Malezja - Informacje ogólne

W Malezji proponujemy wyjazdy objazdowo-pobytowe oraz typowo wypoczynkowe "szyte na miarę" czyli dostosowane do Państwa upodobań.
Od maja do września najlepiej wybrać objazd po Borneo zakończony pobytem w jednym z dwóch luksusowych hoteli plażowych: Nexus Karambunai lub Shangri-la Rasa Ria. Miłośnikom nurkowania polecamy połączenie Borneo z Wyspą Redang lub wypoczynek w luksusowym resorcie Tanjong Jara na wschodnim wybrzeżu Malezji.
W sezonie od listopada do marca najlepiej wybrać pobyt na zachodnim wybrzeżu – Wyspie Langkawi i Penang. Pobyt można poprzedzić zakupami w metropolitarnym Kuala Lumpur i niezapomnianą wycieczką do dżungli w Parku Narodowym Taman Negara.
Osoby które wybiorą przelot liniami Singapore Airlines mogą zatrzymać się na kilkudniowy pobyt w Singapurze.

Szczegółowych informacji udzielają
nasi konsultanci tel. +4822 633-77-79

INFORMACJE O KRAJU
Głównymi atutami Malezji są malownicze wybrzeża z rajskimi plażami, łańcuchy górskie oraz tropikalne dżungle z lianami, słynną raflezją osiągającą największe kwiaty na świecie i  popularnymi roślinami użytkowymi jak cynamonowiec, muszkatołowiec i pieprz. Największą sławą cieszy się Park Narodowy Taman Negara, w którym odgłosy małp mieszają się z okrzykami turystów pokonujących zawieszone nad przepaściami mosty. Znajduje się tu dziewicza dżungla, a jej tereny zamieszkują lokalne plemiona Orang Asli. Symbolem Malezji jest zagrożony wyginięciem orangutan. W celu jego ochrony powstały Centra Rehabilitacji, z których najsłynniejszym jest Sepilok – jedna z głównych atrakcji Borneo. Oprócz wyjątkowego środowiska przyrodniczego Malezja może poszczycić się znacznym zróżnicowaniem etnicznym i kulturowym z wszelkimi przejawami bogatej materialnej i duchowej kultury ludowej. Do dziś zachwycają pozostałości z okresu dominacji holenderskiej (doskonałym przykładem jest Malacca), barwne dzielnice malajskie i chińskie oraz nowoczesne wieżowce w Kuala Lumpur (w tym słynne dwie wieże Petronas Towers).

Najlepszymi miejscami do plażowania są Wyspa Langkawi, Penang oraz Redang, gdzie piaszczyste, śnieżnobiałe plaże otoczone są ciepłymi wodami i gajami palmowymi.
Malezja orangutan