Rambagh Palace ***** lux

JAIPUR, RADŻASTAN, INDIE


Pośród pustynnych krajobrazów Radżastanu leży magiczne „Różowe miasto” Jaipur, wchodzące w skład „Złotego Trójkąta”. Turyści znajdą w nim wpisane na listę UNESCO starożytne obserwatorium astrologiczne, słynny Pałac Wiatrów i ogromny Fort Amber, gdzie na tle piaskowcowych murów przemykają piękne Hinduski odziane w wielobarwne sari. Właśnie tutaj znajduje się hotel sieci Taj – Rambagh Palace. Został wybudowany w 1835 roku dla królewskiej rodziny, a od 1925 roku był siedzibą samego Maharadży Jaipuru. Stylowe komnaty, wytworne restauracje, doskonałe SPA i królewskie ogrody, po których dumnie spacerują pawie sprawiają, że jest to doskonałe miejsce dla osób poszukujących luksusu i doskonałego serwisu. Pałac Rambagh, dzięki najwyższym standardom  należy do prestiżowej grupy The Leading Small Hotels of the World.
 

Hotel łącznie posiada 79  pokoi: 41 pokoi typu palace, 24 historical suites, 5 pokoi luxury, 5 royal suites i 4 grand presidential i grand royal suites.  W wystroju dominują oryginalne malowidła i obrazy z życia królewskiej rodziny, ogromne żyrandole, i ręcznie haftowane pościele. Część komnat niegdyś zamieszkiwana była przez Maharadżę i jego najbliższych krewnych.


Sporty i aktywności: 9-dołkowe pole golfowe, polo, zajęcia jogi, krokiet, tenis stołowy. Hotel organizuje zwiedzanie Jaipuru i okolic w luksusowych samochodach typu vintage, wycieczki do Parku Narodowego Rathambore (182 km – transfer 3,5h).
 

Do dyspozycji: 3 restauracje, 2 bary, Jiva Grande Spa, jacuzzi, sauna, łaźnia parowa, siłownia, salon piękności,  2 baseny (w tym 1 kryty), 4 sale bankietowe i konferencyjne, butiki, centrum biznesowo-komputerowe z szybkim łączem internetowym, laptopy do wynajęcia.
 

Indie północne luksusowy hotel Rambagh Palace