Nurkowanie na Malediwach

Malediwy to jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie. Magiczne królestwo atoli - 2000 dziewiczych wysepek koralowych otoczonych błękitnymi lagunami to marzenie każdego nurka. Życie morskie w rejonie Malediwów to ponad 1000 gatunków ryb i bezkręgowców. Olbrzymie mureny, manty, płaszczki, rekiny wielorybie, rekiny młoty, szare rekiny rafowe i białopłetwe, barakudy i napoleony oraz tysiące barw rafy koralowej towarzyszy nurkom podczas podwodnych wypraw.
 
Północny i Południowy Atol Male

Ok. 30 miejsc na tych dwóch atolach posiada największą reputację. Znajdują się one na barierze rafy i przyciągają rzesze turystów. Najlepszy czas do nurkowania w ciągu roku to zima w Europie.
 
Entuzjaści wraków mogą odkrywać pozostałości statku Lady Christina, który zatonął w 1974 roku i Seagull, który znajduje się na północy na Atolu Gaafaru. Te dwa statki leżą na głębokości 25 metrów, lecz mogą być oglądane tylko podczas spokojnej pogody ze względu na silne prądy.
 
Atol Ari
Amatorzy nurkowania znajdą spektakularne miejsca m.in.: Mayafushi thila, wrak statku handlowego na Halaveli (28 m pod powierzchnią) i inny na Fesdu (25 m pod powierzchnią), rafę Elliadhoo, kanał Gangehi, kanał Maalhos, Batala thila i rafę Kuramati. W sumie na Atolu Ari znajduje się ponad 30 miejsc do nurkowania, wliczając najpiękniejszą i chronioną rafę Fish Head (Mushimasmigili).
 
Atol Baa
Doskonałe miejsca do nurkowania znajdują się we wschodniej części rafy.
 
Atol Raa
Wiele miejsc pozostaje do odkrycia, szczególnie na Atolu Raa, który kilka lat temu został otwarty dla turystów.

Szczegółowych informacji udzielają nasi konsultanci: tel. 22 633-77-79
Malediwy nurkowanie 1