Jawa - Bali  (16 dni)
 
UBUD-CANDIDASA-LOVINA-JOGYAKARTA-BOROBUDUR-PRAMBANAN-BROMO-IJEN-NUSA DUA/SANUR

 
Program na bazie prywatnego serwisu. Przewodnik w języku angielskim do wyłącznej dyspozycji klienta. Ilość osób, termin, standard zakwaterowania dowolna. Program można modyfikować wg potrzeb i życzeń klienta. W celu rezerwacji, wyceny oraz ewentualnych pytań prosimy o kontakt: tel. 22 633-77-79

Dzień 1    Wylot z Polski
Przelot na Bali z przesiadką w wybranym porcie.

Dzień 2    Ubud
Wieczorem przylot do Denpasar. Powitanie na lotnisku i prywatny transfer do Ubud - romantycznej miejscowości położonej pośród tarasów ryżowych, około 36 km na północ od miejscowości turystycznych południowego Bali. Ubud jest kulturalną stolicą wyspy, skupiając tancerzy, malarzy, rzeźbiarzy i muzyków zarówno miejscowych jak i o międzynarodowej sławie. Turyści mogą tu dokonać zakupów wspaniałego rękodzieła na miejscowym targu lub w jednej z licznych galerii. Zakwaterowanie w hotelu Komaneka Monkey Forest (suite room).

Dzień 3     Ubud (B)

Czas wolny na spacery po Ubud, wizytę w Małpim Lesie, a wieczorem uczestnictwo w pokazach tradycyjnych tańców balijskich. Zakwaterowanie w hotelu Komaneka Monkey Forest (suite room).

Dzień 4    Ubud – Candidasa (B,L)
Po śniadaniu przejazd do największej świątyni hinduistycznej na Bali – Besakih, zwanej także Świątynią – Matką. Kompleks składa się z 18 mniejszych świątyń zlokalizowanych na zboczu góry Agung. Następnie przejazd do Klungkung, a po drodze lunch pod zboczem wzgórza Bukit Jambul. Wizyta w sądzie, gdzie znajdują się ścienne malowidła, a następnie przejazd do jaskini Nietoperzy – Goa Lawah. Kolejnym punktem będzie wioska Tenganan Pegringsingan, słynącej z antycznych zwyczajów i rdzennej ludności Aga. Tutaj wszystkie domostwa mają identyczny układ i stoją w pojedynczych rzędach po obu stronach szerokich, brukowanych ulic. Sławę wiosce przyniosły również podwójnie tkane płótna zwane ikat. Za pomocą skomplikowanej metody, znanej tylko w tym regionie na świecie wiąże się w całość zarówno nitki wątku, jak i osnowy, farbowane następnie na naturalne kolory. Następnie usuwane są łączenia i z kolorowych nici tkane są na krosnach skomplikowane, lśniące wzory. Na wyprodukowanie jednej tkaniny potrzeba, bagatela, 5 lat! Ceny za kawałek tkaniny dochodzą nawet do kilku tysięcy dolarów. Wieczorem przyjazd do Candidasa. Nocleg w hotelu Alila Manggis (superior room)

Dzień 5    Candidasa – Lovina (B,L)    
Po śniadaniu przejazd do Amlapura i zwiedzanie królewskiego parku Tirtagangga, na który składają siębaseny kąpielowe zasilane źródlaną wodą tryskającą z posągów zwierząt i fontann w fantastycznej scenerii pól ryżowych. Lunch w lokalnej restauracji. Przejazd w kierunku północnym trasą, z której można podziwiać zbocza wulkanu Agung. Po drodze wizyta w Air Sanih, świętych źródłach oraz w świątyni Pura Beji w wiosce Sangsit, poświęconej bogini ryżu Dewi Sri. Ozdobiona jest ona licznymi wężami Naga, symbolami wody i płodności tworzącymi balustrady przy wejściu.  Spośród bujnej rzeźbionej roślinności wyglądają fantastyczne bestie i demoniczni strażnicy o celowo przekrzywionych głowach. Z każdego kawałka cokołu sterczą drapieżne ptaki, groźne tygrysy i kwiaty. Nocleg w Lovina w hotelu Damai Lovina (deluxe villa)

