Andaluzja

W Andaluzji można znaleźć wszystko to, co w Hiszpanii najlepsze i najciekawsze: wspaniałe jedzenie – wyborne tapas (przekąski), szynki (jamón iberico), wyśmienite wino sherry z Jerez de la Frontera, to tutaj narodziło się flamenco i kastaniety, stąd wywodzi się tradycja ludowych zabaw i festynów, a nawet i korrida. Tu odnaleźć można typowe Pueblos Blancos – białe wioski, najdłuższe piaszczyste plaże, najwyższy łańcuch górski Hiszpanii, Sierra Nevada i oczywiście hiszpańskie słońce na Costa del Sol i Costa de la Luz.
Wybrzeże Costa del Sol uznane jest za najcieplejsze miejsce w Hiszpanii, co tłumaczy jego nazwę - ”Wybrzeże Słońca”. Lata są tu niezwykle gorące i suche, a zimy należą do ciepłych. Costa del Sol może się pochwalić świetnie prosperującą infrastrukturą turystyczną obejmującą m.in. hotele, restauracje, tawerny, rozległe plaże. Najbardziej znane kurorty nadmorskie to Marbella, Torremolinos, Benalmadena, Almunecar, Malaga, Nerja, Estepona, Marcella, La Cala. Będąc na Costa del Sol warto odwiedzić wspaniałe miasta Andaluzji - Malagę, Granadę, Kordobę i Sewillę.
Costa de la Luz jest o wiele bardziej spokojne w porównaniu z tętniącym życiem Costa del Sol, nie ma tu tak wielu hoteli. Tu odnajdujemy niekończące się dzikie wydmowe wybrzeże pełne plaż ze złotym piaskiem, niewysokie, zielone wzgórza, gaje pomarańczowe, bocianie gniazda, liczne zatoczki i dzikie wydmy. Wspaniały klimat ze średnią roczną temperaturą 23°C sprzyja wypoczynkowi z dala od zgiełku i tłumu.
Andaluzja miasteczka