Jamajka - Informacje ogólne

Na Jamajce proponujemy wyjazdy pobytowe z możliwością organizowania wycieczek fakultatywnych. Terminy i długość pobytu jest dowolna, aczkolwiek sugerujemy okres od listopada do kwietnia. Jest wtedy bardzo ciepło, ale nie upalnie, a przede wszystkim powietrze jest mniej wilgotne.  Najtańsze połączenia na Jamajkę są przez USA, dlatego warto przed wyjazdem ubiegać się o  wizę do Stanów Zjednoczonych.
Szczegółowych informacji udzielają nasi konsultanci nr.tel.+4822 633-77-79

INFORMACJE O KRAJU
Jamajka jest trzecią co do wielkości wyspą w archipelagu Antyli. Leży na południe od Kuby i na zachód od Haiti. Powierzchnia wyspy wynosi 10.992 km2, a więc jest ponad 30-krotnie mniejsza od Polski. Charakteryzuje się zróżnicowanym krajobrazem. Arawakowie, rdzenni mieszkańcy Jamajki nazywali ją Xaymaca – kraina lasu i wody. W otulonych przez mgły górach biją źródła ponad stu rzek. Tutejsze strumienie wyrzeźbiły w wapiennych skałach podziemne koryta rzeczne, jaskinie i głębokie wąwozy. Występują tu także liczne źródła mineralne i piękne wodospady z największymi Dunn’s River w północnej części kraju. Przybrzeżna rafa koralowa osłania białe, piaszczyste plaże północnego wybrzeża Jamajki, gdzie skupiło wiele miejscowości turystycznych. Południowe i zachodnie wybrzeże pokrywają ciemne plaże wulkaniczne, a cypel wschodni nieosłonięty przed oceanicznymi falami jest poszarpany i niedostępny. Wyspa  odkryta w 1494 r. przez Krzysztofa Kolumba do 1655 roku znajdowała się pod panowaniem hiszpańskim. Następnie podbita przez Anglików była kolonią Korony Brytyjskiej przez prawie sto lat. Pozostałością po okresie kolonialnym są plantacje trzciny cukrowej oraz język angielski, używany na równi z lokalnym dialektem – patois.
Mieszkańcy Jamajki to potomkowie sprowadzonych z Afryki niewolników, kultywujący rodzime tradycje, to wielbiciele muzyki reggae rozsławionej na cały świat przez legendarnego pieśniarza Boba Marley’a.

 
Jamajka informacje ogólne SPA