Indonezja - Informacje ogólne

W Indonezji proponujemy programy objazdowe szyte na miarę jak również programy pobytowe na Bali, Lomboku, Gili z możliwościa organizowania wycieczek fakultatywnych. Wypoczynek na Bali warto połączyć z 4-dniowym zwiedzaniem tej wyspy lub w połączeniu z wysepkami Glili, Lombokiem lub 3-4-dniowym rejsem na Komodo. Programy, terminy i długość wyjazdu jest dowolna i dostosowywana jest do potrzeb naszych klientów. Naszym klientom oferujemy prywatne transfery oraz przewodników na wyłączność.

Szczegółowych informacji udzielają nasi konsultanci: nr.tel. +4822 633-77-79

INFORMACJE O KRAJU
Republika Indonezji obejmuje ponad 17 tysięcy wysp tworząc pomost długości ponad 5.100 km łączący Azję i Australię. Dwoma największymi wyspami archipelagu dzieli się z innymi państwami: Północną częścią Borneo z Malezją, a wschodnią częścią Nowej Gwinei z Papuą-Nowa Gwineą.  Indonezję zamieszkuje blisko 190 mln ludzi w tym 300 grup etnicznych. Jest to kraj zdumiewającej różnorodności i kontrastów. Każda wyspa jest odmienna w zwyczajach, tradycjach, budownictwie i przyrodzie.  Obok 4.400 wulkanów, w większości wygasłych lub drzemiących, znaleźć tu można malownicze terasy ryżowe, tropikalne lasy deszczowe, piękne rafy koralowe oraz niezwykłe bogactwo rzadkich gatunków fauny i flory - z orangutanami i waranami z Komodo na czele. Do najczęściej odwiedzanych przez turystów wysp zaliczyć można Bali, Lombok, Jawę i Sulawesi.
Ponad 80% Indonezyjczyków wyznaje islam, jednak silne są wpływy hinduizmu i buddyzmu. Enklawą hinduizmu jest wyspa Bali, na której religia ta jest szczególnie zakorzeniona.
 
BALI
Bali to mała, wulkaniczna wysepka, leży w Archipelagu Małych Wysp Sundajskich na wschód od Jawy. Dzięki niepowtarzalnemu pięknu uznawana jest za jedno z najbardziej magicznych miejsc na świecie. Łagodny - iście balsamiczny klimat, wiecznie zielone pola ryżowe i zaskakujący różnorodnością kalendarz świąt Balijczyków wciąż fascynuje i oczarowuje odwiedzających. Mimo, że wielu piszących o wyspie wyraża dla niej swój zachwyt, żaden komplement nie przewyższył słów premiera Indii Pandita Nehru, który nazwał wyspę 'porankiem świata'. Bali nazywane jest także Wyspą Bogów lub Wyspą Tysiąca Świątyń. Nikt nie jest w stanie zliczyć, ile świątyń znajduje się na wyspie. Na pewno jest ich kilka tysięcy.
Większość mitycznych podań, które istnieją o tym 'raju' jest dziełem zachodnich autorów. Piękna cicha 'Bali - Hai' otoczona odmętami ciepłych mórz mówi sama za siebie i niewątpliwie odciska piętno na duszy tych, którzy choć na chwilę ją ujrzeli. Wciąż przyciąga rzesze odwiedzających, obecnie ich liczba wynosi około miliona turystów rocznie. Według pradawnego manuskryptu opisującego tworzenie świata, Bali spoczywa na grzbiecie gigantycznego żółwia Bedawang, który unosi się na falach oceanu. Legenda Bali zaczęła się w końcu XVI wieku, gdy na wyspie stanęli żeglarze holenderskiego kupca Corneliusa de Houtman i wszyscy, łącznie z dowódcą, padli ofiarą miłości od pierwszego wejrzenia. Tylko część załogi wsiadła z powrotem na statki. Ci, którzy wrócili do Europy opowiadali, że znaleźli raj na ziemi. Od tego czasu minęły cztery wieki, a tęczowa legenda Bali nie spłowiała.

LOMBOK
Na wschód od Bali, jedyne 20 min. lotu, położona jest Wyspa Lombok o powierzchni niewiele mniejszej od Bali. Zamieszkuje ją ok. 2,6 mln mieszkańców, z których 90% stanowią Sasakowie, a 10% Balijczycy. Na wyspie panuje głównie islam z pewnymi wpływami hinduizmu balijskiego.

Lombok znany jest przede wszystkim z pięknych, piaszczystych i dziewiczych plaż, krystalicznie czystych wód, nad którymi króluje trzecia co do wielkości w Indonezji góra Rinjani (3.726 m n.p.m.) z aktywnym wulkanem.

O LombokU mówi się, że jest jak Bali kilkadziesiąt lat temu - nie dotarło tu jeszcze tak wielu turystów, jest spokojniej i ciszej, a znaleźć tu można ciekawe miejsca do obejrzenia - świątynie islamskie i hinduskie, pałace, tradycyjne wioski znane z garncarstwa i tkactwa. Turystów przyciągają tu również koralowe wysepki Gili otoczone barwnymi rafami koralowymi stwarzającymi doskonałe warunki do snorkelingu i nurkowania.

Hotele skupiają się tu głównie w zachodniej części wyspy przy plaży Senggigi - najbardziej rozwiniętej turystycznie oraz na południu wyspy przy plaży Kuta, która jest jedną z najpiękniejszych, ale i najspokojniejszych na Lombok.

Indonezja informacje ogólne wierzenia