Kumarakom Lake Resort *****

JEZIORO VEMBANAD, KERALA, INDIE


Kameralny hotel położony bezpośrednio nad brzegiem romantycznego jeziora Vembanad. O wyjątkowości hotelu świadczy oryginalna architektura, na którą składają się  tradycyjne XVI-wieczne  spadziste dachy i drewniane, pięknie rzeźbione sklepienia. Zostały one sprowadzone z całego stanu Kerala i są pozostałością domostw o nazwie „manas”. Piękne malowidła ścienne, inne w każdym pokoju, podkreślają indyjski styl i sprawiają, że pobyt w Kumarakom Lake Resort pozostaje na długo w pamięci. Ogromną atrakcją hotelu są także baseny w kształcie 250-metrowej, meandrującej rzeki, nad którą przerzucone zostały malownicze mosty i kładki. Hotel łącznie posiada 59 pokoi, z czego część posiada bezpośrednie zejście do wspomnianych basenów. Dla chętnych hotel organizuje rejsy po jeziorze i kanałach połączone z  noclegiem na tradycyjnej keralskiej łodzi (houseboat). Hotel jest zdobywcą wielu prestiżowych tytułów i wielokrotnie został wybierany czołowym hotelem Indii. Należy do Small Luxury Hotels of the World.
 

Luxury Pavilion – pokoje zlokalizowane w 8-pokojowym budynku w ogrodzie, z czego 4 pokoje znajdują się na parterze i 4 na 1. piętrze. Posiadają bardzo przestronne pokoje z ogromnymi oknami oraz duże łazienki z jacuzzi.
 

Meandering Pool Villa - wybudowane w tradycyjnym keralskim stylu z bezpośrednim dostępem do meandrującego basenu o długości 250 m.
 

Houseboat – wyjątkowa kategoria zakwaterowania na tradycyjnej keralskiej łodzi. Hotel dysponuje 4 łodziami zarówno z dwoma jak i jedną sypialnią. Nocleg połączony jest z rejsem po jeziorze i kanałach wodnych, których brzegi porośnięte są gęstymi gajami palmowymi zamieszkiwanymi przez liczne ptactwo.
 

Heritage Villa with Private Pool – wille z prywatnymi basenami, zlokalizowane w ogrodzie. Większość z nich to indywidulane budynki, aczkolwiek hotel posiada również wille mieszczące 2 jednostki w jednym budynki w ramach tej samej kategorii.


Sporty i aktywności: narty wodne, banan, motorówki, tenis stołowy, rowery,  rejsy przy zachodzie słońca; piesze wycieczki po lokalnych wioskach, do miasteczka Kottayam oraz Rezerwatu Ptaków, pokazy tradycyjnych tańców keralskich.
 

Do dyspozycji: 4 restauracje i bary, 250-metrowy basen, 4 łodzie typu Houseboat, Spa (8 pokoi do zabiegów – hotel nastawiony jest głównie na zabiegi ajurwedyczne pod okiem doświadczonych lekarzy i masażystów), siłownia, sala konferencyjna. Internet bezprzewodowy znajduje się na terenie całego hotelu, również w pokojach.
 

Indie Kerala hotel Kumarakom Lake pokój