięso z ryżem, serem, owocami oraz kawą. Wody i wina tyle ile zapragniesz. Powrót do Mariny o 18.00.

 
Petite Terre Catamaranem z St. Francois - Przygotuj się do wymarzonego dnia spędzonego na pięknej żaglówce. O godzinie 8.00 z St Francois popłyniecie do Petite Terre. Będzie mozliwość spróbowania swoich sił w wędkowaniu. Koralowa platneau Petite Terre położona jest jedynie 10 km na południowy wschód od Pointe des Chateaux slynie z przejrzystej, turkusowej wody. Jej palmowe plaże oraz souffleurs są okazją do zrobienia niesamowite zdjęcia niezwykle zrożnicowanych fal. Chroniona przed zanieczyszczeniami, Petite Terre jest małą bezludną wysepką zamieszkałą jedynie przez jaszczurki, kraby oraz morskie ptaki. Przypłynięcie na lagunę o 10.30, urzeknie Cię wspaniały widok na ocean. Kąpiel i wędrówka po scrubland. Grillowanie na plaży. Wspaniały mały raj słońca i piasku. Z wyposażeniem w maski i sprzęt do nurkowania, będzie okazja do odkrycia podwodnego świata Petite Terre korali i kolorowych ryb. Powrót do Saint Francois 0 17.00 .

 
Wyspa Caret catamaranem z Baie Mahault - Wyjazd z portu Baie Mahault. Wejście na pokład wspaniałego catamaranu Grand Cul de Sac Marin. Będziesz uczestniczyć w zakotwiczaniu w turkusowej wodzie. Krystalicznie czyste morze ma temperaturę 27 C. Przyjemność kąpieli pośród kolorowych ryb. Płetwy i sprzęt do nurkowania będzie do Twojej dyspozycji. Następnie powrót na Wyspę Carlet.  Śpiąc w cieniu cockpitu lub opalając się, będziesz miał okazję delektować się pysznymi owocowymi i koktajlami z lokalnym rumem. Biała piaszczysta plaża Wyspy Caret czeka na Ciebie. Przed lunchem kilka atrakcji będzie Ci zaoferowanych, takich jak: kajaki czy fun gliss  (za dopłatą). Lunch creolski będzie serwowany poza pokładem dla zapewnienia najlepszego komfortu. Po południu kąpiel oraz droga powrotna do hotelu. Powrót ok. 17.00.

 
Wędrówka wśród czterech wodospadów Karukery - Wyjazd z hotelu do Basie – Terre, przemierzając lasy tropikalne w La Lezarde przeskakując przez jeden z najbardziej mistycznych wodospadów Gwadelupy. Około 45 minut wędrówki. Po orzeźwiającej kąpieli podążymy w stronę południa, aby odkryć dzikie wodospady Bratford, które będziemy mieli okazję podziwiać po przejściu 150 m wzdłuż rzeki. Kreolski lunch w plantacji Grand Cafe, na prawdziwych polach bananowych. Po południu wyjazd do wodospadu Carbet, mierzącego 20 m długości, położonego ponad Masywem Soufriere. Około godzinna wędrówka w tym w przybliżeniu pół godziny przez najbardziej naturalny las tropikalny. Kąpiel w zależności od nastroju. Powrót do hotelu pod koniec dnia. Na ten dzień będziesz potrzebować dobrych butów do wędrówki, ubrań na przebranie się i płaszczu przeciwdeszczowego, stroju kąpielowego, ręcznika oraz olejków do opalania.

 
Przygoda za kierownicą : Nothern Base Terre lub Grande Terre - Gwadelupa “na ubitej trasie”: safari jeepami (o napędzie na cztery koła). Przejażdżka trasami krajowymi oraz drogami leśnymi. Wyjazd z hotelu o 8:30, następnie będzie czas na przygodę i na zwiedzanie wyspy, przemierzając pola i plantacje. Będą możliwe krótkie przystanki podczas podróży, które stanowić będą okazję do zrobienia pieknych zdjęć tutejszego krajobrazu. Będzie także okazja do spotkania miejscowej ludności oraz do kąpieli w wodospadzie rzecznym lub w morzu. Będzie również okazja do wizyty w destylarni rumu. Piknik lub lunch w restauracji przed powrotem do hotelu późnym popołudniem. Jeep safari może być organizowane w Grande – Terre, bądź w północnym lub południowym Basie – Terre. 

