Esencja Kolumbii


Poniższy program jest przykładowy i można go modyfikować w dowolny sposób.  Cena uzależniona jest od terminu, ilości osób oraz standardu.  Do dyspozycji prywatne transfery oraz prywatne zwiedzanie.  Do zaproponowanych miejsc można dołączyć pobyt w kolumbijskiej Amazonii, czy wizytę w najważniejszym archeologicznym stanowisku San Agustin.   
 
Dzień 1       Przelot do Kolumbii

Przelot do Bogoty z przesiadką w europejskim porcie (Frankfurt,  Paryż, Barcelona). Po przylocie powitanie na lotnisku i transfer do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu Hilton Bogota lub Sofitel Victoria Regia.

Dzień 2      Bogota

Zwiedzanie najważniejszych atrakcji Bogoty: historycznej dzielnicy Candelaria z katedrą i Starym Miastem, Muzeum Złota z najwspanialszą kolekcją wyrobów z tego kruszcu na świecie oraz Muzeum Botero. Fernando Botero to najsłynniejszy kolumbijski artysta. Zasłynął charakterystycznymi „obfitymi kształtami” w przedstawieniu ludzi i otaczającego go świata. W trakcie zwiedzania przerwa na spróbowanie doskonałej kolumbijskiej kawy w jednej z licznych kawiarni.

Dzień 3   Bogota – Zipaquira – Bogota

Wycieczka do położonej 50 km od Bogoty kopalni soli w Zipaquirze. Znajduje się tam wykuta w solnych ścianach droga krzyżowa z olbrzymimi krzyżami oraz ogromna katedra oświetlone specjalnymi lampami dodającymi miejscu niesamowitego klimatu. Powrót do Bogoty. Popołudnie wolne na zakupy i  zwiedzanie miasta we własnym zakresie.

Dzień 4    Bogota – Zona Cafetera

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Armenii w słynnej Zonie Cafetera, słynącej z produkcji najlepszej kawy na świecie.
Zakwaterowanie w Haciendzie Bambusa, doskonałym miejscu na wypoczynek w otoczeniu malowniczych wzgórz.  

Dzień 5     Zona Cafetera


Wizyta na plantacji kawy, gdzie zapoznają się Państwo z wszystkimi etapami produkcji kawy wraz z degustacją. Następnie canopy tour – zjazd na linach zawieszonych na wierzchołkach drzew. Powrót do Haciendy Bambusa.

Dzień 6     Zona Cafetera

Zwiedzanie okolic Zony Cafetera. Wizyta w słynnej Cocora Valley,  którą porastają najwyższe palmy świata, malowniczo rozsiane po tutejszych wzgórzach. Miejsce zostało wpisane na listę UNESCO ze względu na swój unikalny charakter. W programie także przystanek w najbardziej urokliwym miasteczku regionu – Salento, z kolorowymi domkami i kameralnymi barami. Wieczorem powrót do Haciendy Bambusa.

Dzień 7    Zona Cafetera - Cartagena

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Cartageny na karaibskim wybrzeżu (z przesiadką w Bogocie). Zakwaterowanie w historycznym centrum miasta, w wyjątkowym, kameralnym hotelu Casa San Agustin.

Dzień 8     Cartagena

Zwiedzanie historycznej części Cartageny, uważanej za najładniejsze miasteczko całej Ameryki Południowej, gdzie dominują kolorowe, kolonialne domki i panuja gorąca karaibska atmosfera. W programie także fort San Felipe, skąd rozpościera się panorama na całe miasto oraz klasztor La Popa położony na wzgórzu (ok. 4h). Popołudnie wolne na spacery i ewentualnie odpoczynek przy miejskiej plaży.

Dzień 9     Cartagena – Park Narodowy Tayrona

Przejazd do Parku Narodowego Tayrona (ok. 4h), gdzie znajdują się piękne, piaszczyste plaże otoczone porośniętymi bujnymi lasami wzgórzami. Zakwaterowanie w bungalowach krytych strzechą Ecohabs (standard bungalow). Reszta dnia wolna na wypoczynek na plaży i kąpiele w Morzu Karaibskim.

Dzień 10   Tayrona – Santa Marta - Tayrona

 Wycieczka do historycznego miasta Santa Marta, najstarszej kolonialnej osady Hiszpanów w całej Ameryce. Następnie przejazd do byłej siedzimy Simona Bolivara – La Quinta de San Pedro Alejandrino, otoczonej pięknymi ogrodami. Po południu powrót do Ecohabs. Wypoczynek na plaży.

Dzień 11-13   Park Narodowy Tayrona

Czas wolny na wypoczynek przy plażach Parku Narodowego Tayrona. Okolica zamieszkana jest przez lokalne plemiona Indian Kogi, które także stanowią dodatkową atrakcję.

Dzień 14      Wylot

Transfer na lotnisko w Santa Marta i przelot do Bogoty, a następnie portu europejskiego.

Dzień 15    Przylot do Polski

Przylot do Warszawy   
 
Kolumbia wycieczka objazdowa, plaża