Hong Kong - Informacje praktyczne

 

Czas: wg. czasu polskiego + 7 godzin; UTC + 8

 

 

Język urzędowy: chiński (kantoński), angielski

 

Kiedy jechać: najlepsze warunki do podróżowania po Hongkongu jest późne lato wrzesień – październik, bądź wiosna, szczególnie kwiecień maj (powoli zaczyna być parno).

 

Elektryczność: 220 V / 50 Hz

 

Przepisy wizowe:  Obywatele polscy mający ważne paszporty mogą wjeżdżać oraz przebywać na terytorium Hongkongu do 90 dni bez wiz. Na granicy między Hongkongiem a Chinami kontynentalnymi cudzoziemców obowiązuje taka sama odprawa paszportowo-celna jak na międzypaństwowych przejściach granicznych. Od obywateli polskich wymagana jest wiza chińska, którą można uzyskać bezpłatnie w mieszczącym się w Hongkongu biurze komisarza MSZ.

 

Ambasada RP: Konsulat Generalny RP w Hongkongu 
Suite 2006, Two Pacific Place Admiralty 
88 Queensway, Central Hong Kong 
tel. (00852) 284 007 79, 284 008 04 
fax. (00852) 291 891 09 

 

Waluta: 1 zł ≈ 2,40 HKD

 

Zakupy i ceny: Jedną z lepszych dzielnic w Hongkongu na robienie zakupów to Mong Kok, ponieważ prawie cała dzielnica należy do świata handlu i można tam kupić niemal wszystko. Tanie zakupy najlepiej robić w Zhuhai znajduje się w tej miejscowości wielkie, podziemne centrum handlowe - Port Plaza przy granicy z Macao. Można kupić tam wszystkie znane marki w bardzo niskich cenach.

 

Zdrowie: Nie wymaga się szczepień ochronnych. W związku z częstymi alertami SARS może się zdarzyć, że do Hongkongu nie zostaną wpuszczone osoby z podwyższoną temperaturą, którą w punktach granicznych mierzą specjalne czujniki.

 
Hong Kong informacje praktyczne