Kambodża - Informacje ogólne

W Kambodży oferujemy wyjazdy szyte na miarę, na bazie prywatnych transferów i przewodników na wyłączność. Zapewniamy opiekę w języku angielskim, francuskim, niemieckim i rosyjskim.
 

Wybierając się do Kambodży najlepiej połączyć wyjazd z jednym z ościennych krajów: Wietnamem, Laosem lub Tajlandią. Wszystkie z nich posiadają bezpośrednie połączenie lotnicze zarówno z Phnom Penh jak i bramą do Świątyń Angkoru – miejscowością Siem Reap.
Większość turystów przybywająca do Kambodży ogranicza się niemal wyłącznie do tego ostatniego. Jest to niewątpliwie największa atrakcja turystyczna całej Azji Południowo-Wschodniej. Porośnięte dżunglą i ogromnymi konarami Świątynie Angkoru są uważane za najcenniejsze dzieła architektury i sztuki khmerskiej, a o ich międzynarodowej randze świadczy wpisanie kompleksu na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.
Na zobaczenie głównych obiektów w zupełności wystarczą 3 dni, aczkolwiek dla wielbicieli archeologii i khmerskiej sztuki możliwy jest zakup biletów tygodniowych.
Będąc w Siem Reap warto wybrać się w rejs po największym jeziorze Azji Południowo-Wschodniej – Tonle Sap, na którym znajdują się pływające wioski. Osoby, które pragną zobaczyć znacznie więcej niż tylko kompleks Angkoru proponujemy wizytę w stolicy kraju Phnom Penh, gdzie znajdują się zabytkowe świątynie i klasztory oraz piękny pałac królewski.

Pobyt w Kambodży można zakończyć wypoczynkiem na plażach Zatoki Tajlandzkiej w miejscowości Sihanoukville.
O szczegóły prosimy pytać naszych konsultantów nr. tel. +4822 633-77-79

Kambodża informacje ogólne