Kambodża + Wietnam (13 dni)

     
 PHNOM PENH - SIEM REAP - ŚWIĄTYNIE ANGKORU - JEZIORO TONLE SAP - WYPOCZYNEK NA WYSPIE PHU QUOC W WIETNAMIE


Wycieczka organizowana w oparciu o indywidualny serwis i prywatne transfery oraz obsługę przewodników w języku angielskim do wyłącznej dyspozycji (możliwa obsługa w j. francuskim, niemieckim, rosyjskim). Terminy dowolne, długość pobytu dowolna, program można modyfikować wg oczekiwań klientów.

 

Dzień 1  Wylot do Kambodży
Przelot do Phnom Penh wybranymi liniami. Lądowanie następnego dnia. 
 

Dzień 2  Phnom Penh
Po przylocie  powitanie na lotnisku i transfer do hotelu White Mansion Boutique 4*. Czas wolny na odpoczynek.
Po południu rejs niewielką lokalną łodzią Mekongu, który w Phnom Penh łączy się z rzeką wpływającą do jeziora Tonle Sap oraz rzeką Bassac. Możliwość obserwacji codziennego życia lokalnych mieszkańców.
 

Dzień 3  Phnom Penh
Zwiedzanie stolicy Kambodży: Pomnik Niepodległości, Świątynia Wat Phnom, Muzeum Narodowe oraz wspaniały Pałac Królewski ze Srebrną Pagodą, w której znajduje się złoty posąg Buddy inkrustowany 9584 diamentami o wadze 90 kg! Następnie przejazd na południe od Phnom Penh, gdzie znajduje się Muzeum Ludobójstwa w Tuol Sleng. Za czasów Khmerów miejsce to było przekształcone w więzienie i miejsce zagłady wielu Kambodżan. Na zakończenie dnia wizyta na lokalnym targu w Phnom Penh. Nocleg w hotelu.


Dzień 4   Phnom Penh - Siem Reap
Po śniadaniu transfer na lotnisko. Przelot do Siem Reap. Transfer do hotelu Angkor Village Hotel 4*. Po krótkim odpoczynku pierwsze spotkanie ze świątyniami Angkoru - grupą Roluosa. W programie zwiedzanie świątyni Bakong IX w, Preah Ko i Lolei, w której obecnie znajduje się małe opactwo buddyjskie. Po południu powrót do hotelu na nocleg.
 

Dzień 5   Świątynie Angkoru
Wczesnym rankiem przejazd do największej świątyni świata – Angkor Wat, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Zbudowana w XII wieku  świątynia dedykowana została hinduskiemu Bogu Wisznu. Wschód słońca na terenie Angkor Wat. Po południu przejazd do świątyni Banteay Srei i Ta Prohm – spowitej ogromnymi konarami figowca, gdzie kręcone sceny do filmu „Tomb Rider” z Angeliną Jolie. Powrót do hotelu w Siem Reap.

Dzień 6 Świątynie Angkoru
Po śniadaniu przejazd tuk-tukiem do północnej części kompleksu Angkoru. Zwiedzanie świątyń Preah Khan, Neak Pean, Thommanon oraz Chau Say Tevoda z XII w. Po południu wizyta w Wielkim Mieście jakim nazywany jest kompleks Angkor Thom. To tutaj znajduje się przepiękna świątynia Bayon z 54 gigantycznymi wieżami, w których wykuto tajemniczo uśmiechnięte twarze Avaloktesvary. W programie także Taras Słoni i Taras Trędowatego Króla udekorowany misternymi rzeźbami tańczących Apsar. Powrót do hotelu w Siem Reap. 

Dzień 7    Jezioro Tonle Sap - wyspa Phu Quoc
Rano przejazd nad Jezioro Tonle Sap. Rejs po jeziorze w scenerii pływających wiosek. Możliwość podglądania typowego dnia rybaków i ludzi żyjących na wodzie. Następnie wizyta w wiosce Kampong Khleang. Lunch w lokalnym domostwie. Popołudniu transfer na lotnisko.  Przelot na wyspę Phu Quoc na wypoczynek. Zakwaterowanie w hotelu La Veranda Resort 4/5*.
 

Dzień 8 - 11
Wypoczynek na wyspie Phu Quoc.

Dzień 12
Śniadanie w hotelu. O ustalonej godzinie transfer na lotnisko i wylot do Warszawy.

Cena za program przy zakwaterowaniu w hotelach 4* w pok. 2-osobowym: 2.170 USD/osobę

Cena za przeloty międzynarodowe: od 3.800 zł/osobę

Cena zawiera:
Zakwaterowanie wg programu w hotelach 4*
Prywatne transfery i prywatne zwiedzanie
Przewodnik lokalny w jęz. angielskim
Przeloty Phnom Penh - Siem Reap i Siem Reap - Phu Quoc
Bilety do zwiedzanych obiektów

Cena nie zawiera:
Przelotów międzynarodowych (cena podana osobno)
Wiza do Kambodży (35 USD/osobę) i Wietnamu (300 zł/osobę)
Dodatkowe posiłki (lunche i kolacje) i napoje do posiłków
Wydatki osobiste 
Napiwki

Uwagi:
Program jest przykładowy i może być modyfikowany według Państwa życzeń.


Zatoka Ha Long Wietnam