Rejsy po Wyspach Indonezji

CZAS PRZYGODY, CZAS WYPOCZYNKU
REJSY po wyspach Sulawesi
SUMBAWA, KOMODO, FLORES

 

Zapraszamy na rejsy po egzotycznych wodach Indonezji, na pokładach oryginalnych szkunerów OMBAK PUTIH, wyposażonych we wszelkie konieczne udogodnienia dla komfortu i bezpieczeństwa pasażerów. Na pokładzie, w cieniu wielkich białych żagli, poczujcie zapach tropików i rytm fal oceanu. Wybierzcie dowolny kierunek, każdy zakątek tych wód kryje bogactwa natury i zaginione skarby. Odkryjcie miejsca zapomniane przez ludzkość, gdzie można do woli sycić się obrazem raf koralowych zamieszkanych przez niezliczone gatunki ryb. Odcięte od reszty świata, małe wysepki żyjące własnym rytmem ze swą kulturą i sztuką czekają na odkrycie oferując fascynującą scenerię. Zanurkujcie w błękitny świat rafy koralowej przy wyspach Sunda. Odwiedźcie wioski, w których zatrzymał się czas. Sławny waran z Komodo, ogromna mięsożerna jaszczura jest najstarszym królem zwierząt w tej części świata, nie możecie więc ominąć jego wyspy podczas rejsu.

  

7- dniowy rejs szkunerem OMBAK PUTIH
BALI - KOMODO - BALI

 

Dzień 1 - BALI
Zaokrętowanie w porcie na Bali ok. godz. 9:00. Wypłynięcie w kierunku Padangbai, wschód Bali. Po lunchu zwiedzanie tradycyjnej wioski Bali Aga w Tenganan lub snorkeling w krystalicznych wodach. Kolacja o zachodzie słońca w drodze na Lombok.

 

Dzień 2 - LOMBOK
Zwiedzanie zachodniej części Lombok, tradycyjnych wiosek Sasaków słynących z tkactwa oraz miejscowego targu. Lunch i relaks na plaży Senggigi. Romantyczna kolacja przy świecach pod rozgwieżdżonym niebem.

 

Dzień 3 - SATONDA
Wycieczka na wyspę Satonda - mistyczne jezioro w kraterze wulkanu i relaks na białej plaży. Możliwość nurkowania lub snorkelingu w kolorowych ogrodach koralowych.

 

Dzień 4 - KOMODO
Wcześnie rano przybicie do wyspy Komodo, wycieczka w głąb Parku Narodowego na spotkanie z największymi na świecie jaszczurami mięsożernymi - waranami, zwanymi Smokami z Komodo. Ich długość może przekroczyć nawet 3 metry, a waga osiąga nawet 150 kg. Po południu wypoczynek na koralowych plażach, a wieczorem romantyczna kolacja barbeque na plaży. Późnym wieczorem wyruszenie w kierunku Bima.

 

 Dzień 5 - SUMBAWA
Powitanie w Bima, stolicy Wschodniej Sumbawy - zwiedzanie wyspy: kolorowe targi tradycyjne, Pałac Sułtana oraz wioski znane z tkactwa. Możliwość poznania życia i zwyczajów ludności wyspy. Po południu opuszczenie wyspy.

 

 Dzień 6 - LOMBOK
Przybicie do wschodnich wybrzeży wyspy Lombok. Wizyta w wioskach znanych z garncarstwa i innego rękodzieła. Obiad -tradycyjne potrawy Sasaków. Popołudnie wolne na kąpiele w morzu.

 

Dzień 7 - BALI
Rano ostatni przystanek rejsu na małej wysepce na południowy-zachód od Lombok. Powrót na wyspę Bali ok. godz. 17:00.


Szczegółowych informacji udzielają nasi konsultanci nr.tel.+4822 633-77-79
Indonezja rejsy