Anjajavy Resort **** lux

ANJAJAVY, MADAGASKAR


Wyjątkowo kameralny hotel Anjajavy, należący do prestiżowej grupy hoteli Relais & Chateaux, położony jest  na zachodnim wybrzeżu Madagaskaru bezpośrednio przy dzikich, piaszczystych plażach. Do hotelu można dotrzeć wyłącznie awionetką z Antananarywy. Hotel nie posiada połączenia drogą lądową z żadną miejscowością, istnieją jedynie nieoznaczone ścieżki biegnące wśród tropikalnej dżungli okalającej hotel. Jego otoczenie to zatem istny raj dla miłośników przyrody. Tutejsze lasy zamieszkują lemury sifaka, kameleony i iguany. Na terenie hotelu znajduje się także zaprojektowana przez Camille Muller, paryską architekt krajobrazu, Oaza zwana Ogrodem Edenu. Na jego obszarze znaleźć można aż 1800 gatunków roślin, z których znaczna część to endemity. Dzięki doskonałemu klimatowi na Półwyspie Anjajavy  deszcze padają tu niemal wyłącznie w lutym, dzięki czemu podróż można planować przez większą część roku. Hotel łącznie posiada 25 willi  zwróconych w stronę morza, zbudowanych z tutejszego drzewa różanego.
 

Wille: dwupoziomowe, z widokiem na morze. Składają się z salonu, sypialni i łazienki z wanną znajdującej się na parterze oraz pokoju wypoczynkowego na piętrze. Wille są klimatyzowane.
 

Sporty i rekreacja: snorkeling, katamarany, kajaki, siatkówka plażowa, badmington, bilard, narty wodne, połowy ryb, rowery górskie.
 

Do dyspozycji: restauracja, bar basen, butik, masaże,  internet bezprzewodowy i telewizja satelitarna dostępne są w budynku głównym.  Hotel organizuje wycieczki do jaskiń, lokalnych wiosek, nocne trekingi do dżungli, wycieczki w celu obserwacji ptactwa oraz rejsy przy zachodzie słońca, na bezludne plażę i do Zatoki Moromba. 
 

Madagaskar hotel Anjajavy basen