 
Northen Basie Terre / ogród botaniczny - Wyjazd z hotelu do Deshaies. Przystanek na przepięknej jasno piaszczystej plaży Grande Anse w jednym z najpiękniejszych miejsc na tej wyspie, kąpiel. Wizyta w ogrodzie botanicznym - pięciohektarowy ogród o pieknym krajobrazie oraz zwierzęta należące do słynnego francuskiego komika pana Coluche. Spacer po ogrodzie prowadzony będzie przez profesjonalnych ekologów : osada papug, wodospad, jezioro różowych flamingów, tropikalne rośliny i kwiaty oraz basen pełen lilii wodnych. Kreolski lunch w Pointe – Noire Norie z pięknym widokiem na Morze Karaibskie. Po południu (na wybrzeżu karaibskim) będziesz odkrywać podwodny rezerwat Kapitana Cousteau na wyspie Pigeon, na pokładzie statku ze szklanym dnem “le Nautilus”. Płetwy i sprzęt do nurkowania będzie do Twojej dyspozycji, a nawet osoby nie nurkujące będą miały okazję do podziwiania podwodnych roślin i dzikiego życia. Na pokładzie statku będzie dostępny napój orzeźwiający... Powrót drogą Route des Mamells, która przechodzi przez Naturalny Park (lasy tropikalne). Przystanek w “Cascade aux Ecrevisses” wodospad .

 
½ Grande Terre - Opuszczając hotel będziesz jechać Riviera Road, następnie Silver Road, dopóki nie dotrzesz do Sainte – Anne. Przystanek na kolorowym bazarze z wyśmienitymi owocami tropikalnymi. Następnie podróż do Pointe des Chateaux na wschodnią część tej wyspy. To jest niepowtarzalny widok kiedy fale rozbijają się o brzeg zahaczając o skały. w tumanach białego piasku. Będzie możliwość do wejścia na skałę, na której jest kalwaria (krzyż). Kontynuacja na północ, wśród górskiego krajobrazu, odkryjesz Molue i odwiedzisz destylarnię rumu, degustacja rumu i ponczu.

 
Grande –Terre Terze lunchem w gościnnym domu - Wyjazd z hotelu “les Grands Fonds” kolejno góry i doliny, które oferują krajobrazy zaskakujące delikatnością i pięknem. Pierwszy przystanek w Monet – a - I’Eau” przed cmentarzem w kształcie amfiteatru. Przejazd do Port –Louis. Kąpiel na pięknej plaży “Souffleur beach”. Kontynuując wycieczkę w północnej części wyspy, przez pola trzciny cukrowej, odkryjesz robiące wrażenie klify Grande Vigie, gdzie Ocean Atlantycki spotyka się z Morzem Karaibskim. Podziwianie “Porte de Enfer” (bramy piekła). Wizyta w destylarni, degustacja rumu i ponczu. Przystanek na robienie zdjęć. Lunch w typowym gościnnym domu w Saint – Francois. Po południu zwiedzanie Pointe des Chateaux, niesamowitego dzikiego krajobrazu. Wspaniały widok na wyspy la Desirade i Petite Terre. Możliwość spaceru do kalwarii (zbudowanej w 1951 roku) na szczycie olbrzymiej skały. Wyjazd do Sainte Anne i przystanek na kolorowym bazarze z wyśmienitymi tropikalnymi owocami oraz słynnymi przyprawami, które nadają daniom tysiące różnych smaków. Powrót do hotelu drogą Silver Road oraz Riviera Road.

 
Northen Base Terre / Nautilus - Po przemierzeniu Riviere Salee będziesz jechać drogą Sainte – Rose aż do Domaine de Severin. Wizyta w jednowiecznej destylarni, próbując niektórych z jej rumów. Wyjazd do Route des Mamelles, która prowadzi przez Naturalny Park (lasy tropikalne). Przystanek w “Cascade aux Ecrevisses” (wodospad). Następnie będziesz odkrywać podwodny rezerwat Kapitana Cousteau na wyspie Pigeon, na pokładzie statku ze szklanym dnem “le Nautilus”. Płetwy i sprzęt do nurkowania będzie go Twojej dyspozycji a nawet osoby nie nurkujące będą miały okazję do podziwiania podwodnych roślin i dzikiego życia podwodnego. Orzeźwiający napój będzie podawany na pokładzie statku Nautilus. Następnie opuścisz Malendure podążając na północ. Lunch w Pointe – Noire i Deshaies z wspaniałym widokiem na Morze Karaibskie. Powrót przez Sainte Rose, Lamentin i Baie – Mahault.

