Półwysep Malajski + Wypoczynek na Wyspie Langkawi, 16 dni


Kuala Lumpur – Park Narodowy Taman Negara – Cameron Highlands – Las Deszczowy Belum – Penang – Wyspa Langkawi
Wycieczka organizowana w oparciu o indywidualny serwis i prywatne transfery oraz obsługę przewodników w języku angielskim do wyłącznej dyspozycji. Terminy dowolne, długość pobytu dowolna,  program można modyfikować wg oczekiwań klientów.
 

PROGRAM

Dzień 1    Przelot do Kuala Lumpur

Przelot z Warszawy do Kuala Lumpur z przesiadką w jednym z portów europejskich. Przelot główny trwa ok. 12h.

Dzień 2. Kuala Lumpur    

        
Po przylocie do stolicy Malezji powitanie i transfer do hotelu Renaissance****. Czas wolny. Nocleg

Dzień 3. Kuala Lumpur
            
Półdniowe zwiedzanie stolicy Malezji: najważniejszych i najbardziej charakterystycznych obiektów jak meczet Masjid Jamek, Meczet Narodowy, główny targ, Chinatown i okolice Petronas Towers. Powrót do hotelu.

Dzień 4.  Park Narodowy Taman Negara
            

Po śniadaniu około godziny 9.00 prywatny przejazd do Parku Narodowego Taman Negara (około 3 h). Przyjazd do Kuala Tembling – bram parku, gdzie  nastąpi przesiadka na łódkę i 3-godzinny rejs do serca parku. Zakwaterowanie w hotelu Taman Negara Resort, kolacja i nocleg w hotelu.
Taman Negara jest jednym z najpopularniejszych parków narodowych Malezji. Położony jest na obszarze ponad 4 tysięcy km2, w centralnej części Półwyspu Malajskiego, obejmując najwyższy szczyt Gunung Tahan 2150 m n.p.m. Tutaj na ogromnym terenie porośniętym przez dżunglę liczącą milion lat spotkać można niezwykłe bogactwo fauny i flory, w tym dzikie bawoły, dziki, gibony, makaki oraz niezliczone okazy owadów i ptaków. Wizyta w Taman Negara to niezapomniana uczta dla miłośników przyrody i osób szukających przygody. Tutaj organizowane są spływy łodziami oraz trekingi po dżungli i wiszących mostach, gdzie wrzaski małp mieszają się z okrzykami podekscytowanych turystów. Przy odrobinie szczęścia spotkać można rdzenną ludność Orang Asli, prowadzącą koczowniczy tryb życia.  

UWAGA – niewielka opłata za wstęp do parku nie jest wliczona w cenę, podobnie z opłatą za fotografowanie


Dzień 5.     Park Narodowy Taman Negara

Po śniadaniu trekking wśród autentycznych, gęstych lasów deszczowych na wzgórze Teresek (Bukit Teresek). Długość szlaku wynosi 1,8 km. Pierwsze 500 m biegnie wśród równinnego terenu w otoczeniu tropikalnej roślinności, a następnie ścieżka pnie się w górę wśród bajecznych kwiatów, egzotycznych drzew i dźwięków wrzeszczących małp. Wycieczka obejmuje również spacer wśród koron drzew, możliwy dzięki specjalnym mostom zawieszonym pomiędzy wysokimi na 30 m drzewami. Po południu powrót do hotelu i czas na odpoczynek. Nocleg.


Dzień 6. Taman Negara – Cameron Highlands

Po śniadaniu rejs powrotny  rzeką Kuala Tembeling do bram parku, skąd rozpocznie się prywatny transfer do Cameron Highlands. Przejazd odbywa się pośród wzgórz porośniętych dżunglą. Zakwaterowanie w hotelu Strawberry Park Resort. Po południu wizyta na plantacji herbaty oraz w kameralnych osadach plemienia Orang Asli, które w dalszym ciągu żyje w lokalnych lasach zgodnie z wieloletnią tradycją i prawami natury. (UWAGA: plantacja herbaty zamknięta jest w poniedziałki oraz święta publiczne).

Dzień 7.    Cameron Highlands – Belum

Transfer do Bukit Merah. Wizyta w królewskim mieście Kuala Kangsar, siedzibie sułtana stanu Perak. Zwiedzanie Meczetu Ubudiah, Pałacu Królewskiego. Po dojeździe do Bukit Merah wizyta w jedynym na Półwyspie Malajskim Centrum Orangutanów.  Krótki rejs rzeką zabierze Państwa na Wyspę Orangutanów, gdzie żyją zagrożone wyginięciem naczelne. Wieczorem dojazd do Belum. Zakwaterowanie w hotelu Belum Rainforest Resort. Nocleg.

Dzień 8. Las Deszczowy Belum


Po śniadaniu całodzienna wycieczka do Lasu Deszczowego Belum (trekking + rejs łódką). Wizyta w osadzie Orang Asli, a następnie rejs do punktu Sira Basah. Stąd rozpocznie się piesza wędrówka po lesie umożliwiająca zapoznanie się z lokalnymi gatunkami flory i fauny. Po lekkim lunchu transfer łodzią do Ruok, gdzie przy odrobinie szczęścia będzie można zobaczyć słynną raflezję – roślinę gigant, wytwarzająca największe kwiaty na świecie. Odpoczynek przy wodospadzie – możliwość kąpieli. Powrót do hotelu około godziny 16.00.  

Dzień 9. Belum – Penang – Langkawi

Po śniadaniu transfer na lotnisko Penang. Przelot na wyspę Langkawi. Po przylocie transfer do wybranego hotelu. Czas wolny na wypoczynek i plażowanie. Propozycje hoteli:
boutique: Casa del Mar
4*: Meritus Pelangi, Berjaya Langkawi
5*: Westin Langkawi, Tanjung Rhu, Andaman
5* lux: Four Seasons, Datai

Dzień 10-14. Wyspa Langkawi

Czas wolny na odpoczynek i plażowanie w wybranym hotelu.

Dzień 15. Wylot do Polski
    
Wylot do Polski z przesiadką w Kuala Lumpur i porcie europejskim.

Dzień 16. Przylot do Polski

 
Malezja -płw malajski i langkawi 16 dni