Taj Lake Palace ***** lux

UDAJPUR, RADŻASTAN, INDIE


Wyjątkowy hotel położony na środku jeziora Pichola w Udajpurze, mieszczący się w autentycznym pałacu należącym niegdyś do dynastii Mewarów, uważanych za potomków Boga Słońca.  Słynie z dbałości o każdy szczegół i niepowtarzalnego wystroju wnętrz. Pokoje przypominają królewskie komnaty, z historycznymi malowidłami i wysmakowanymi detalami w indyjskim stylu. Wieczorem rozświetlany jest świecami, których płomyki odbijają się w tafli basenów i bajecznych fontann. Z jego tarasów można podziwiać panoramę starego miasta i wspaniałe zachody słońca.  Został wybrany jednym z pięciu najbardziej romantycznych hoteli świata, a w jego murach niejednokrotnie przebywały słynne osobistości i popularni celebryci. Niezapomnianym przeżyciem w pałacu jest organizowana na życzenie gości prywatna kolacja na pływającej tratwie.  Należy do prestiżowej grupy The Leading Small Hotels of the World.

Hotel łącznie posiada 83 pokoje – 33 pokoje typu palace, 33 pokoje luxury i 17 suite’ów. Posiadają one odmienny wystrój, powierzchnię i położenie. Część z nich posiada prywatne tarasy z widokiem na wzgórza i historyczną zabudowę Udajpuru. Wiele z nich posiada ciekawe rozwiązania architektoniczne i niecodzienne dodatki. Wśród nich możemy znaleźć zawieszone pod sufitem huśtawki, dekoracyjne łańcuchy, ogromne żyrandole czy ręcznie wyszywane pościele.


Sporty i aktywności: aerobik, codzienne przedstawienia i pokazy tradycyjnych tańców, pokazy kukiełek. Hotel organizuje wycieczki po pałacach, świątyniach i fortach Udajpuru i okolicznych wioskach, jeep safari, jazdę konną.
 

Do dyspozycji: 3 restauracje, 1 bar, basen, Jiva SPA, , kwiaciarnia, sala bankietowa/konferencyjna, sala gier, butiki, internet WIFI.
 

Indie hotel Taj Lake Palace luksusowe hotele