Duchy Borneo i Wyspa Redang, 15 dni

KOTA KINABALU - REJS PO RZECE KLIAS - PARK NARODOWY KINABALU - JASKINIE GOMANTONG - SUKAU - SEPILOK - KUALA LUMPUR - WYSPA REDANG

Wycieczka organizowana w oparciu o indywidualny serwis i prywatne transfery oraz obsługę przewodników w języku angielskim do wyłącznej dyspozycji. Terminy dowolne, długość pobytu dowolna, program można modyfikować wg oczekiwań klientów. Wypoczynek na Wyspie Redang można zamienić na odpoczynek w luksusowym hotelu  Tanjong Jara na wschodnim wybrzeżu Półwyspu Malajskiego lub pozostać na Borneo w hotelu Nexus Karambunai lub Shangri-la Rasa Ria. 
 

Dzień 1. Wylot na Borneo
Przelot na Borneo do Kota Kinabalu z przesiadką w porcie europejskim i Kuala Lumpur lub Singapurze (główny lot trwa ok. 12h).
 

Dzień 2. Rejs po rzece Klias
Przelot Kuala Lumpur – Kota Kinabalu. Po wylądowaniu transfer do hotelu Hyatt Kota Kinabalu*****. Około godziny 13.45 przejazd nad rzekę Klias, skąd rozpoczyna się rejs  łodzią wśród lasów mangrowych. Możliwość podziwiania tropikalnych gatunków roślin oraz sposobów, w jaki człowiek korzysta z tego bogactwa natury. Przy odrobinie szczęścia rejs pozwoli na wypatrzenie makaków, nosaczy, palczaków, dzioborożców oraz ptactwa wodnego i niewielkich rozmiarów gadów. Drogę powrotną rozświetlać będą rzesze świetlików gromadzących się przy brzegach rzeki. Kulminacją dnia będzie romantyczna kolacja w porcie. Transfer do Kota Kinabalu. Nocleg w hotelu.
 

Dzień 3. Park Narodowy Kinabalu
Po śniadaniu  2,5-godzinny przejazd grzbietem pasma górskiego Crocker do Parku Narodowego Kinabalu. Po drodze możliwość  krótkich postojów w celu zrobienia zdjęć spektakularnej scenerii skalistych szczytów.  Park Narodowy Kinabalu jest rajem dla miłośników przyrody, szczególnie botaników i  ornitologów. Znajduje się tutaj wiele endemitów – gatunków występujących wyłącznie na tym obszarze. Spacer kilkoma krótkimi szlakami wśród soczystych lasów tropikalnych Borneo. Przewodnik zwróci szczególną uwagę na identyfikację różnych gatunków orchidei, rododendronów oraz paproci rosnących w otoczeniu ogromnych dębów i kasztanowców. Późnym wieczorem powrót do Kota Kinabalu. Nocleg w hotelu Hyatt Kota Kinabalu *****.
 
Dzień 4. Jaskinie Gomantong
Po śniadaniu, wcześnie rano transfer na lotnisko i przelot do Sandakan. Następnie przejazd do Jaskiń Gomantong znanych z zamieszkujących je milionów nietoperzy i ptaków.  Wycieczkę kontynuujemy wśród plantacji palmy oleistej do Sukau. Po dotarciu do portu Kinabatangan 5-minutowy rejs łodzią motorową do Sukau River Lodge. Lunch. Po południu 2,5 godzinny rejs dopływami rzeki Kinabantangan w poszukiwaniu dzikich zwierząt i duchów Borneo. Największe prawdopodobieństwo dostrzeżenia nosaczy, gnieżdżących się tuż przy brzegach rzeki. Licznie występującymi ptakami w tej okolicy są dzioborożce, zimorodki, czaple, orły oraz kormorany. Wieczorem powrót do Sukau River Lodge na kolację i nocleg. Lodge’a zbudowana jest wyłącznie z naturalnych materiałów, przyjaznych środowisku tuż przy brzegu rzeki.
 

Dzień 5. Sepilok – Kota Kinabalu
Po śniadaniu przejazd do Sepilok -  Stacji Rehabilitacji Orangutanów, będącej jedną z największych atrakcji Borneo.  Stacja zlokalizowana jest w naturalnym rezerwacie i powstała w celu uczenia młodych orangutanów przetrwania w dżungli. Powrót do miejscowości Sandakan na lunch. Zwiedzanie miasteczka, w tym chińskiej świątyni Puu Jih Shii zbudowanej na szczycie wzgórza, skąd rozpościera się panorama miasta i portu. Wizyta na głównym targowisku miasta oraz w wiosce na wodzie. Po południu transfer do hotelu i na lotnisko. Przelot do Kota Kinabalu. Transfer do luksusowego hotelu Nexus Karambunai*****  położonego przy piaszczystej plaży. Nocleg.


Dzień 6. Kota Kinabalu
Odpoczynek na plażowanie, pływanie i spacery po plaży. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu Nexus Karambunai*****.
 

Dzień 7. Kota Kinabalu – Kuala Lumpur
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do stolicy Malezji Kuala Lumpur. Półdniowe zwiedzanie najważniejszych i najbardziej charakterystycznych obiektów:  meczetu Masjid Jamek, Meczetu Narodowego, głównego targu, Chinatown i okolic Petronas Towers. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu Reinassance**** lub podobnym.
 

Dzień 8. Kuala Lumpur  - Wyspa Redang
Transfer na lotnisko i przelot na Wyspę Redang. Zakwaterowanie w hotelu Berjaya Redang**** (superior sea view room).

W przypadku wyboru hotelu Tanjong Jara przelot odbywa się do Terengganu, a następnie 1,5-godzinny transfer samochodem do hotelu.
 

Dzień 9-13 Wyspa Redang

Czas wolny na odpoczynek i plażowanie. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu Berjaya Redang****.
 

Dzień 14. Wylot do Polski

Rano czas wolny na odpoczynek. Po południu transfer na lotnisko i przelot do Kuala Lumpur. Zmiana lotniska z krajowego na międzynarodowe. Przelot do jednego z portów europejskich – lądowanie następnego dnia.
 

Dzień 15. Przylot do Polski.

Malezja program - Borneo Redang 15 dni