Adventure Costa Rica - 22 dni

SAN JOSE - RAFTING PACUARE - AERIAL TRAM - PARK NARODOWY BRAULIO CARRILLO - TORTUGUERO - PUERTO VIEJO/PARK NARODOWY CAHUITA - HUERTAR NORTE - WULKAN ARENAL - MONTEVERDE - WULKAN RINCON DE LA VIEJA - REZERWAT LA ENSENADA - PARK NARODOWY MANUEL ANTONIO

Wycieczka organizowana w oparciu o indywidualny serwis i prywatne transfery oraz obsługę przewodników w języku angielskim do wyłącznej dyspozycji. Terminy dowolne, długość pobytu dowolna, standard hoteli dowolny. Program mozliwy do zrealizowania już przy 2 osóbach, można go modyfikować wg oczekiwań klientów. 
Rezerwacje nr tel.+4822 633-77-79
 

Dzień 1.           Przelot do San Jose

Przelot do stolicy Kostaryki San Jose z przesiadką w porcie europejskim i ewentualnie porcie w Ameryce Łacińskiej/USA (lot główny trwa ok. 11-12 h). Po przylocie powitanie na lotnisku i transfer do butikowego hotelu Alta (deluxe room).
 

Dzień 2.           San Jose – Rafting Pacuare (B,L)

Po śniadaniu przejazd z San Jose nad rzekę Pacuare, gdzie rozpocznie się rafting (skala trudnośći III-IV). Podczas spływu możliwość podglądania kostarykańskiej flory i fauny. Po drodze lunch.  Nocleg w Aerial Tram Lodge.
 

Dzień 3 Aerial Tram – Park Narodowy Braulio Carrillo (B,L,D)

Po śniadaniu zwiedzanie Aerial Tram.  Las Deszczowy Aerial Tram to prywatny rezerwat przyrody utworzony przy Parku Narodowym Braulio Carrillo.  Na obszarze 450 hektarów zachował się w naturalnym stanie tropikalny las deszczowy z unikalną florą i fauną. Jedną z głównych atrakcji parku jest canopy tour – rozwieszone na wierzchołkach drzew liny, umożliwiające zwiedzanie kolejką linową, po której poruszają się 5-osobowe gondole. W parku znajdują się również krótkie szlaki piesze umożliwiające zapoznanie się z najniższymi partiami lasu deszczowego. Lunch w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu Rainforest Aerial Tram Tour.
 

Dzień 4 Tortuguero (B,L,D)
Wczesnym rankiem wyjazd do Parku Narodowego Tortuguero usytuowanego we wschodniej części Kostaryki, na wybrzeżu Morza Karaibskiego (transfer łączony samochodem i łodzią). Rejs rzeką wśród pięknej tropikalnej roślinności  do serca parku. Zakwaterowanie w Pachira Lodge. Lunch. Po południu wizyta w wiosce Tortugeuro położonej w parku, między kanałami płynącymi przez las tropikalny a Morzem Karaibskim. Wizyta w Caribbean Conservation Center poświęconym ochronie zagrożonych gatunków żółwi morskich. Spacer po miasteczku zamieszkałym przez około 600 osób, gdzie jedynym środkiem lokomocji mieszkańców Tortuguero są łodzie, nie istnieją tu drogi ani samochody. Kolacja i nocleg w Pachira Lodge.


Dzień 5 Tortuguero (B,L,D)
Około godziny 6.00  „Cannal Tour” – rejs łodziami po kanałach przez dżunglę. Możliwość obserwacji wielu gatunków ptaków i ssaków (min. małpki, krokodyle, iguany, leniwce). Powrót do hotelu na śniadanie około godziny 8.00. Po śniadaniu około godziny 9.00 wyprawa piesza do dżungli: wspinaczka wśród gęstej tropikalnej roślinności na szczyt wzgórza, z którego przy ładnej pogodzie roztacza się wspaniała panorama na okolicę. Podczas wędrówki możliwość obserwacji wielu gatunków roślin tropikalnych, owadów, płazów i gadów i przy odrobinie szczęścia ssaków.  Powrót do hotelu na lunch. Popołudniowy rejs po kanałach Tortuguero. Powrót około godziny 17.00 do hotelu. Odpoczynek.  Kolacja, nocleg w hotelu Pachira Lodge.


Dzień 6 Tortuguero – Puerto Viejo/Park Narodowy Cahuita (B)
Po śniadaniu prywatny transfer do  Puerto Viejo w rejonie Morza Karaibskiego (czas transferu ok. 2,5 godziny). Zakwaterowanie i wypoczynek w hotelu Totem (standard room). Hotelik oferuje 18 pokoi położonych w tropikalnym ogrodzie, graniczącym z Parkiem Narodowym Cahuita, gdzie istnieje możliwość zorganizowania pieszych wycieczek.
 

