Venice Simplon Orient Express

ISTAMBUŁ - WENECJA

Przejazd pociągiem Venice Simplon Orient Express to niewątpliwie jedna z największych atrakcji Starego Kontynentu. Jego wagony pełniły w latach 20. oraz 30-tych XX wieku znaczącą rolę złotego wieku podróżowania. Obecnie zostały one odrestaurowane z pieczołowitą starannością i dbałością o szczegóły sprawiając, że podróż Orient Expressem to przeżycie wyjątkowe, przywołujące klimat początku ubiegłego wieku. Każdy wagon kryje inną, często tajemniczą historię. Podróżowali nimi wielcy artyści, głowy państw oraz wielkie gwiazdy. Na pociąg składa się 17 wagonów z 87 prywatnymi kabinami oraz 14 suite’ami. W pociągu znajdują się 3 restauracje, bar oraz butik. Do dyspozycji gości zostali dedykowani stewardzi dostępni 24 h na dobę. Śniadania oraz popołudniowa herbata serwowana jest bezpośrednio do kabin.

PROGRAM :
Istanbuł – Bukareszt – Budapeszt – Wiedeń – Wenecja

Dzien 1
Przelot do Istanbułu (godziny do potwierdzenia). Po przylocie czas wolny do momentu odjazdu pociągu Venice Simplon Orient Express (odjazd zaplanowany na godziny popołudniowe). Jeżeli czas pozwoli możliwość zorganizowania prywatnego zwiedzania miasta (płatne dodatkowo).  Kolacja i nocleg w pociągu

Dzien 2
Śniadanie serwowane do przedziału gości. Przejazd przez Bułgarię w kierunku Bukaresztu. Lunch na pokładzie. Przyjazd do Bukaresztu o godzinie 13.36. Zwiedzanie stolicy Rumunii. Kolacja i nocleg w hotelu Athenee Palace Hilton.

Dzień 3
Śniadanie w hotelu. Odjazd z Bukaresztu o godzinie 10.15 w kierunku Sinai, malowniczego miasteczka otoczonego górami. Przyjazd do Sinai o godzinie 12.01. Transfer do lokalnej restauracji na lunch, a następnie zwiedzanie zamku Peles, letniej rezydencji króla Karola. Odjazd z Sinai o godzinie 17.35 w kierunku Węgier. Kolacja i nocleg w pociągu.

Dzień 4  Przyjazd do Budapesztu o godzinie 10.02. Zwiedzanie stolicy Węgier. Lunch w lokalnej restauracji. Kolacja i nocleg w hotelu Sofitel.

Dzień 5 Odjazd o godzinie 10.26 w kierunku Wiednia. Lunch na pokładzie pociągu. Przyjazd do Wiednia o godzinie 14.30. Zwiedzanie najważniejszych zabytków Wiednia. Odjazd o godzinie 19.20. Kolacja i nocleg na pokładzie pociągu.

Dzień 6 Przyjazd do Wenecji o godzinie 10.02. Czas wolny do momentu wylotu do Polski. Jeżeli czas pozwoli możliwość organizacji prywatnego zwiedzania miasta.

Cena za osobę w kabinie 2-osobowej ok. : 7.130 EUR
Cena za osobę w suite ok. : 13.730 EUR
Przeloty płatne dodatkowo: cena od ok. 1.100 PLN/osobę


Rezerwacja i szczególowe informacje : tel +4822 633-77-79