Maroko – warto zobaczyć.

Fez - dawna stolica królewska, obecnie duży ośrodek gospodarczy i turystyczny, a także centrum religijne. Medyna w Fezie znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, a od 2001 roku mieści się w tym mieście ogród botaniczny. Warto zagubić się w licznych uliczkach średniowiecznej medyny. Godna odwiedzenia jest także farbiarnia.


Casablanca – największe miasto Maroka, położone w zachodniej części kraju na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. Warto zobaczyć historyczną medynę oraz meczety: Hassana i Wielki. Jest to główny ośrodek przemysłowy i kulturalny, a także największy port morski Maroka. Marokańczycy mawiają: Casablanca jest bananowym chłopcem, a Rabat urzędnikiem domatorem.


Marrakesz – zainspirowany tutejszymi ogrodami nos YSL stworzył słynne perfumy Opium. Miasto leży u podnóża Atlasu Wysokiego na wysokości 465 m n.p.m., w południowym Maroku. Jest jednym z najpiękniejszych miast kraju. Uważa się go za znacznie bardziej naturalny, afrykański niż inne duże ośrodki miejskie. Warto zobaczyć meczet Kutubijja, klasyczny przykład architektury marokańskiej, a także wybrać się na tutejsze suki – umiejętność targowania mile widziana.


Essaouria  – mekka windsurferów, w której dominują wąskie uliczki, pobielone domy z niebieskimi okiennicami, owoce morza i ryby są na wyciągnięcie ręki, a piaszczyste plaże i port z drewnianymi łodziami dopełniają klimatycznego wizerunku.

Szczegółówych informacji udzielają nasi konsultanci : tel. 22 633-77-79