Informacje praktyczne

Potrzebne przy planowaniu wyjazdów indywidualnych i wycieczek na zamówienie na Madagaskar

PRZELOTY: 
proponujemy przeloty do Antananarywo z  przesiadką w Paryżu liniami Air France i Air Madagascar (niektóre loty  są z międzylądowaniem w Marsylii). Z Paryża dolecimy również bezpośrednio na wypoczynkową wyspę Nosy Be. Madagaskar ma także bezpośrednie połączenia z Mauritiusem, Reunion, Komorami (Moroni), Johanesburgiem, Bangkokiem i Nairobi.  Tańszą opcję przelotu z Europy można sprawdzić w liniach Corsair, posiadającą połączenie na trasie Paryż Orly – Antananarywo.

KLIMAT; KIEDY JECHAĆ?:  Najlepszą porą na odwiedzenie Madagaskaru jest okres od lipca do października. Na wschodnim wybrzeżu pada wtedy najmniej, a w głębi kraju panuje pora sucha. Wypoczynek na wyspie Nosy Be można zaplanować w okresie od maja do października. Jednak nawet podczas pory deszczowej przez znaczną część dnia jest słonecznie. Opady występują głównie w postaci gwałtownych burz pojawiających się popołudniami.
 

CZAS: + 2h
 

JĘZYK URZĘDOWY: malgaski i francuski.
 

ELEKTRYCZNOŚĆ: 127/220 V, wtyczki europejskie
 

PRZEPISY WIZOWE: Wizę otrzymuje się na lotnisku. Koszt 50 USD.


WALUTA: 1 ariary = 5 iraimbilanja = ok. 0,14 PLN. Obecnie na Madagaskarze akceptowane są wyłącznie karty VISA.


ZDROWIE: Zagrożenie malarią istnieje przez cały rok poniżej 1600 m n.p.m., zwłaszcza na wybrzeżu. Zalecana jest profilaktyka antymalaryczna. Od listopada do kwietnia pojawiają się dość uciążliwe komary. W oceanie warto uważać na jadowite szkaradnice i morskie ślimaki stożki żyjące wśród rafy koralowej.
 

RUCH ULICZNY:  prawostronny. Drogi wewnątrz kraju często są w bardzo złej kondycji. Należy korzystać z samochodów z napędem na cztery koła.


INNE: Najlepsze warunki do nurkowania znajdują się w okolicach wyspy Nosy Be, głównie w okresie od maja do połowy grudnia. Od połowy września do stycznia można tu obserwować rekiny wielorybie, a od maja do końca listopada humbaki.

New Poland - wycieczki na zamówienie na Madagaskar

Madagaskar ciekawostki