Radżastan + Złoty Trójkąt, 11 dni

DELHI, MANDAWA, PUSHKAR, JODHPUR, RANAKPUR, UDAIPUR, JAIPUR, AGRA, DELHI, WYJĄTKOWE ZAKWATEROWANIE W PAŁACACH MAHARADŻÓW

Wycieczka organizowana w oparciu o indywidualny serwis i prywatne transfery oraz obsługę przewodników w języku angielskim do wyłącznej dyspozycji. Terminy dowolne, długość pobytu i hotele dowolne.  Program można modyfikować wg oczekiwań klientów. Po zakończeniu objazdu można przedłużyć wyjazd o pobyt w hotelach wypoczynkowych na Goa i w Kerali.
 
 

Dzień 1  Wylot do Indii

Przelot do Delhi z przesiadką w europejskim porcie.
Po wylądowaniu (późnym wieczorem) powitanie na lotnisku przez naszego reprezentanta, a następnie prywatny transfer do hotelu Grand.  Zakwaterowanie i nocleg.
 

Dzień 2  Delhi – Mandawa (B,D)
Po śniadaniu przejazd do Mandawy w Radżastanie (280 km). Zakwaterowanie w Desert Resort. Po południu wycieczka do sennego miasteczka pełnego kolorowych straganów i licznych galerii. Wizyta w Castle Mandawa oraz na miejscowym bazarze. Wieczorem powitalna kolacja w hotelu. 
 

Dzień 3   Mandawa – Pushkar (B)
Po śniadaniu przejazd do Pushkaru (217 km) słynącego z dorocznego targu wielbłądami. Wielobarwne stroje lokalnych mieszkańców kontrastują tu z otaczającą miasto Pustynią Thar. To właśnie tutaj można spotkać mężczyzn w tradycyjnych turbanach i kobiety odziane w sari. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu Jagat Palace.
 
Dzień 4   Pushkar – Jodhpur (B)
 Po śniadaniu przejazd do Jodhpuru (216 km). Wizyta w górującym nad miastem forcie Mehrangarh, skąd rozpościera się widok na ciągnące się kilometrami niebieskie domki mieszkańców. Jedna z najpiękniejszych panoram w Indiach! Dodatkowej magii temu miejscu dodają latające wieczorem jaskółki oraz ptaki drapieżne tuż nad fortem. Nocleg w hotelu Ajit Bhawan Palace.
 

Dzień 5   Jodhpur – Ranakpur – Udaipur (B)
Wczesnym rankiem wyjazd do Udaipuru z przystankiem w największej dżinijskiej świątyni w Indiach – Ranakpur. 1444 rzeźbionych kolumn składa się na obiekt, którego nie można ominąć będąc w Radżastanie. Droga wiodąca z Ranakpuru do Udaipuru jest jedną z najbardziej malowniczych w tej części kraju. Wije się wśród gór Arawali i zmieniającym się typom roślinności. Co jakiś czas można zaobserwować typową dla tego rejonu faunę, na którą składa się kilka gatunków małp i małpiatek. Dojazd popołudniu do hotelu Devigarh*****lux, który na długo pozostaje w pamięci.  Szczególnie niezapomniane są zachody słońca, które można podziwiać z baru pod gołym niebem.
 

Dzień 6   Udajpur (B)
Zwiedzanie miasta, które określane jest jako Wenecja Azji. Liczne pałace, jezioro Pichola oraz hotele, które znajdują się na szczytach światowych rankingów powodują, że jest to szczególne miejsce dla zakochanych. Nie bez powodu hotel Lake Palace został wybrany jednym z 5 najbardziej romantycznych hoteli świata. Program obejmuje zwiedzanie kompleksu pałacowego oraz rejs po jeziorze Pichola. Dodatkową atrakcją miejsca są setki ogromnych nietoperzy śpiących na drzewach przylegających do królewskich posiadłości. Po południu powrót do hotelu Devigarh na niezapomniany zachód słońca.
 

Dzień 7   Udajpur (B)
Czas wolny na odpoczynek w hotelu Devigarh*****.
 

Dzień 8 Udajpur – Jaipur (B)
Po śniadaniu przejazd transfer na lotnisko i przelot do Jaipuru (7.45 – 8.25) – różowego miasta, nazwanego tak ze względu na dominujący róż na fasadach budynków. Zwiedzania pałacu miejskiego, pałacu wiatrów oraz antycznego obserwatorium astronomicznego. Nocleg w hotelu Jai Mahal*****.
 

Dzień 9 Jaipur – Agra (B)
Po śniadaniu zwiedzanie Fortu Amber, do którego wjeżdża się na wielbłądach. UWAGA! Jedno z najlepszych miejsc do fotografowania kobiet ubranych w najrozmaitsze, jaskrawo kolorowe sari. Przejazd do Agry z przystankiem w Fatehpur Sikri, kompleksu pałacowego mogolskich cesarzy. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu Trident*****.
 

Dzień 10 Agra – Delhi (B)
Wschód słońca nad jednym z 7 cudów świata – Taj Mahal (pobudka o 5.30!). Powrót do hotelu na śniadanie. Następnie zwiedzanie Czerwonego Fortu – ogromnego kompleksu fortyfikacyjnego, który służył również jako siedziba władcy i jego żon wraz z poddanymi. Przejazd do Delhi. wieczorem wylot do Polski.

Dzień 11   Przylot do Polski


Proponujemy przedłużenie wyjazdu o wypoczynek na Goa czy w Kerali 

Indie wycieczka Radżastan złoty trójkąt  11 dni