Kostaryka - Informacje ogólne

Na Kostaryce proponujemy programy objazdowe z możliwością przedłużenia pobytu o wypoczynek przy jednej z licznych plaż. Programy i długość pobytu jest dowolna i  dostosowywana jest do oczekiwań klientów. Na miejscu oferujemy prywatne transfery i zwiedzanie z anglojęzycznymi, lokalnymi przewodnikami. Bardzo dobra baza noclegowa składa się nie tylko z luksusowych hoteli, ale również unikalnych agroturystycznych pensjonatów o wysokim standardzie, prowadzonych przez lokalne rodziny.
Szczegółowych informacji udzielają nasi konsultanci nr.tel.+4822 633-77-79
 

INFORMACJE O KRAJU
Kostaryka to niewielki kraj w Ameryce Środkowej graniczący od północy z Nikaraguą, a od południa z Panamą. Z dwóch stron oblewana jest ogromnymi akwenami -  Morzem Karaibskim od wschodu, a od zachodu Oceanem Spokojnym. Przez wielu uważana jest za jedno z najatrakcyjniejszych przyrodniczo miejsc na świecie.  Można znaleźć tu nie tylko deszczowe lasy tropikalne i piękne plaże, ale również aktywne wulkany, porośnięte dżunglą góry i ogromne rozlewiska. Mimo małej powierzchni jaką zajmuje, w granicach Kostaryki występuje wiele ekosystemów, objętych najlepiej rozwiniętym programem ochrony przyrody na świecie. Aż 27% powierzchni kraju zajmują obszary chronione, a 14% to wyjątkowe parki narodowe. Niewątpliwie jest to raj dla ekologów, ornitologów, zoologów i wszystkich miłośników przyrody. Na tak małym obszarze żyje aż 4% wszystkich żyjących na Ziemi przedstawicieli fauny i flory. Najsłynniejsze to żółwie zielone, kolibry, jaguary, leniwce, tukany i jaskrawo ubarwione żabki.
 

 Do największych atrakcji Kostaryki należą wciąż aktywne wulkany: Arenal i Poas, las mgielny Monteverde, rozlewiska Tortuguero, gdzie żyją liczne żółwie zielone oraz słynne parki narodowe:  Manual Antonio – chroniący cenne mangrowia i lasy tropikalne i Park Corcovado obejmujący dziewicze lasy deszczowe zamieszkane przez jaguary.  Dla miłośników aktywnego wypoczynku przygotowane są najlepsze na świecie trasy canopy czyli pokonywanie platform umieszczonych na ogromnych drzewach, połączonych systemami lin i drabinek, a także szlaki kajakowe, turystyczne i raftingowe.

Kostaryka to także doskonała baza do odpoczynku przy plaży. Niektóre z nich zostały już zagospodarowane turystycznie, inne wciąż pozostają  dziewicze i są nadal rzadko odwiedzane. Najlepsze miejsca do plażowania to region Guanacaste, południe półwyspu Nicoya oraz małe zatoczkowe plaże w rejonie Parku Narodowego Manuel Antonio. Najdłuższe i najpopularniejsze plaże to Tamarindo, Langosta, Flamingo, Zatoka Papagayo oraz obszar rezerwatu Conchal z długą, szeroką plażą o jasnym piasku. Tamarindo jest najbardziej rozwiniętą nadmorską miejscowością turystyczną, szczególnie popularną wśród amatorów surfingu i nurkowania. W tutejszej miejscowości, obok sklepów, restauracji, barów i klubów nocnych, znajduje się wiele klubów sportowych i nurkowych  oferujących profesjonalny sprzęt oraz odpowiednie kursy.

Kostaryka Informacje ogólne wodospad