Umaid Bhawan Palace ***** lux

JODHPUR, RADŻASTAN, INDIE


W sercu krainy radżpuckich Maharadżów, fortów i pałaców leży „niebieskie miasto” Jodhpur, nad którym góruje majestatyczna twierdza Mehrangarh. Rozpościera się stąd przepiękna panorama na niebieskie fasady miejscowych budynków, od których miasto wzięło swój przydomek oraz na perłę indyjskich hoteli – wspaniały Umaid Bhawan Palace. Tuż po przekroczeniu jego bram gości uderza elegancja, przepych i splendor tego miejsca. W jego murach rezydowały słynne gwiazdy i głowy państw. Warto nadmienić chociażby Eltona Johna, Kate Winslet, Kate Moss, Elizabeth Hurley. Pałac posłużył także jako miejsce zaślubin Elizabeth Taylor. Po 15-letniej budowie, w 1943 roku został oddany w ręce królewskiej rodziny. Był to najznakomitszy przykład stylu Art Deco tamtych czasów. Obecnie należy do największych rezydencji w Indiach z kopułą sięgająca bagatela 105 metrów. Co ciekawe egzotyczne freski zawdzięczamy polskiemu artyście Stefanowi Norblinowi.  Pałac łącznie posiada 64 pokoje i suity, każdy o innym wystroju i aranżacji wnętrz.
 

Sporty i aktywności: tenis stołowy, krokiet, bilard, squash. Na zamówienie: golf, polo, jazda konna. Organizacja wycieczek do Świątyni Chamunda Devi, piaszczystych wydm Manvar, Fortu Mehrangarh, safari na pustyni.
 

Do dyspozycji: 2 restauracje, 1 bar, basen kryty, Jiva Spa, sale bankietowe, centrum komputerowe i sale konferencyjne, Muzeum Pałacowe, butiki.
 

Indie północne hotel Umaid Bhawan Palace luksusowe hotele