Adventure Madagascar, 22 dni

ANTANANARYWA - ANTSIRABE - TREKINGI I RAFTING W OKOLICACH WĄWOZU MANANDONA - PARK NARODOWY RANOMAFANA - AMBAVALAO - PARK ANJA - PARK NARODOWY ISALO - TULEAR - MORONDAWA - PARK NARODOWY TSINGY DE BEMARAHA - ALEJA BAOBABÓW - FORT DAUPHIN - REZERWAT BERENTY - LOKARO - ANTANANARYWA

Wycieczka organizowana w oparciu o indywidualny serwis i prywatne transfery oraz obsługę przewodników w języku angielskim lub francuskim do wyłącznej dyspozycji. Terminy dowolne, długość pobytu dowolna, program można modyfikować wg oczekiwań klientów. Standard zakwaterowania możemy dopasować do określonego budżetu. Chętni mogą przedłużyć pobyt o wypoczynek w Lokaro,  na wyspie Nosy Be i jej okolicznych siostrach lub na Mauritiusie. 

Szczegółowe informacje i rezerwacja - Beata Ozga e-mail: beata@newpoland.pl ; tel. 22 633-77-79

Dzień 1 Warszawa – Antananarywa
Przelot z Warszawy na Madagaskar z przesiadką w europejskim porcie. 
 

Dzień 2  Antananarywa
Po przylocie powitanie i transfer do hotelu La Palissandre***. Czas wolny na zwiedzanie stolicy Madagaskaru zwanej w skrócie Taną. Chętni mogą odbyć podróż malowniczą drogą 22 km na północny-wschód od Tany, do Ambohimangi dawnej stolicy i rezydencji Królów Merina. Ambohimanga otoczona jest siedmioma bramami, z których kilka obecnie pokrytych jest gęstą roślinnością. Głowna brama do tej pięknej miejscowości zbudowana jest z ogromnych owalnych kamieni, ciosanych każdej nocy u podnóża bram każdej nocy. Na wzgórzu nieopodal wioski wznosi się pałac króla Adrianampoinimerina „Rova” władającego Madagaskarem w latach 1787 – 1810.
 

Dzień 3  Antananarywa – Antsirabe 
Śniadanie w hotelu, a następnie przejazd do Antsirabe. Po południu wycieczka pod nazwą „Miasto Wody, miasto Riksz”. Nazwa pochodzi od licznych termalnych źródeł zlokalizowanych w okolicy, dwóch jezior oraz niezliczonych rikszy pędzących po tutejszych drogach.  Kolacja i nocleg w hotelu Arotel****.
 

Dzień 4  Antsirabe – Wąwóz Manandona
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Doliny Manandona, położonej 46 km na południe od Antsirabe. Stąd rozpocznie się rafting. Szlak do obozowiska nr 1 wiedzie przez Wąwóz Manandona, położony tuż pod górą Ibity. Kolacja i nocleg
 

Dzień 5 Okolice Wąwozu Manandona
Po śniadaniu  treking wśród niepowtarzalnej flory i fauny Madagaskaru. Wizyta w lokalnych wioskach. Nocleg na kempingu (pełne wyżywienie).
 

Dzień 6  Rafting
Całodniowy rafting z przerwami na spacery kanionami i wąwozami.  Ostatnia noc ekspedycji na kempingu (pełne wyżywienie).
 

Dzień 7 Rafting, treking – Park Narodowy Ranomafana
Wędrówka w okolicach góry Ibity. Końcowy etap raftingu w Bemasoandro. 12-kilometrowy szlak do miejscowości Ambondromisaotra (70 km na zachód od Ambositra). Przejazd do Parku Narodowego Ranomafana.  Nocleg w Setam Lodge.
 

Dzień 8 Park Narodowy Ranomafana
Wizyta w Parku Narodowym Ranomafana w celu podglądanie lemurów oraz kameleonów. Park słynie z tropikalnej roślinności, w tym licznych orchidei oraz leczniczych ziół. Wieczorem niezapomniana nocna wędrówka z przewodnikiem. Nocleg w Setam Lodge.
 

Dzień 9 Ambavalao - Park Anja - Ranohira
Transfer do Ranohira. Po drodze przystanek w miejscowości Ambavalao, słynącej z targu zebu, lokalnego folkloru oraz rzemiosła. Wizyta w „Antemoro Paper”, gdzie produkowany jest wyjątkowy, delikatny, ręcznie robiony papier, zdobiony motywami roślinnymi. Wykorzystywana jest tutaj starożytna metoda zaczerpnięta od Arabów. Możliwość pobrania nauki.  Kolejnym przystankiem jest Anja park, gdzie żyje kilka gatunków lemurów. Jest to miejsce, gdzie roślinność trawiasta napotyka rozsiane na sawannie wzniesienia granitowe.  Po przyjeździe do Ranohira, który stanowi bramę do Parku Narodowego Isalo  nocleg w hotelu Le Relais de la Reine***.

