Kuba - Wycieczki fakultatywne

Całodzienne zwiedzanie Hawany - zwiedzanie Starej Hawany: Plaza de Armas, Plaza de la Catedral z Catedral de la Habana - jeden z najpiękniejszych kościołów Ameryki Łacińskiej, Plac Rewolucji, Bodeguita del Medio - ulubiona restauracja Hemingwaya, kontynuowanie zwiedzania ....

Jaskinia Bellamar 1/2 dnia - odkryta przypadkowo w 1850 roku jest jedną z najciekawszych jaskiń na Kubie. Spacer 2,5 km korytarzami łączącymi galerie jaskiniowe, wśród bogactwa stalaktytów i stalagmitów. Następnie przejazd doliną Yumuri oferującą pełen kontrastów krajobraz....

Całodzienna wycieczka do Trinidadu – jednego z najlepiej zachowanych miast kolonialnych obu Ameryk, założonego w 1514 roku przez konkwistadora Diego de Velazqueza. Spacer po mieście, zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta: Plaza Mayor, kościół Santisima Trinidad, Muzeum Archeologiczne. W 1988 roku Trinidad został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Całodzienna wycieczka do Taino Village - wyjazd do Parku Narodowego Cienaga de Zapata w południowej części wyspy. Rejs łodzią po kanałach jeziora Tesero. Zwiedzanie rekonstrukcji wioski indiańskiej Guama położonej na kilku wyspach połączonych drewnianymi mostami oraz farmy krokodyli i aligatorów.

Discover Tour (czas trwania wycieczki 10 godzin) - transfer do miejsca gdzie uczestnicy wycieczki przesiadają się do samochodów typu jeep. Stąd nastąpi wyjazd na wycieczkę, która pozwoli na bliski kontakt z natura i przybliży lokalne życie mieszkańców Kuby. W czasie pobytu w jaskini Saturno będzie można skorzystać z kąpieli w krystalicznie czystym jeziorze w jaskini. Dużą atrakcję będzie przejazd rzeką Canimar z możliwością samodzielnego sterowania łodzią motorowa. Lunch, następnie relaks z możliwością zakosztowania przejażdżki konnej, popływania łódkami. Po południu wyjazd w drogę powrotna do hotelu.


Vinales - wyjazd do Pinar del Río. Zwiedzenie fabryki cygar i słynnego lokalnego likieru oraz Guayabita del Pinar (zamknięte w niedziele). Po krótkiej przejażdżce po mieście zakończenie wyprawy zobaczeniem Doliny Viñales z postojem w punkcie widokowym w Los Jazmines i rozkoszowaniem się wspaniałym widokiem doliny z jej imponującymi mogotes (wzniesieniami). Wizyta w Cueva del Indio (Jaskini Indian), gdzie będzie można żeglować przepływającą przez nią rzeką. Lunch w okolicy. Odwiedzenie Mural de la Prehistoria. Obie, fabryka cygar i fabryka likieru nieczynne są w soboty i niedziele.
 

Wycieczka ekoturystyczna - wyjazd do kompleksu Las Terrazas w prowincji Pinar del Río – wpisanej na listę Rezerwatu Biosfery UNESCO. Przechadzając się po okolicy spotkacie wiele występujących tu od wie-ków gatunków zwierząt i roślin. Zwiedzenie ruin francuskich młynów do kawy, których wybudowanie datuje się na wiek XVIII. Lunch i spotkanie z mieszkańcami rolniczej społecz-ności Las Terrazas. Przyjemna kąpiel w wodospadach rzeki San Juan.

Wyprawa do Cayo Largo - transfer na niewielkie lotnisko w celu dotarcia do Cayo Largo. Powitalny koktajl po przylocie. Rejs katamaranem do rafy koralowej, podczas którego zaproponowany zostanie szereg rozrywek. Czas wolny z możliwością spędzenia go na nurkowaniu (snorkeling). Lunch i przepłynięcie do Wyspy Iguana. Czas wolny. Powrót do Playa Sirena i plażowanie a następnie dotarcie do miejsca rozpoczęcia wycieczki. Transfer na lotnisko, lot powrotny. Przyjazd do Havany i powrót do hotelu.

Katamaran i inne atrakcje - wyjazd z hotelu i przejście na pokład katamaranu. Wizyta na Rancho Cangrejo. Kąpiel w towarzystwie delfinów oraz snorkeling w akwarium i w pobliżu raf koralowych. Lunch w Cayo Blanco z degustacją homara enchilado. Pobliski bar ma w ofercie tradycyjne drinki i koktajle podawane zarówno na miejscu jak i na pokładzie katamaranów. Czas wolny przez-naczony na plażowanie. Powrót do portu a następnie do hotelu.


Jeep safari - transfer do wypożyczalni jeepów. Podróż wiejskimi drogami wzdłuż rzek, przez lasy palmowe i wioski umożliwi podziwianie piękna wiejskiej okolicy. Przejazd przez Matanzas i Dolinę Yumurí, przejażdżka przez stany farmerskie i odwiedzenie mieszkańców tych terenów. Postój na tradycyjny lunch na Rancho Gaviota. Jazda konna na terenie farmy oraz żeglowanie po lagunie. Wizyta a Jaskiniach Santa Catalina. Późnym wieczorem powrót do hotelu. 

UWAGA: Jako, że klienci osobiście prowadzą jeepa, niezbędne będzie zabranie paszportu i prawa jazdy. Ekipę każdego pojazdu wspiera poruszający się własnym jeepem mechanik samochodowy. Dotyczy to każdej wyprawy, podczas której klienci sami kierują autem.


Rezerwacje nr.tel.+4822 633-7-79
 
 
Kuba wycieczki fakultatywne, biuro podróży New Poland