Kanada - Informacje ogólne

W Kanadzie proponujemy wyjazdy szyte na miarę. Programy i długość pobytu jest dowolna i  dostosowywana jest do oczekiwań klientów. Na miejscu oferujemy prywatne transfery, zwiedzanie z anglojęzycznymi, lokalnymi przewodnikami. Bardzo dobra baza noclegowa składa się nie tylko z luksusowych hoteli, ale również unikalnych agroturystycznych pensjonatów o wysokim standardzie, prowadzonych przez lokalne rodziny.
Szczegółowych informacji udzielają nasi konsultanci nr.tel.+4822 633-77-79

INFORMACJE O KRAJU
Kanada to przede wszystkim piękno wspaniałej nie zanieczyszczonej przyrody, która zauroczy nas swoją wyjątkowością. Duża ilość parków narodowych jak i rezerwatów przyrody oraz ośnieżonych zimą gór sprawia, iż turystyka piesza, narciarstwo, wioślarstwo czy wyprawy rowerowe to jedne z najpopularniejszych sposobów spędzania czasu w tym zakątku świata.
Kanada jest drugim pod względem wielkości, po Rosji, państwem na świecie. Około ¾ powierzchni Kanady stanowią wyżyny i góry. Wzdłuż wschodniego wybrzeża ciągnie się część Appalachów, opływająca Półwysep Labrador (Quebec) wcina się w ląd Zatoka Świętego Wawrzyńca (Nowa Fundlandia) oraz wielka Zatoka Hudsona, będąca początkiem Archipelagu Arktycznego, najchłodniejszej części Kanady (pokrytej lodowcami). Środkową część Kanady, tworzy rozległy płaskowyż opadający na południe, gdzie spływające rzeki tworzą liczne wodospady, np. wodospad Niagara i które na obszarach nizinnych tworzą Wielkie Jeziora. Kierując się na zachód napotykamy na pas Wielkich Równin (prerii), dolinę rzeki Mackenzie, aż docieramy do rozległych Kordylierów, Gór Nadbrzeżnych i Gór Skalistych. Te stromo opadają w stronę Oceanu Spokojnego, po czym pną się znów w górę tworząc liczne wyspy, takie jak Vancouver i Królowej Charlotty.
Świat zwierzęcy Kanady jest bogaty i różnorodny. Żyją tu m.in. bizony, łosie, karibu (renifery amerykańskie), jelenie wapiti, niedźwiedzie, wilki i rosomaki. Na obszarze Kanady znajduje się 29 parków narodowych oraz ok. 120 innych obszarów chronionych (parków prowincjonalnych, rezerwatów przyrody). Pierwotni mieszkańcy obecnej Kanady — Indianie, dotarli tu z północno-wschodniej Azji przez Cieśninę Beringa w epoce lodowcowej. Ich dziełem są m.in. pochodzące z okresu przedkolonialnego maski i rzeźby w drewnie (znalezione w rejonie wybrzeża Oceanu Spokojnego) oraz ceramika z rytymi ornamentami (okolice Zatoki Św. Wawrzyńca).
Na obszarze Kanady można wyróżnić 6 regionów turystycznych: Atlantycki, Ouebec, Ontario, Prerii, Kordylierów i Północny - wszystkie one są warte polecenia.
Kanada informacje ogólne