 

Dzień 10-11 Park Narodowy Isalo
Dwudniowa wizyta w założonym  w 1962 roku Parku Narodowym Isalo, chroniącego unikatowy krajobraz jurajskich, zerodowanych formacji piaskowcowych pokrywających obszar ponad 80 tys ha. Prowadzący przez kanion szlak z pewnością dostarczy niezapomnianych widoków nawet wymagającym turystom. Park słynie z pięknych formacji skalnych, półsawannowej formacji roślinnej, oczek wodnych, w których można zażywać kąpieli oraz aloesów. Nocleg w hotelu le Relais de la Reine***
 

Dzień 12 Tulear – Morondawa
Po śniadaniu przejazd do Tuelar. Trasa wiedzie wśród lasów galeriowych, sawann, buszu oraz grobowców Mahafaly.  Transfer na lotnisko i przelot do Morondawy. Po przylocie transfer do hotelu Palissandre Cote Ouest.
 

Dzień 13 Morondawa – Bekopaka
Po śniadaniu transfer do Bekopaka, bazy wypadowej do Parku Narodowego Tsingy de Bemaraha.  Nocleg w hotelu Olympe du Bemaraha.
 

Dzień 14 Park Narodowy Tsingy de Bemaraha
Wizyta w jedynym w swoim rodzaju Parku Narodowym Tsingy de Bemaraha. Jego największą atrakcją są ostre jak brzytwa formacje skalne, stąd zalecamy wziąć obuwie na grubej podeszwie. Fantastyczne, strzeliste formacje geomorfologiczne, wiszące mosty, kręte szlaki sprawiają, że Tsingy jest miejscem, którego absolutnie nie można ominąć podczas pobytu na Madagaskarze.
 

Dzień 15 Aleja Baobabów – Morondawa
Po śniadaniu przejazd do słynnej Alei Baobabów zlokalizowanej 18 km od Morondawy, oferującej wspaniałe widoki o wschodzie i zachodzie słońca. W tej typowej afrykańskiej scenerii można podziwiać ogromne baobaby występujące na Madagaskarze w 7 gatunkach, będących przedmiotem mitów i fadów – malgaskich przesądów. Po drodze do Morondavy możliwość podziwiania grobowców plemienia Sakalava. Nocleg w hotelu Palissandre Cote Ouest.


Dzień 16 Morondawa – Fort Dauphin – Rezerwat Berenty
Po śniadaniu przejazd na lotnisko i przelot do Fort Dauphin, a następnie transfer do rezerwatu Berenty utworzonego pół wieku temu przez rodzinę Heaulm’ów. Jest to miejsce, w którym najłatwiej dostrzec liczne lemury katta oraz propithecus verreauxi w ich naturalnym środowisku. W parku żyje aż 5 gatunków tych ssaków. W rezerwacie,  na brzegach rzeki Mandrare rosną lasy galeriowe, tamaryndowce i liczne plantacje sizalu, a w koronach drzew można dojrzeć latające lisy (przedstawiciele nietoperzy) oraz liczną awifaunę. Nocleg w Berenty Lodge.
 

Dzień 17 Rezerwat Berenty
Cały dzień poświęcony na zwiedzanie rezerwatu i obcowanie z wszędobylskimi lemurami. Śniadanie i kolacja w Berenty Lodge.
 

Dzień 18 Berenty – Fort Dauphin
Powrót do Fort Dauphin. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu Croix du Sud.
 

Dzień 19 Lokaro
Wycieczka do Lokaro, gdzie można odpocząć na piaszczystej plaży oraz przespacerować się po tradycyjnej malgaskiej wiosce. Wieczorem powrót do hotelu. Nocleg w Croix du Sud.
 

Dzień 20 Fort Dauphin – Antananarywa
 Transfer na lotnisko i przelot do Tany. Powitanie na lotnisku i transfer do hotelu Palissandre.
 

Dzień 21  Antananarywa - wylot do Polski
Czas wolny na ostatnie zakupy i zwiedzanie stolicy Madagaskaru. Wieczorem transfer na lotnisko i wylot do portu europejskiego.
 

Dzień 22 Przylot do Polski

Program objazdowy -adventure Madagaskar - 22 dni