Esencja Madagaskaru, 15 dni

ANTANANARYWA - PARK NARODOWY ANDASIBE MANTADIA - ANTSIRABE - PARK NARODOWY RANOMAFANA - FIANARANTSOA - PARK NARODOWY ISALO - TULEAR - MORONDAWA - PARK NARODOWY TSINGY DE BEMARAHA - ALEJA BAOBABÓW - MORONDAWA - ANTANANARYWO
 

Wycieczka organizowana w oparciu o indywidualny serwis i prywatne transfery oraz obsługę przewodników w języku angielskim lub francuskim do wyłącznej dyspozycji. Terminy dowolne, długość pobytu dowolna, program można modyfikować wg. oczekiwań klientów. Standard zakwaterowania możemy dopasować do Państwa budżetu  Chętni mogą przedłużyć pobyt o wypoczynek na wyspie Nosy Be i jej okolicznych siostrach lub na Mauritiusie.

Szczegółowe informacje i rezerwacja : Beata Ozga e-mail: beata@newpoland.pl tel. 22 633-77-79
 

Dzień 1  Warszawa – Antananarywa
Przelot  na Madagaskar z przesiadką w europejskim porcie.
Przylot do Antananarywy – stolicy Madagaskaru. W XVII w. założył ją Andrianjaka, król plemienia Merina. Na jednym ze wzgórz wybudował fortecę, do której ochrony ściągnął najlepsze oddziały, liczące tysiąc wojowników. Od nich pochodzi nazwa Antananarivo, co oznacza „Miasto Tysiąca”. Miejscowi skracają jednak nazwę i mówią o stolicy Tana (miasto).
Formalności wizowe na lotnisku – obecnie opłaty wizowe zostały zniesione.
Spotkanie na lotnisku z anglojęzycznym przedstawicielem kontrahenta. Transfer do hotelu Palissandre. Nocleg.
 

Dzień 2       Antananarywa – Andasibe
Po śniadaniu przejazd do parku lemurów Andasibe oddalonego ok. 22 km od Antananarywy. Po drodze piękny madagaskarski krajobraz: wzgórza, wodospady, pola ryżowe oraz lokalne urokliwe wioski. Zakwaterowanie i nocleg w Vakona Forest Lodge.
 

Dzień 3       Park Narodowy Andasibe Mantadia
Po śniadaniu zwiedzanie Rezerwatu Analamazaotra, możliwość obserwacji ciekawych gatunków lemurów tj. Indri indri, lemurów bambusowych, jak również barwnych ptaków I roślin. Wieczorem nocne safari podczas ktrórego, będzie można zaobserwować nocne ptaki czy kameleony. Nocleg w Vakona Forest Lodge.
 

Dzień 4       Andasibe – Antsirabe
Po śniadaniu przejazd do miasta Andsirabe. Podczas drogi piękny wiejski krajobraz, wzgórza oraz majestatyczne łańcuchy górskie. Nocleg w hotelu Arotel.
 

Dzień 5     Antsirabe – Park Narodowy Ranomafana
Po śniadaniu zwiedzanie miasta Antsirabe oraz wizyta w kraterze Andraikiba. Przejazd do Ambositra, wizyta na targu, gdzie lokalni mieszkańcy wykonują przepiękne drewniane rzeźby. Przejazd do Parku Narodowego Ranomafana („Gorąca Woda”) słynącego z gorących źródeł. Zakwaterowanie  i nocleg w hotelu Setam Lodge.
 
Dzień 6  Park Narodowy Ranomafana – Fianarantsoa
Po śniadaniu wizyta w Parku Narodowym Ranomafana – jednym z najbardziej znanych i zarazem najpiękniejszych rezerwatów przyrody obejmującym gęsty las deszczowy, zamieszkały przez liczne gatunki ptaków, kameleony i lemury tj. złote lemury bambusowe, lemury brązowe. Po południu przejazd do Fianarantsoa - drugiego co do wielkości miasta wyspy - stolicy plemienia Betsileo. Nocleg w hotelu Setam Lodge.
 

