Nurkowanie na Raja Ampat

Archipelag  Raja Ampat leży na północno-zachodnim krańcu indonezyjskiej części wyspy Papua (Irian Zachodni) i zajmuje obszar ponad 50 000 km². W jego skład wchodzą cztery duże wyspy: Waigeo, Batanta, Salawati, Misool oraz setki mniejszych wysp wraz z otaczającym je morzem.
Park Narodowy Raja Ampat to unikalne miejsce do podziwiania podwodnego świata, tzw. Coral Triangle, obszar o największej podwodnej bioróżnorodności na świecie. Od 2002 roku został wpisany na Listę Światowego dziedzictwa.

Nurkowania na Raja Ampat to wspaniałe krajobrazy pełne miękkich korali i gorgonii.Las twardych korali ciągnie się tu po morski horyzont. To niezapomniane nurkowanie wśród morskich traw, płytkiej rafy, ścian, jaskiń. Do tego ogromna ilość ryb – w najróżniejszych kształtach, rozmiarach i kolorach. Cały morski łańcuch pokarmowy znajduje tu swoją reprezentację. Od mikroskopijnego pygmy seahorses do drapieżników ze szczytu piramidy. Korale dochodzą tu prawie do powierzchni wody sprawiając, że płytkie nurkowania są szczególnie piękne dzięki równikowemu słońcu, które wydobywa niezapomniane kolory.

W rejonie wysp Raja Ampat możemy spotkać 1 223 gatunków ryb, w tym 25 endemicznych gatunków ryb, 600 gatunków korali twardych (10 razy więcej niż na całych Karaibach), 75% wszystkich znanych gatunków korali, 57 gatunków Mantis Shrimp, 13 gatunków morskich ssaków, 5 gatunków zagrożonych żółwi morskich.

Polecamy hotel Misool Eco Resort, który zapewni udany wypoczynek połączony z nurkowaniem.

Rezerwacja: +22 633-77-79

 
Nurkowanie Raja Ampat Indonezja