Indie - Informacje ogólne

W Indiach proponujemy połączenie programu objazdowego z wypoczynkiem na Goa lub w Kerali. Wszystkie wyjazdy są "szyte na miarę" i bazują na prywatnych transferach i indywidualnej obsłudze przewodników. Oferta dopasowywana jest do życzeń klienta i może być dowolnie modyfikowana. Hotele, które proponujemy zostały przez nas osobiście sprawdzone. Jednym z najlepszych rozwiązań objazdowych jest Złoty Trójkąt i perły pustynnego stanu Radżastan –  miasta Jaisalmer i Udaipur zwanego Wenecją Azji. Program ten daje możliwość nie tylko poznania atrakcji najbardziej barwnego ze wszystkich stanów Indii, ale także poczuć się jak prawdziwy Maharadża nocując w jednym z wielu autentycznych pałaców.
O szczegóły dotyczące wyjazdów do Indii prosimy pytać naszych
konsultantów tel. +4822 633-77-79


INFORMACJE O KRAJU
Od niepamiętnych czasów Indie przyjmowały przybyszów z różnych regionów świata i otwierały się na poglądy i  obyczaje przedstawicieli różnych kultur. I tak jest do dziś. Współczesny turysta spotyka się z niesłychaną gościnnością, otwartością i uśmiechem od stanu Kerala na południu po  Dżammu i Kaszmir na północy. Bogactwo środowiska naturalnego, zróżnicowanie geograficzne i mozaika kultur sprawiają, że jest to jeden z najbarwniejszych i najciekawszych krajów na świecie. Przeplatają się tutaj najrozmaitsze krajobrazy począwszy od pustyń Radżastanu, po najwyższe góry świata Himalaje, tropikalne lasy Ghatów, piaszczyste plaże  Goa i pełne świątyń i pałaców miasta. Indie są ojczyzną dla wszystkich głównych religii: hinduizmu, islamu, buddyzmu, dżinizmu,  chrześcijaństwa i judaizmu. To tutaj znajduje się jeden z cudów świata Taj Mahal, wspaniałe parki narodowe i rezerwaty  kryjące tak unikalne gatunki jak tygrys azjatycki, nosorożec indyjski, lampart, lew indyjski, kobra oraz paw -  narodowy symbol Indii. Różnorodne grupy etniczne, z których większość zachowała do dziś swą tożsamość, przyniosły do Indii odmienną architekturę, sztukę, zwyczaje, języki, literaturę, taniec i poglądy. I choć kraj ten wywołuje u odwiedzających niejednokrotnie skrajne odczucia, nikogo nie pozostawia obojętnym, sprawiając, że długo pozostaje w naszej pamięci.
 

WYPOCZYNEK

Zdecydowanie najlepsze warunki do plażowania i korzystania z kąpieli morskich są na Goa, gdzie długie i piaszczyste plaże kontrastują z palmowymi gajami i wodami Oceanu Indyjskiego. Miejsce to może poszczycić się również najbogatszą ofertą hotelową obejmującą wyjątkowe, luksusowe resorty z doskonała obsługą i bogatą infrastrukturą. Dodatkowym atutem Goa są możliwości organizowania jednodniowych wycieczek, a dla miłośników dobrej zabawy nie braknie słynnych klubów i imprez pod gołym niebem kończących się bladym świtem. Najlepszy okres na pobyty na Goa to pora od grudnia do marca.
Drugim doskonałym regionem na odpoczynek i plażowanie jest Kerala, na południowo-zachodnim wybrzeżu Indii. Stan ten słynie z najlepszych ośrodków ajurwedycznych w Indiach, a National Geographic umieścił go na liście najbardziej  rajskich miejsc na świecie. Alternatywą dla hoteli przy plaży są absolutnie fantastyczne resorty przy jeziorze Vembanadu oferujące także noclegi na luksusowych łodziach.

Indie informacje ogólne  ludność