Dzień 7       Fianarantsoa – Ranohira
Po śniadaniu przejazd do Ambalavao – miasteczka znajdującego się w południowej części regionu zamieszkałego przez plemię Betsileo. Miasteczko słynie z tradycyjnego rękodzieła oraz lokalnych dzieł sztuki. Wizyta w parku Anja, gdzie spotkać można rodziny lemurów z gatunku catta w ich naturalnym środowisku. Przejazd do miejscowości Ranohira, pełniącej funkcję bram do Parku Narodowego Isalo – jednego z największych skarbów przyrodniczych Madagaskaru. Droga do miejscowości wiedzie przez tereny górzyste na zmianę z równinną sawanną. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu Le Relais de la Reine.
 

Dzień 8       Park Narodowy Isalo
Po śniadaniu piesza wędrówka w głąb założonego w 1962 roku Parku Narodowego Isalo, chroniącego unikatowy krajobraz jurajskich, zerodowanych formacji piaskowcowych pokrywających obszar ponad 80tys ha. Prowadzący przez kanion szlak z pewnością dostarczy niezapomnianych widoków nawet wymagającym turystom. Wędrówka w kierunku naturalnych oczek wodnych „piscine naturelle”, miejsca relaksu, odświeżenia i odpoczynku. Możliwość orzeźwiającej kąpieli. Nocleg w hotelu Le Relais de la Reine.
 

Dzień 9       Park Narodowy Isalo – Tulear
Po śniadaniu przejazd do Tulear. Po drodze przystanek w arboretum, gdzie można podziwiać endemiczne gatunki roślin. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu Hyppocampo.
 

Dzień 10      Tulear – Morondava
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Morondawy. Po przylocie transfer do hotelu Palissandre Cote Ouest. Czas wolny.  Nocleg w hotelu.
 

Dzień 11   Morondawa – Bekopaka
Po śniadaniu przejazd samochodem terenowym do miejscowości Bekopaka. Nieopodal tej miejscowości znajduje się Park Narodowy Tsingy de Bemaraha. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu Olympe du Bemaraha.
 

Dzień 12    Park Narodowy Tsingy de Bemaraha
Po śniadaniu przejazd do bram Parku Narodowego Tsingy de Bemaraha – jednego z najwspanialszych cudów przyrody Madagaskaru. Znajdują się tutaj jedyne w swoim rodzaju formacje skalne, uważane za geomofrologiczny cud przyrody. Od trzeciorzędu zachodzą tu intensywne procesy krasowe, które doprowadziły do powstania niezwykłych form. Są to wysokie, szpiczaste iglice nazywane przez Malgaszy tsingami. Pośród tworów skalnych schronienie znajdują liczne gatunki lemurów, ptaków, a wśród rosnącej tam roślinności występują gatunki endemiczne. Nocleg w hotelu Olympe du Bemaraha.
*Ze względu na bardzo ostre krawędzie zaleca się buty o grubej podeszwie.
 

Dzień 13      Bekopaka – Aleja Baobabów – Morondawa
Po śniadaniu transfer do Morondavy. Przejazd do słynnej Alei Baobabów zlokalizowanej 18 km od Morondawy, oferującej wspaniałe widoki o wschodzie i zachodzie słońca. W tej typowej afrykańskiej scenerii można podziwiać ogromne baobaby występujące na Madagaskarze w 7 gatunkach, będących przedmiotem mitów i fadów – malgaskich przesądów. Nocleg w hotelu Palissandre Cote Ouest.
 

Dzień 14     Morondawa – Antananarywa
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Antananarywy. Zwiedzanie starej części stolicy z zabytkami. Do największych atrakcji miasta położonego na wysokości  1350 m n.p.m. zalicza się ruiny pałacu królewskiego. Rozpościerają się one na wzgórzu, z którego  można podziwiać panoramę miasta. Zapewne interesującym doświadczeniem będzie też wizyta na jednym z lokalnych, barwnych targów lub spacer stromymi uliczkami stolicy. Po zwiedzaniu transfer na lotnisko i przelot do Europy.
 

Dzień 15     Przylot do Polski


Esencja Madagaskaru 1