Jawa - Bali - Komodo (20 dni)
 
UBUD-CANDIDASA-LOVINA-JOGYAKARTA-BOROBUDUR-PRAMBANAN-BROMO-IJEN-NUSA DUA/SANUR-KOMODO-NUSA DUA/SANUR

Program na bazie prywatnego serwisu. Przewodnik w języku angielskim do wyłącznej dyspozycji klienta. Ilość osób, termin, standard zakwaterowania dowolna. Program można modyfikować wg potrzeb i życzeń klienta.
W celu rezerwacji, wyceny oraz ewentualnych pytań prosimy o kontakt: tel. 22 633-77-79

Dzień 1    Wylot z Polski

Przelot na Bali z przesiadką w europejskim i azjatyckim porcie.

Dzień 2    Ubud
Wieczorem przylot do Denpasar. Powitanie na lotnisku i prywatny transfer do Ubud - romantycznej miejscowości położonej pośród tarasów ryżowych, około 36 km na północ od miejscowości turystycznych południowego Bali. Ubud jest kulturalną stolicą wyspy, skupiając tancerzy, malarzy, rzeźbiarzy i muzyków zarówno miejscowych jak i o międzynarodowej sławie. Turyści mogą tu dokonać zakupów wspaniałego rękodzieła na miejscowym targu lub w jednej z licznych galerii. Zakwaterowanie w hotelu Alaya Ubud lub podobnym*****.

Dzień 3     Ubud (B)
Czas wolny na spacery po Ubud, wizytę w Małpim Lesie, a wieczorem uczestnictwo w pokazach tradycyjnych tańców balijskich. Zakwaterowanie w hotelu Alaya Ubud lub podobnym*****.

Dzień 4    Ubud – Candidasa (B,L)

Po śniadaniu przejazd do największej świątyni hinduistycznej na Bali – Besakih, zwanej także Świątynią – Matką. Kompleks składa się z 18 mniejszych świątyń zlokalizowanych na zboczu góry Agung. Następnie przejazd do Klungkung, a po drodze lunch pod zboczem wzgórza Bukit Jambul. Wizyta w sądzie, gdzie znajdują się ścienne malowidła, a następnie przejazd do jaskini Nietoperzy – Goa Lawah. Kolejnym punktem będzie wioska Tenganan Pegringsingan, słynącej z antycznych zwyczajów i rdzennej ludności Aga. Tutaj wszystkie domostwa mają identyczny układ i stoją w pojedynczych rzędach po obu stronach szerokich, brukowanych ulic. Sławę wiosce przyniosły również podwójnie tkane płótna zwane ikat. Za pomocą skomplikowanej metody, znanej tylko w tym regionie na świecie wiąże się w całość zarówno nitki wątku, jak i osnowy, farbowane następnie na naturalne kolory. Następnie usuwane są łączenia i z kolorowych nici tkane są na krosnach skomplikowane, lśniące wzory. Na wyprodukowanie jednej tkaniny potrzeba, bagatela, 5 lat! Ceny za kawałek tkaniny dochodzą nawet do kilku tysięcy dolarów. Wieczorem przyjazd do Candidasa. Nocleg w hotelu Puri Bagus Candidasa (deluxe garden room)***.

Dzień 5    Candidasa – Lovina (B,L)    
Po śniadaniu przejazd do Amlapura i zwiedzanie królewskiego parku Tirtagangga, na który składają siębaseny kąpielowe zasilane źródlaną wodą tryskającą z posągów zwierząt i fontann w fantastycznej scenerii pól ryżowych. Lunch w lokalnej restauracji. Przejazd w kierunku północnym trasą, z której można podziwiać zbocza wulkanu Agung. Po drodze wizyta w Air Sanih, świętych źródłach oraz w świątyni Pura Beji w wiosce Sangsit, poświęconej bogini ryżu Dewi Sri. Ozdobiona jest ona licznymi wężami Naga, symbolami wody i płodności tworzącymi balustrady przy wejściu.  Spośród bujnej rzeźbionej roślinności wyglądają fantastyczne bestie i demoniczni strażnicy o celowo przekrzywionych głowach. Z każdego kawałka cokołu sterczą drapieżne ptaki, groźne tygrysy i kwiaty. Nocleg w Lovina w hotelu The Lovina***** lub podobnym

Dzień 6    Lovina – Jogyakarta (B)
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Jogyakarty (w cenie).   Zakwaterowanie w hotelu The Phoenic*****. Jeśli starczy czasu już tego dnia zwiedzanie świątyni Prambanan

Dzień 7    Jogyakarta – Borobudur – Jogyakarta (B,L)
Całodzienna wycieczka poświęcona świątyni Borobudur oraz  zwiedzaniu Jogyakarty (Pałac Królewski Keraton, Ptasi Targ, Muzeum Sonobudoyo).

