Zielona Kostaryka - 15 dni

SAN JOSE - WULKAN POAS - WODOSPADY LA PAZ - TORTUGUERO - WULKAN ARENAL - MONTEVERDE - PŁW NICOYA

Wycieczka organizowana w oparciu o indywidualny serwis i prywatne transfery oraz obsługę przewodników w języku angielskim do wyłącznej dyspozycji. Terminy, długość pobytu i standard hoteli możemy dopasować do Państwa oczekiwań. Program można realizować juz przy 2 osobach.
Rezerwacje oraz szczegółowe informacje: tel.+4822 633-77-79
 

Dzień 1    Wylot
Przelot na Kostarykę wybranymi liniami lotniczymi. Po przylocie powitanie na lotnisku i prywatny transfer do hotelu Presidente**** (pokój standard).

Dzień 2        Wulkan Poas (B,L)
Po śniadaniu prywatna wycieczka do wulkanu Poas malowniczą trasą wiodącą przez plantacje kawy. Spacer wśród tropikalnej roślinności do głównego krateru wulkanu usytuowanego na wysokości 2.400 m n.p.m. (o średnicy 1,3 km, i głębokości 300 metrów – największy krater na świecie), w którego wnętrzu można podziwiać błękitne jezioro. Przejazd do La Paz Waterfall Garden – pięknego parku, gdzie można podziwiać malownicze wodospady „El Tempo”, „Magia Blanca” „Encantada” oraz „La Paz”, ogród motyli z egzotycznymi i bajecznie kolorowymi motylami oraz park orchidei. Lunch na terenie parku. Powrót do San Jose.

Dzień 3        San Jose – Tortuguero (B,L,D)
Wczesnym rankiem wyjazd do Parku Narodowego Tortuguero usytuowanego we wschodniej części Kostaryki, na wybrzeżu Morza Karaibskiego (transfer grupowy busem i łodzią). Rejs rzeką wśród pięknej tropikalnej roślinności  do serca parku. Zakwaterowanie w Evergreen Lodge. Lunch. Po południu wizyta w wiosce Tortugeuro położonej w parku, między kanałami płynącymi przez las tropikalny, a Morzem Karaibskim. Spacer po miasteczku zamieszkałym przez około 600 osób, gdzie jedynym środkiem lokomocji są łodzie. Kolacja i nocleg w Evergreen Lodge.

Dzień 4        Tortuguero (B,L,D)
Po śniadaniu około godziny 9.00 spacer z przewodnikiem wśród gęstej tropikalnej roślinności. Podczas wędrówki możliwość obserwacji wielu gatunków roślin tropikalnych, owadów, płazów i gadów i przy odrobinie szczęścia ssaków.  Powrót do hotelu na lunch. Popołudniowy rejs po kanałach Tortuguero, w celu podejrzenia zwierząt w naturalnym środowisku. Kolacja, nocleg w hotelu Pachira Lodge.

Dzień 5    Tortugueto – Wulkan Arenal (B)

Po śniadaniu transfer w okolice wulkanu Arenal. Zakwaterowanie w  hotelu Arenal Springs (junior suite), na terenie którego znajdują się gorące źródła.

Wulkan Arenal - Jest najbardziej aktywnym wulkanem Kostaryki i jednym z najaktywniejszych na świecie. Góruje majestatycznie nad płaskim terenem przez co jest widoczny z odległości kilkudziesięciu kilometrów. Ciągłe erupcje wyrzucają w powietrze kłęby dymu i ogromne głazy, jednak najbardziej spektakularny jest widok w nocy – kolorowe fajerwerki i rozżarzona lawa tworzą niezapomniany spektakl. Do atrakcji tego obszaru należy również zaliczyć gorące źródła Tabacon, których woda jest naturalnie podgrzewana przez wulkan.

Dzień 6    Wulkan Arenal + gorące źródła Tabacon (B,D)
Po śniadaniu czas wolny na wypoczynek. Po południu przejazd do Parku Narodowego Arenal. Spacer po lawie u jego podnóża. Następnie przejazd do kompleksu gorących źródeł wulkanicznych, tworzących naturalne baseny i kaskady Tabacon w otoczeniu niezwykle bujnej roślinności i kolorowych kwiatów. Kąpiel w basenach z wodą o temperaturze od 35 do 400C. Należy zabrać ze sobą kostium kąpielowy. Kolacja w cenie wycieczki na terenie źródeł.

Dzień 7 Wulkan Arenal – Monteverde (B)
Przejazd do Rezerwatu Lasów Mgielnych Monteverde. Zakwaterowanie w hotelu Fonda Vela, pokój junior suite. Po zmroku spacer po parku umożliwiający spotkanie gatunków zwierząt prowadzących nocny tryb życia takich jak mrówkojady, pancerniki, jeżozwierze czy leniwce.

Dzień 8         Monteverde/Selvatura (B)
Wizyta w Rezerwacie Selvatura, gdzie znajduje się najlepsze w kraju canopy tour oraz zawieszone mosty o mrożących krew w żyłach widokach. Mosty zawieszone są w koronach drzew na wysokości ponad 30 metrów nad ziemią. Widoki są fantastyczne. Można podziwiać tutejsze ptactwo oraz soczyście zieloną roślinność. Niezapomnianym przeżyciem będzie canopy tour czyli przemieszczanie się na linach z jednego drzewa na drugie. Jest co całkowicie bezpieczne i nie jest wymagane wcześniejsze przygotowanie kondycyjne. Po południu powrót do hotelu Fonda Vela na nocleg.

Dzień 9 Monteverde – Półwysep Nicoya (B)
Po śniadaniu prywatny transfer do  hotelu Tango Mar (pokój ocean front) położonym na Płw. Nicoya tuż przy piaszczystej plaży. Czas wolny na odpoczynek i plażowanie.

Dzień 10-13 Półwysep Nicoya (B)
Wypoczynek w hotelu Tango Mar (pokój junior suite).

Dzień 14 Wylot
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Tambor i przelot do San Jose, a następnie do Polski.

Dzień 15 Przylot do Polski

  Ceny za osobę ważne przy grupie min. 2-osobowej
Terminy Pokój 1-os  Pokój 2-os Pokój 3-os 
01-30 XI 4625 USD 3666 USD 3370 USD
30 XI - 17 XII 4726 USD 3644 USD 3447 USD
06 I-30 IV 4986 USD 3772 USD 3496 USD
01 V-30 X 4851 USD 3646 USD 3411 USD

Cena zawiera:
Prywatne transfery lotnisko - hotel - lotnisko (poza transferem grupowym  Arenal – Monteverde)
Transfery zgodne z programem pobytu.
Zakwaterowanie i wyżywienie zgodnie z programem (B-śniadania, L-obiady, D-kolacje)
Grupowe wycieczki po parkach narodowych
Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów wg programu
Opiekę lokalnego kontrahenta w j. angielskim
Świadczenia lokalnych przewodników w języku angielskim
Ubezpieczenie Europaische:
(KL=30000EUR, NNW=16000PLN, bagaż=1800PLN)

Cena nie zawiera:
Przelotów międzynarodowych, cena orientacyjna od ok. 3.800-4.200 PLN/osobę
Posiłków nie ujętych w programie i napojów do posiłków
Wydatków osobistych
 

Kostaryka program objazdowy Esencja Kostaryki 15 dni