Dzień 7  Puerto Viejo/Park Narodowy Cahuita (B)
Po śniadaniu wycieczka kajakami do najciekawszych miejsc do snorklowania. Czas wolny na odpoczynek na plaży lub piesze wędrówki po Parku Narodowym Cahuita. Zakwaterowanie w hotelu Totem (standard room)
 

Dzień 8  Huetar Norte (B)
Po śniadaniu prywatny transfer do  regionu Huetar Norte w okolicach wulkanu Poas (czas transferu ok. 2,5h). Zakwaterowanie w kameralnym hotelu El Bambu.
 

Dzień 9  Huetar Norte (B)
Wycieczka grupowa do Hacienda Pozo Azul. Obecnie jest to ranczo, na którym organizowane są różnego rodzaju aktywności jak canopy tour (przemieszczanie się na linach na wysokości wierzchołków drzew oraz nad rzeką Sarapiqui). W programie również  jazda konna na terenie parku. Po południu powrót do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu El Bambu.
 

Dzień 10  Wulkan Arenal (B)
Po śniadaniu transfer w okolice wulkanu Arenal (czas transferu ok. 2 godziny). Zakwaterowanie w  hotelu Volcano Lodge (deluxe room)


Wulkan Arenal - Jest najbardziej aktywnym wulkanem Kostaryki i jednym z najaktywniejszych na świecie. Góruje majestatycznie nad płaskim terenem przez co jest widoczny z odległości kilkudziesięciu kilometrów. Ciągłe erupcje wyrzucają w powietrze kłęby dymu i ogromne głazy, jednak najbardziej spektakularny jest widok w nocy – kolorowe fajerwerki i rozżarzona lawa tworzą niezapomniany spektakl. Wulkan wznosi się nad Jeziorem o tej samej nazwie, będącym jedynym takim zbiornikiem słodkowodnym w Kostaryce. Do atrakcji tego obszaru należy również zaliczyć Gorące Źródła Tabacon, których woda jest naturalnie podgrzewana przez wulkan. Kompleks źródeł otwarty codziennie oferuje kilka naturalnych basenów o temperaturach od 34 do 400C oraz restaurację, bar i sklepiki.
W okolicy Arenal oferowane są trekingi i spacery w licznych rezerwatach przyrody, jak również przejażdżki konne i raftingi w spienionych wodach rzek.
 

Dzień 11  Wulkan Arenal (B,D)
Przedpołudnie wolne, czas na relaks przy basenie. Około godziny 14.00 wycieczka grupowa po  fascynującym Parku Narodowym Arenal. Trekking po dżungli, gdzie można poznać oryginalne okazy roślinności typowej dla lasów deszczowych oraz owadów, ptaków i ssaków. Następnie przejazd do kompleksu gorących źródeł wulkanicznych, tworzących naturalne baseny i kaskady. Kąpiel w basenach z wodą o temperaturze od 35 do 40C. Należy zabrać ze sobą kostium kąpielowy. Kolacja w cenie wycieczki.
 

Dzień 12  Monteverde (B)
Po śniadaniu prywatny transfer  do Monteverde, rezerwatu należącego do prywatnej organizacji Tropical Science Center. Obejmuje on ochroną 10.500 hektarów tropikalnego lasu wysokogórskiego. Aby chronić las oraz jego mieszkańców limitowana jest liczba odwiedzających go turystów. Park zamieszkuje ok. 400 gatunków ptaków oraz wiele gatunków ssaków. Obszar położony ok. 180 km na północny-zachód od San Jose, obejmuje rezerwat Lasów Chmurowych oraz Santa Elena. Rezerwat Lasów Chmurowych rezerwatu należy do prywatnej organizacji Tropical Science Center i jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych miejsc w Kostaryce. Oprócz symbolu, jakim jest najbardziej kolorowy ptak tropików - kwezal herbowy (na liście zagrożonych), w tutejszych wilgotnych lasach chronionych jest 490 gatunków motyli, 100 gatunków ssaków oraz ok. 2.500 gatunków roślin. Gęste lasy tropikalne kryją również w swych wnętrzach liczne wodospady, a ilość odwiedzających turystów jest limitowana, aby chronić mieszkańców lasów. Zakwaterowanie w hotelu Fonda Vela (standard room)
 

Dzień 13  Monteverde (B)
Po śniadaniu  zwiedzanie rezerwayu Monteverde z tropikalną roślinnością i unikalną fauną (wycieczka trwa około pół dnia). Wizyta obejmuje także Ogród Kolibrów. Zakwaterowanie w hotelu Trapp Family Hotel.
 

