Hotel Shangri La Rasa Ria *****

KOTA KINABALU, BORNEO, MALEZJA

 

Hotel zlokalizowany bezpośrednio przy plaży Pantai Dalit, otoczony jest 400-akrowym, bujnym ogrodem należącym częściowo do rezerwatu przyrody. Żyjące tam zagrożone wyginięciem orangutany, pawie, dzioborożce i iguany są jednym z elementów stanowiących o wyjątkowości tego miejsca.  W odróżnieniu od większości hoteli w Kota Kinabalu Shangri-la oferuje kilka form komfortowego wypoczynku poczynając od zabiegów w Spa at Dalit Bay, relaksacji na piaszczystej plaży, kąpieli w ciepłych wodach Morza Południowo-Chińskiego po grę w golfa, rejsy przy zachodzie słońca i uprawianie sportów wodnych. Hotel łącznie posiada 420 pokoi położonych w 2 skrzydłach: Garden (330 pokoi) i nowo wybudowanym skrzydle Ocean (90 pokoi), z pokojami skierowanymi w  kierunku morza.  Transfer z lotniska w Kota Kinabalu trwa ok. 30 min.


Garden Wing Superior Rainforest View: pow.  36 m2, z widokiem na las deszczowy, posiadają balkon. Wyposażenie: klimatyzacja, TV-sat, telefon, minibar, serwis do kawy/herbaty, sejf, wybór poduszek,  Internet WIFI gratis.
 

Garden Wing Deluxe Garden View: pow. 36 m2, z widokiem na ogród. Położone na parterze jak i na piętrach. Posiadają taras/balkon. Wyposażenie jak w pokojach rainforest.
 

Garden Wing Deluxe Sea View:  pow. 36 m2, z widokiem na morze. Wyposażenie jak w pokojach rainforest.
 

Garden Wing Executive Suite: pow. 72 m2, z oddzielnym salonem i sypialnią. Wyposażenie jak w pokojach premier. W łazience oddzielnie wanna i prysznic.
 

Garden Wing Speciality Suite: pow. 128 m2, w odróżnieniu od  Executive Suite dodatkowo posiadają jadalnię.
 

Ocean Wing Premier Room: pow. 90 m2, z prywatnymi tarasami z ogromną wanną umożliwiająca kąpiele z bezpośrednim widokiem na morze. Każdy pokój poza podstawowymi udogodnieniami wyposażony jest w telewizor LCD, ekspres do kawy Nespresso oraz odtwarzacz DVD.


Do dyspozycji: 6 restauracji, 2 bary, 3 baseny (w tym 1 dla dzieci i 1 do wyłączności gości skrzydła Ocean), siłownia z sauną i jacuzzi, Spa at Dalit Bay, klub dla dzieci, 8 sal konferencyjnych, w tym 1 o pow. 750 m2. Rezerwat Przyrody i Centrum Rehabilitacji Orangutanów na terenie hotelu organizuje liczne wycieczki i aktywności w tym canopy tour i wycieczki nocą po dżungli. Internet WIFI gratis w pokojach i centrum komputerowym.
 

Sporty: golf (18-dołkowe pole golfowe), tenis ziemny, tenis stołowy, rowery górskie, jazda konna, windsurfing, kajaki, banan, parasailing, skutery wodne, narty wodne, tradycyjne łódki lepa-lepa
 

Malezja hotel Shangri La Rasa Ria