Malediwy - Informacje praktyczne

Czas: różnica czasu wynosi latem plus 3 godz., a zimą plus 4 godz. Uwaga. Na archipelagu występują różne strefy czasowe, może występować różnica czasu między wyspami (1 godz.)
 
Język urzędowy: malediwski (divehi), używa się tu także arabskiego, hihdi oraz angielskiego.
 
Elektryczność: napięcie w sieci: 220 V; gniazdka angielskie trzybolcowe.
 
Przepisy wizowe: Polscy turyści nie potrzebują wizy wjazdowej do tego kraju. Na lotnisku w Male podczas kontroli paszportowej otrzymują bezpłatnie stempel władz imigracyjnych, zezwalający na wjazd.
 
 Waluta: 1 rupia malediwska (MVR) = 100 laori, 1 USD = ok. 16 MVR. Nie ma konieczności wymiany waluty na rupie malediwskie. Wszędzie akceptowane są dolary amerykańskie i euro.
 

Zdrowie: Nie obowiązują żadne szczepienia ochronne. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z najbliższą stacja epidemiologiczna.

 Obyczaje: Bardzo ważne! Malediwy są krajem muzułmańskim. Plażowanie topless jest zabronione. Na wyspach nie ma plaż dla nudystów. Zabroniony jest wwóz alkoholu, symboli innych wiar, pism pornograficznych, narkotyków. Alkohol i symbole innych wiar zostają w depozycie na lotnisku. Odbiera się je przy wylocie.
 
Uwagi dodatkowe: Do większości hoteli dolatuje się hydroplanami, które latają wyłącznie podczas światła dziennego. Jeżeli nie ma możliwości dopłynięcia łodzią należy przenocować w stolicy Male.
Z powodu otaczającej wyspy rafy koralowej należy zabrać ze sobą obuwie kąpielowe.
Malediwy informacje praktyczne 1