Dzień 14  Wulkan Rincon de la Vieja (B)
Po śniadaniu prywatny transfer do Wulkanu Rincon de la Vieja, trzeciego pod względem wielkości stratowulkanu na Kostaryce. Jego główny krater ma kształt elipsy o 100 m głębokości i 500 szerokości. Na połdunie od krateru znajdująsię słodkowodne jeziora, wodospady i tereny zwane Las Hornillas i Las Pailas. Zakwaterowanie w hotelu Guachipelin (standard room).
 

Dzień 15  Wulkan Rincon de la Vieja (B)
Po śniadaniu wyjątkowa wycieczka do wulkanu Rincon de la Vieja na koniach (billet wstępu do parku płatny na miejscu). Zamiast asfaltowych dróg szlak, którym będą Państwo jechać wiedzie przez najciekawsze punkty widokowe. W programie również zwiedzanie wodospadów Oropendola mierzące 25m wysokości. Po południu powrót do hotelu Guachipelin.
 

Dzień 16  Rezerwat Przyrody la Ensenada (B)
Po śniadaniu prywatny transfer w okolice Rezerwatu Przyrody La Ensenada, który chroni mangrowia i roślinność bagienną. Zakwaterowanie w hotelu La Ensenada Lodge (standard room). Hotelik zlokalizowany jest tuż na wybrzeżu Oceanu Spokojnego, w prowincji Puntarenas. Jest to idealne miejsce do organizowania pieszych i konnych wycieczek po okolicznych szlakach. Idealne miejsce dla miłośników przyrody i ptactwa wodnego. Ze względu na rodzinną atmosferę, jaką kreują właściciele hotelu oraz znajdującą się na jego terenie farmę , goście mogą uczestniczyć i pomagać w codziennych obowiązkach. Dzięki temu można zapoznać się z tradycyjnym życiem na kostarykańskiej farmie.
 

Dzień 17  Park Narodowy Manuel Antonio (B)
Po śniadaniu prywatny transfer do Parku Narodowego Manuel Antonio. Zakwaterowanie w hotelu Parador*****.
Park Narodowy Manuel Antonio - Niezwykły i wart obejrzenia rejon Quepos i Manuel Antonio, położony jest ok. 2 godz. drogi od stolicy San Jose. Znajdują się tu malownicze plaże w licznych zatoczkach, nad którymi górują wysokie klify. Jaco i Quepos to jedne z najpopularniejszych ośrodków wypoczynkowych w tej części wybrzeża. Panuje tam atmosfera relaksu i zabawy, turyści mogą uprawiać wiele sportów. Park Narodowym Manuel Antonio oddalony ok. 7 km od Quepos obejmuje trzy długie plaże, nad którymi wznoszą się wysokie klify porośnięte gęstą dżunglą, która w niektórych miejscach schodzi aż do samej plaży. Ilość osób mogących przebywać na terenie Parku jest limitowana, jednak warto tu wybrać się na wypoczynek na pięknej plaży lub spacer z przewodnikiem, który pokaże wiele gatunków zwierząt – małpy kapucynki z białymi twarzami, leniwce, legwany oraz fregaty, pelikany czy rybitwy. Okolice Manuel Antonio to miejsce, gdzie uprawiać można nurkowanie, snorkeling, surfing, kajaki, jazdę konno, canopy, przejażdżki rowerami i quadami.


Dzień 18  Park Narodowy Manuel Antonio (B)
Po śniadaniu wycieczka z hotelu po najciekawszych fragmentach Parku Manuel Antonio. Zakwaterowanie w hotelu Parador*****
 

Dzień 19  Park Narodowy Manuel Antonio (B)
Czas wolny na odpoczynek, plażowanie i piesze wycieczki. Zakwaterowanie w hotelu Parador*****
 

Dzień 20 Park Narodowy Manuel Antonio (B)
Po śniadaniu transfer do San Jose (czas transferu ok. 3 h). Nocleg w hotelu Parador*****
 

Dzień 21 Wylot (B)
 Po śniadaniu czas wolny do momentu  transferu na lotnisko.  Wylot do Polski.
 

Dzień 22 Przylot do Polski

Przylot do Polski około południa.W celu wyceny i przygotowania programu skontaktuj się z naszym doradcą. Tel +22 633 77 79

Kostaryka program adventure 22 dni, zwiedzanie kostaryki