Dzień 8    Jogyakarta – Wulkan Bromo (B,L)
Przejazd pociągiem i drogą lądową do Parku Narodowego Bromo – Tengger – Semeru. Przejazd trwa ok. 6 godzin.  Zakwaterowanie w hoteliku Lava View położonym na krawędzi pradawnego wulkanu.

Dzień 9    Wulkan Bromo – Wulkan Ijen (B,L)
Pobudka wcześnie rano. Przejazd na punkt widokowy, z którego rozpościera się jeden z najpiękniejszych widoków na świecie – wschód słońca nad stożkami czynnych wulkanów Bromo, Tenger i Semeru. Z Bromo wciąż wydobywają się opary siarki, a Semeru wybucha co ok. 15-30 minut. Jest to miejsce, którego nie można ominąć będąc na Jawie.  Możliwość wejścia na Bromo i podziwianie wnętrza krateru.Krótki przjazd na koniach wokół krateru.  Przejazd pod wulkan Ijen. Nocleg w Ijen Resort****.  

Dzień 10    Wulkan Ijen – Bali (B)
Wcześnie rano wejście na wulkan Ijen, a następnie do jego wnętrza (wejście trwa ok. 2 godzin). Wulkan słynie z kopalni siarki, która znajduje się na dnie krateru i jaskrawozielonego jeziorka w jego wnętrzu. Trud pracy robotników jest ogromny i został udokumentowany w słynnym filmie „Śmierć człowieka pracy”. Każdego dnia robotnicy wchodzą do krateru i na barkach wynoszą na zewnątrz kosze wypełnione czystą siarką ważące ok. 50 kg. Na dnie krateru należy uważać na gryzące w oczy opary.  Powrót ok. godziny 12.00 Transfer do przystani. Transfer promem na wyspę Bali.   Po drodze zwiedzanie słynnej świątyni Tanah Lot. Zakwaterowanie w hotelu The Petra Bali*****

Dzień  11    Bali – Komodo (B,L,D)
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Labuan Bajo (1 godz. lub 1,5 godz.) na wyspie Flores. Po przylocie transfer do przystani i rejs do Parku Narodowego Komodo (2 godz.). Lunch na łodzi podczas rejsu. Trekking po wyspie Rinca (2 godz.) pod opieką strażnika w celu wypatrzenia waranów. Nocleg na łodzi. Łodzie są skromnie wyposażone, nie można liczyć na luksusowe warunki. Kabina nie ma własnej łazienki, jest przygotowane pomieszczenie w którym można się umyć. Jest to wycieczka dla amatorów przygody. Kolacja i nocleg na łodzi.

Dzień  12    Komodo – Labuan Bajo  (B,L)
Po śniadaniu rejs z wyspy Rinca na wyspę Komodo (2 godz.). Krótki trekking/spacer po wyspie Komodo (1,5 godz.) pod opieką strażnika, następnie postój przy plaży Pink Beach. Czas wolny na plażowanie i snorkeling (ok. 1,5 godz.). Wieczorem powrót do Labuan Bajo (ok. 3,5 godz.). Lunch podczas rejsu. Zakwaterowanie w hotelu Plataran *****

Dzień  13    Labuan Bajo – Bali (B)
Po śniadaniu zwiedzanie lokalnego targu oraz jaskini Batu Cermin. Transfer na lotnisko i przelot na Bali, a następnie transfer do hotelu The Seminyak Resort and Spa***** (beach wing)

Dzień 14-18 Bali (B)
Czas wolny na wypoczynek i plażowanie. Zakwaterowanie w hotelu The Seminyak (beach wing)*****

Dzień  19    Wylot do Polski
Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Singapuru, a następnie portu europejskiego.

Dzień  20    Przylot do Polski

Cena: 4250 USD/osobę

Cena zawiera:
Prywatne transfery z anglojęzycznym kierowcą/przewodnikiem
Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
Przeloty wewnętrzne na trasach Denpasar – Jogyakarta, Denpasar - Labuan Bajo – Denpasar
Zakwaterowanie wg programu w pokojach dwuosobowych
Wyżywienie wg programu: B – śniadania, L- obiady, D-kolacje
Ubezpieczenie AXA (KL=30000EUR, NNW=4000EUR, bagaż=450EUR)

Cena nie zawiera:
Dodatkowych posiłków
Napojów do posiłków
Wizy do Indonezji: 25 USD płatne na lotnisku
Opłat wylotowych: 5 USD/loty krajowe, 15 USD/loty międzynarodowe
Wydatków osobistych
Napiwków

 
Indonezja Bali Jawa Komodo wulkany