Malediwy

Oferty
O szczegóły dotyczące wyjazdów i wczasów na Malediwach prosimy pytać naszych konsultantów nr. tel. +4822 633-77-79

INFORMACJE O KRAJU
Malediwy to rajskie wyspy  położone na Oceanie Indyjskim, ok. 650 km od Sri Lanki. Archipelag składa się z 19 atoli zawierających ponad 2000 wysp, przy czym tylko ok. 200 jest zamieszkałych przez ok. 300 tys. mieszkańców.
Religią panującą jest islam, który przywędrował tu wraz z osadnikami z Arabii, natomiast językiem urzędowym jest malediwski (divehi). Podstawowymi działami gospodarki, które stanowią główne zajęcie mieszkańców wysp, potomków Arabów, Syngalezów i Malajów jest turystyka, rolnictwo, rybołówstwo i budowa łodzi. Tropikalna sceneria z palmami kokosowymi, białe plaże, przejrzysta lazurowa woda, rafy kolorowe oraz gorący wilgotny klimat stworzyły doskonałe warunki dla rozwoju turystyki, szczególnie tej luksusowej. Hotele są niezwykłe i wiele z nich stanowi architektoniczne dzieła sztuki.

Wczasy na Malediwach

Do najbardziej znanych i popularnych atoli należą: Północny i Południowy Atol Male z najbogatszą ofertą hoteli; Ari stanowiący drugie co do wielkości centrum turystyczne; Atol Baa posiadający kilka hoteli oraz dziewiczy Atol Raa. Do większości hoteli dostaną się Państwo wyłącznie hydroplanami. Przelot nad malowniczymi atolami  to atrakcja sama w sobie. Należy pamiętać, że hydroplany latają wyłącznie podczas światła dziennego. Lądując przed i po zmroku trzeba spędzić noc w Male, chyba że istnieje możliwość transferu łodzią. 
Malediwy to urocze wysepki, położone na szczytach podmorskich wulkanów, uważane są za jedne z najpiękniejszych miejsc na świecie. Tutaj słowo "cywilizacja" staje się abstrakcyjne, czas przestaje istnieć, a rytm życia wyznaczają wschody i zachody słońca.
Malediwy informacje ogólne 1