Hotel Coconut Lagoon ****

JEZIORO VEMBANAD, KERALA, INDIE


Coconut Lagoon położony jest bezpośrednio przy malowniczym jeziorze Vembanad w stanie Kerala. Hotel  tworzy swego rodzaju historyczną wioskę malabarską z tradycyjnymi domkami otoczonymi wodnymi kanałami, których brzegi zamieszkuje liczne ptactwo i wielobarwne motyle. Indywidualne domki i wille są oryginalnymi domostwami, które zostały tutaj sprowadzone z południowych Indii.  Jedyną drogą umożliwiającą dotarcie do hotelu są wodne kanały, których gęsta sieć pokrywa okolice jeziora. Na terenie hotelu znajduje się również rezerwat przyrody chroniący ptactwo wodne, po którym codziennie rano organizowane są wycieczki z lokalnym przewodnikiem. Jest to doskonałe miejsce dla osób szukających wyjątkowo  spokojnego wypoczynku w bliskim sąsiedztwie egzotycznej przyrody i z dala od zgiełku cywilizacji. Odległość od lotniska w Koczin: 1,5h drogą lądową + 10 min. łódką. Ilość pokoi i willi: 50.
 

Heritage Bungalow –  tradycyjne domki składające się z sypialni i otwartej łazienki, zlokalizowane w ogrodzie. W wystroju przeważa ciemne drewno i indyjskie elementy. Wyposażenie: klimatyzacja, wiatrak, mini-bar, serwis do kawy/herbaty, suszarka do włosów. W łazienkach znajduje się prysznic.
 

Heritage Mansion –  pokoje znajdują się w kameralnych budynkach na terenie ogrodu mieszczących kilka pokoi. Składają się z dwóch poziomów: sypialni na piętrze oraz jadłodajni i łazienki na parterze.
 

Deluxe Pool Villa – indywidualne wille położone bezpośrednio przy jeziorze Vembanad. Posiadają salon/jadalnię, sypialnię, łazienkę z prysznicem oraz otoczony murem prywatny basen.
 

Sporty i aktywności: tenis stołowy, kajaki, motorówki, lokalne łódki. Hotel organizuje rejsy tradycyjnymi łodziami (houseboat) po jeziorze i okolicznych kanałach, wycieczki do Rezerwatu Ptaków Kavanar, lekcje gotowania z wykorzystaniem lokalnych ziół i składników, pokazy tradycyjnych tańców keralskich, w tym słynnej na całym świecie Kathakali, wycieczki do lokalnych wiosek, nauka Karali (sztuka walki)
 

Do dyspozycji: 2 restauracje, bar, basen, SPA z bogatym wachlarzem zabiegów ajurwedycznych, jacuzzi,  centrum jogi i medytacji. Internet WIFI dostępny jest w hotelowym lobby.  Najbliższy bank oddalony jest 10 min. od hotelu (transfer łodzią).
 

Indie Kerala hotel Coconut Lagoon