Hotel The Leela Kempinski
Kovalam Beach ***** lux

KOVALAM, KERALA, INDIE


Hotel znajduje się bezpośrednio przy piaszczystej plaży w południowym stanie Indii -  Kerala. Składa się z trzech skrzydeł wznoszących  się na skalistym klifie otoczonym gajem palmowym oraz niewielkich budynków na poziomie plaży. Jest zdecydowanie najbardziej luksusowym hotelem w tej części Indii. Pokoje The Club oraz dwa baseny infinity posiadają zapierający dech w piersiach widok na ciągnący się po horyzont Ocean Indyjski. Hotel może się również poszczycić SPA Divya oferującym szeroką gamę zabiegów ajurwedycznych. The Leela Kovalam łącznie posiada 183 pokoi. Czas transferu z lotniska w Trivandrum ok. 20 min.
 

Pokoje Garden View Pavilion – położone w kameralnych pawilonach mieszczących po 2 pokoje tej kategorii,  na poziomie plaży, z tarasem z bezpośrednim wyjściem na ogródek. Wyposażenie pokoi: klimatyzacja, Tv Sat, telefon, mini-bar, sejf, serwis do kawy/herbaty, szybkie łącze internetowe. W łazience znajduje się zarówno wanna jak i prysznic.
 

Pokoje Beach View Superior – zlokalizowane są w budynku głównym, w najwyższej partii klifu, skąd rozpościera się panoramiczny widok na plażę Kovalam. Posiadają prywatny taras z leżakami, sypialnię oraz łazienkę z prysznicem i wanną. Wyposażenie jak w pokojach Garden.

Pokoje Beach View Deluxe –  Od pokoi superior odróżnia je lepszy widok na Ocean Indyjski oraz łazienka na świeżym powietrzu z wanną i prysznicem.


Pokoje The Club – znajdują się w wydzielonej części hotelu położonej na samym szczycie klifu. Wszystkie pokoje The Club posiadają widok na ocean,  oddzielną recepcję, lobby,  kawiarnię, bibliotekę, taras z leżakami, basen infinity, a goście otoczeni są prywatnym serwisem butlera.
 

Sporty i aktywności: tenis ziemny, badmington, lekcje jogi, organizacja wycieczek: rejsy po rozlewiskach lokalną łodzią (7 km), Kanyakumari i Swami Vivekananda Rock (85 km), Muzeum Napiera (15 km), Świątynia Sri Padmanabhaswamy (15 km), Galeria Sztuki Sri Chithra (15 km), Wioska Veli (17 km).
 

Do dyspozycji: 2 restauracje, 3 bary, Divya SPA, sala konferencyjna, centrum biznesowe z dostępem do internetu.
 

Indie Kerala hotel Leela Kovalam basen wieczorem