Dzień 6    Lovina – Jogyakarta (B)
Po śniadaniu transfer do wybranego hotelu przy plaży. Po drodze zwiedzanie gorących źródeł  Banjar, Świątyni Ulun Danu położonej na brzegu jeziora Beratan, targu warzyw i owoców w wiosce Candi Kuning. Lunch w wiosce Bedugul. Następnie zwiedzanie świątyni Taman Ayun i Małpiego Lasu Alas Kedaton. Na koniec wizyta w jednej z najpiękniej położonych świątyń na Bali: Tanah Lot.  Następnie transfer na lotnisko i wylot do Jogyakarty na Jawie. Zakwaterowanie w hotelu Hyatt Regency***** (standard room)

Dzień 7    Jogyakarta – Borobudur – Prambanan – Jogyakarta (B,L)
Całodzienna wycieczka poświęcona dwóm najwspanialszym świątyniom Indonezji: Borobudur oraz Prambanan. Nocleg w Puri Devata lub podobnym.  Jeśli starczy czasu zwiedzanie Jogyakarty (Pałac Królewski Keraton, Ptasi Targ, Muzeum Sonobudoyo)

Dzień 8    Jogyakarta – Wulkan Bromo (B,L)
Transfer do Parku Narodowego Bromo – Tengger – Semeru. Przejazd trwa ok. 8 godzin. Po drodze przystanek w Pałacu Mangkunegaran w Solo.  Zakwaterowanie w Bromo Cottage Tosari (standard room).

Dzień 9    Wulkan Bromo – Wulkan Ijen (B,L)

Pobudka wcześnie rano. Przejazd na punkt widokowy, z którego rozpościera się jeden z najpiękniejszych widoków na świecie – wschód słońca nad stożkami czynnych wulkanów Bromo, Tenger i Semeru. Z Bromo wciąż wydobywają się opary siarki, a Semeru wybucha co ok. 15-30 minut. Jest to miejsce, którego nie można ominąć będąc na Jawie.  Możliwość wejścia na Bromo i podziwianie wnętrza krateru. Po południe wolne na spacery po wiosce, która została zbudowana na krawędzi prawulkanu Tenger. Przejazd pod wulkan Ijen. Nocleg w Ijen Resort.  

Dzień 10    Wulkan Ijen – Bali (B)
Wcześnie rano wejście na wulkan Ijen, a następnie do jego wnętrza (wejście trwa ok. 2 godzin). Wulkan słynie z kopalni siarki, która znajduje się na dnie krateru i jaskrawozielonego jeziorka w jego wnętrzu. Trud pracy robotników jest ogromny i został udokumentowany w słynnym filmie „Śmierć człowieka pracy”. Każdego dnia robotnicy wchodzą do krateru i na barkach wynoszą na zewnątrz kosze wypełnione czystą siarką ważące ok. 50 kg. Na dnie krateru należy uważać na gryzące w oczy opary.  Powrót ok. godziny 12.00 Transfer do przystani. Transfer promem na wyspę Bali. Przejazd do wybranego hotelu wypoczynkowego.  Po drodze zwiedzanie słynnej świątyni Tanah Lot.

Dzień  11-14       Bali (wypoczynek) (B)
Czas wolny na odpoczynek i plażowanie w wybranym hotelu. Możliwość skorzystania z licznych wycieczek fakultatywnych.

Dzień  15   Wylot do Polski
Po śniadaniu transfer na lotnisko do Polski

Dzień  16    Przylot do Polski

Cena:
Cena za objazd wg hoteli z programu + hotelu na wypoczynek jak poniżej:Cena za osobę w pok. 2-os
Puri Santrian - bungalow3376 USD
Novotel Benoa - tropical terrace3407 USD
Laguna - deluxe garden view3688 USD
Laguna - deluxe lagoon access3970 USD

UWAGA: W ofercie posiadamy wiele innych hoteli na Bali, stąd możliwa jest dowolna zamiana.

Cena zawiera:
Zakwaterowanie w pokoju 2-os ze śniadaniem
Dodatkowe posiłki wg programu (L - obiad, D – kolacja)
Prywatne transfery z anglojęzycznym przewodnikiem
Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
Przejazd jeepami do Bromo i Ijen
Przelot Denpasar – Yogyakarta
Ubezpieczenie AXA

Cena nie zawiera przelotów międzynarodowych – od 4200 PLN/osobę w zależności od linii i terminu
 

Indonezja Bali Jawa wycieczka objazdowa