 
Wodospady Carbet / ... skały z lunchem u miejscowych gościnnych kreoli - Wyjazd z hotelu na wyspę Base Terre przez most Gabarre nad rzeką Słoną. Następnie wzdłuż wybrzeża atlantyckiego przemierzając typowe osady takie jak: Petit – Bourg, Goyave. Wizyta w destylarni “Mon Repos”, gdzie krótka opowieść o historii rumu będzie Ci zaprezentowana. Sprawdzanie Habitation Longuteau. Następnie przystanek w Changy Hindu Temple. Wyjazd do Sainte- Marie de Capesterre. Później droga do Saint – Sauveur przez robiące wrażenie plantacje bananów. Następnie, po krótkim spacerze, udamy się w stronę serca lasów tropikalnych aby zobaczyć drugi wodospad mierzący 360 stóp wysokości. Udanie się do Baisse Terre, stolicy administracyjnej wyspy drogą wzdłuż Wybrzeża Karaibskiego. Przystanek przy jej malowniczym markecie (warzywa, owoce tropikalne, przyprawy oraz kwiaty...) Wizyta w Parku Archeologicznym Trois Rivieres ze słynnymi skałkami. Owe skałki są pozostałościami po cywilizacji Columbian oraz sztuką Indiańskich Carib, którzy byli pierwszymi mieszkańcami Gwadelupy. W drodze powrotnej przystanek w miejscu z panoramicznym widokiem na wyspę Saintes, następnie na “Alle Dumandoir”, drogą krajową wytyczoną królewskimi palmami, które mają ponad wiek. Lunch w typowym gospodarstwie gościnnym w Capesterre, w samym sercu kraju. Ciepłe powitanie. Po południu przystanek w Sainte – Marie, gdzie w 1493 roku znalazł się Krzysztof Kolumb.

 
Les Saintes Terre de Haut - Wyjazd z hotelu do portu Pointe a Pitre. Wejście na pokład promu katamaranu, opuszczenie go w Les Saintes (jednogodzinna podróż). Odkryty w listopadzie 1493 roku przez Krzysztofa Kolumba Saintes Archpelago była nazywana “Los Santos” w hołdzie dla Dnia Wszystkich Świętych. Terre - de - Haut i Terre – de- Bas są jedynymi zamieszkałymi wyspami z ogólną liczbą ludności w liczbie 3 000. Łódka będzie miała przystanek w Terre – de - Haut, wyspie zamieszkałej w większości przez rybaków z Bittany, Pitou i Normandy. Wędkarstwo jest nadal głównym zajęciem tych ludzi. Minibus zabierze Cię do Fortu Napoleon, ukończonego w 1867 roku. Będziesz zwiedzać muzeum poświęcone historii i kulturze Saintes. Po spacerze przez egzotyczny ogród pojedziesz na plażę Pompierre. Kąpiel do popołudnia, następnie lunch w restauracji z widokiem na morze “Le Kanoa”, gdzie będzie okazja do skosztowania miejscowych dań. Po południu zakupy w miejscowości Terre – de - Haut i spacer po malowniczym cmentarzu żeglarzy przed wejściem na pokład do podróży powrotnej o 3.45. Powrót do Pointe – a - Pitre o 17.00 i dojazd do hotelu autobusem.

 

 
Marie – Galante i jego tradycje - Rano, wyjazd z hotelu do portu Pointe a Pitre. Wejście na pokład promu (jednogodzinna podróż). Przyjazd do Marie Galante. Odkryta w listopadzie 1493 roku przez Krzysztofa Kolumba uwieńczona na jego cześć flagą jego statku. Spotkanie w Grand Bourg z naszym przedstawicielem na wyspie. Poznanie istoty wyspy z jej tradycyjnym i kulturowym spadkiem. Wizyta w Grand Bourg jego typowego bazaru. Wizyta w destylarni, manufaktury manioku, poznanie sposobu ręcznie robionych rzeczy cassavas, miodu. Typowy lunch z degustowaniem słynnego “bebele”. Pływanie kajakiem lub rowerem wodnym po rzece Veux Fort. Powrót o 3.45 do Pointe a Pitre. Powrót do hotelu.

Petite Terre - Wyjazd z Saint Francois. Wejście na łodkę motorową katamaran na 45 minutową przejażdżkę. Przyjazd do Petite Terre po Pointe des Chateaux. Zamieszkała jedynie przez jaszczurki wyspa leży obok wspaniałej laguny i raf koralowych. Jej biała piaszczysta plaża jest uznawana za jedną z najładniejszych z Francuskich Karaibów. Wędrówka i podziwianie przyrody wyspy. Maski, sprzęt do nurkowania i kajaki będą do dyspozycji jeżeli zażyczysz sobie podziwianie podwodnego świata korali i kolorowych ryb. Zachowana od jakiegokolwiek zanieczyszczenia, Petite Terre jest prawdziwym wodnym, słonecznym i plażowym rajem. Lunch na plaży pod namiotem. Po południu podziwianie panoramy świtata podwodnej rafy koralowej za pomocą motorówek. Powrót do Saint – Francois około 17.00


 
Gwadelupa wycieczki fakultatywne, mosty wiszące